اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک کردن در برنامه نویسی یک رقص نور جالب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک کردن در برنامه نویسی یک رقص نور جالب

سلام
    میخواستم با یک میکرو avr مگا 16 یک رقص نور درست کنم که هر 4 پورت درگیر می باشد و سه حالت رقص نور مثلا 10 کاناله - 12 کاناله و 3 کاناله که هر کدام بصورت مجزا و هم زمان رقص نور داشته باشند با زمانهای مختلف مثلا در 10 کاناله زمان 100 میلی ثانیه و 12 کاناله 1 ثانیه و 3 کاناله 500 میلی ثانیه
    و هر سه مدل رقص نور با هم شروع به کار کردن میکنند آیا کسی می توان در این زمینه می تواند کمک کند که چگونه سه برنامه متفاوت را کنار هم بنویسم
    یا باید با چند میکرو این کار را انجام دهم :nerd:

پاسخ : کمک کردن در برنامه نویسی یک رقص نور جالب

سلام دوست گرامی
    اصلا ربطی به نوع میکرو وتعداد آن یا تعداد برنامه های مورد نظر ندرد
    شما می تونید با یه میکرو ویه برنامه کم حجم مثل سی اینکارو انجام بدین
    ابتدا نوع میکرو را مشخص میکنیم بعد تابع زمان را فراخوانی می کنیم در قسمت مین پورتهارا خروجی تعریف می کنیم وسطح منطقی انها را با زمان تغییر می دهیم وبا توجه به محدود بودن هر پورت برای 12 کاناله و 10 کاناله به ترتیب 4 و2 پین از پورتهای دیگر را اختیار می کنیم و رقص نور را ایجاد می نماییم

دیدگاه

ببخشید میشود یک مثال کوچک بزنید زیاد متوجه نشدم

دیدگاه

سلام دوست گرامی
        برنامه ایی که گفتید ربطی به تعداد میکرو و و نوع برنامه و تعداد اون نداره ابتدا برای کم حجم بودن سی را برای برنامه نویسی انتخاب میکنیم
        نوع میکرو رو مشخص سپس تابع دیلای رو فراخوانی میکنیم
        در قسمت تابع اصلی هر چهار پورت را به صورت خروجی تعریف میکنیم (چون هر پورت هشتاست و مجموع کانالهای شما نیاز به 25پین دارد)
        پورت ای و4 پین از پورت بی را برای کانال دوازده تایی
        مابقی پورت بی وشش پین از پورت سی را برای کانال ده تایی
        دوپین باقی مانده از پورت سی و یک پین از پورت دی را برای کانال سه تایی انتخاب می کنیم
        برنامه ی هر کانال رو میتونی به ترتیب پشت سر هم قرار بدی که در این صورت به نظر من فرکانس میکرو رو ماکزیمم کن
        ویا صفر و یک شدن هر پین از هر کانال رو کنار هم بنویس که در این صورت برنامه ایی پیچیده خواهی داشت ولی نیازی به ماکزیمم بودن فرکانس نداری اگه برنامه نویس حرفه ایی نیستی راه اول رو برو

دیدگاه

ممنون ازشما من زبان بیسیک بلدم و دیگر اینکه چگونه زمانهای متفاوت را برای آنها تعریف کنم اگر زیر هم بنویسم و صفر ویک کنم نمی شود یه مثال میزنید ببخشید

دیدگاه

دوست عزیز حالا رو پروژت فکر میکردم یه راهکار یادم اومد که تو گروه رباتیک به کار بردم و خوشبختانه از اون نتیجه گرفتم
            ابتدا یه متغییر تعریف کن که با یه تابع زمان مثلا یک ثانیه واحد واحد افزایش پیدا کنه
            بعد در هر جای برنامه که تاخیر خواستی با کمک دستور وایل و این متغییر فقط برای همون دستور میتونی تاخیر ایجاد کنی

دیدگاه

می شود با یک مثال نمایش دهید

دیدگاه

کسی نیست به من کمک کنه :eek: :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X