اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی در مورد سوکت zif

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالاتی در مورد سوکت zif

نوشته اصلی توسط tofan8
    درود دوستان :
    داشتم یه PCB پروگرامر با سوکت zif طراحی میکردم یه سوال داشتم :
    1 - برای پروگرام شدن یک میکرو اگه ما 6 پایه های اصلی (vcc , gnd , sck , miso , mosi ,rst ) را درست وصل کنیم و پایه های دیگه میکرو مون به ریست و زمین و .. وصل باشه مشکل پیش نمیاد ؟
    سلام دوست عزیز
    مسئله رو متوجه هیستم که چی میخوای به این ترتیبی که من بهتون میگم عمل کنید هیچ مشکلی به وجود نمیاد چون قبلا تست شده. شما باید پایه های زیف سوکت رو طوری سیم کشی کنید که موقع پروگرام شدن میکروهای مختلف به ترتیب زیر روی سوکت سوار بشن
    میکرو های 40 پایه مانند Mega32 پایه 1 آنها در پایه 1 زیف سوکت قرار گیرد .
    میکرو های 28 پایه مانند ATMEGA8 پایه 1 آنها در پایه 4 زیف سوکت قرار گیرد .
    میکرو های 20 پایه مانند 2313 ATTiny23 , AT90s پایه 1 آنها در پایه 5 زیف سوکت قرار می گیرد .
    میکرو های 8 پایه مانند ATtiny13 ,ATtiny 11 پایه 1 آنها در پایه17 زیف سوکت قرار می گیرد .
    براساس شماتیک هرکدوم از میکروهای فوق محل اتصال 6 پایه اصلی به پایه های مختلف سوکت مشخص کنید. :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
      سلام دوست عزیز
      مسئله رو متوجه هیستم که چی میخوای به این ترتیبی که من بهتون میگم عمل کنید هیچ مشکلی به وجود نمیاد چون قبلا تست شده. شما باید پایه های زیف سوکت رو طوری سیم کشی کنید که موقع پروگرام شدن میکروهای مختلف به ترتیب زیر روی سوکت سوار بشن
      میکرو های 40 پایه مانند Mega32 پایه 1 آنها در پایه 1 زیف سوکت قرار گیرد .
      میکرو های 28 پایه مانند ATMEGA8 پایه 1 آنها در پایه 4 زیف سوکت قرار گیرد .
      میکرو های 20 پایه مانند 2313 ATTiny23 , AT90s پایه 1 آنها در پایه 5 زیف سوکت قرار می گیرد .
      میکرو های 8 پایه مانند ATtiny13 ,ATtiny 11 پایه 1 آنها در پایه17 زیف سوکت قرار می گیرد .
      براساس شماتیک هرکدوم از میکروهای فوق محل اتصال 6 پایه اصلی به پایه های مختلف سوکت مشخص کنید. :bye
      ممنون اما این عکس داره میگه 20 پایه در پین 6 قرار بگیره !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tofan8
        ممنون اما این عکس داره میگه 20 پایه در پین 6 قرار بگیره !
        هیچ فرقی نمی کنه چون پایه های پروگرام آی سی 20 پایه سمت راست قرار داره و تداخلی با پایه های آی سی 40 پین نداره. کلا" حالت های زیادی وجود داره من فقط یه حالت تست شده رو گفتم :agree: :agree:

دیدگاه

راستی فراموش کردم بهت بگم بهتره یه کریستال هم تو مدار بذاری و پایه هاشو به سوکت zif وصل کنی (یعنی با 6تا پایه اصلی میشه 8تا پایه) چون اگه فیوزبیت های میکرو قبلا رو کریستال خارجی تنظیم شده باشه بدون کریستال نمیشه پروگرامش کرد. البته باید فاصله کریستال تا سوکت حداقل ممکن باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X