اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری مقدار جریان AC عبوری از یک هادی باستفاده از سنسور اثر هال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اندازه گیری مقدار جریان AC عبوری از یک ه

من از همین مدار استفاده کردم...وقتی با مولتی متر ولتاژ out رو میگیرم 0.57 ولت دی سی هست...و هنگامی که جریان از ic میگذره هم هیچ تغییری نمیکنه...!!! :angry:
    :rolleyes:
    من تا حالا داشتم با مولتی متر تست میکردم...هنوز با مولتی متر جواب نگرقتم چطور با میکرو جواب بگیرم...راستی امکان داره سنسور سوخته باشه...؟ اگه سوخته باشه چه علائمی داره...؟

دیدگاه

پاسخ : اندازه گیری مقدار جریان AC عبوری از یک هادی باستفاده از سنسور اثر هال

به کل نا امیدم کردی

بابا بکن بنداز دور مولتی متر رو
      مولتی متذ اینقدر دقت نداره که میلی ولت رو بهت نشون بده
      باید با adc میکرو چک کنی
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

با فرض اتصال پایه 8 به تغذیه 5 ولت، با مراجعه به منحنی مشخصه ACS712 (نوع 30 آمپری) مشخص است که در حالت جریان صفر، خروجی پایه 7 دارای ولتاژ 2.5 ولت است و با افزایش جریان، بسته به مثبت یا منفی بودن آن این ولتاژ افزایش یا کاهش می یابد. در مورد جریان AC به دلیل تغییرات سریع خروجی یک مدار Peak detector برای وصل به ADC پیشنهاد شده تا حداکثر Peak جریان مثبت قابل اندازه گیری باشد. یک مورد قابل توجه دیگر این است که به علت 30 آمپر بودن حداکثر جریان، مطابق منحنی قطعه در حدود 66 میلی ولت به ازای هر یک آمپر تغییرات ولتاژ وجود خواهد داشت و بنابراین تغییرات ولتاژ به ازای جریانهای کم بسیار ناچیز است.
        برای تست قطعه می توانید بارهایی مانند اتو یا امثال آن را به سنسور متصل کنید و مشاهده کنید که آیا تغییری در ولتاژ DC قرائت شده بوجود می آید یا خیر (در خروجی Peak detector و بعد از دیود).
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
          به کل نا امیدم کردی

بابا بکن بنداز دور مولتی متر رو
          مولتی متذ اینقدر دقت نداره که میلی ولت رو بهت نشون بده
          باید با adc میکرو چک کنی
          سلام دوستان...منم اون مدار peak detector رو بستم براش ولی با مولتی متر تو خروجی 0.57 v دارم...و تغییر هم نمیکنه(حتی با سشوار هم تست کردم)...شاید به قول آقای حبیبی به خاطر دقت کم مولتی متر باشه...الان میخوام با اسکوپ تست کنم...ببینم چی میشه.... :bye
          بازم ممنون...

دیدگاه

مولتی مترتون چی ؟
            به نظر مکن مولتی متر خیلی دقیق تره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X