اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن مقدار مقاومت متغییر (پتانسیومتر)در avr با کد ویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خواندن مقدار مقاومت متغییر (پتانسیومتر)در avr با کد ویژن

AVCC=Analog VCC تغذیه لازم برای مبدل آنالوگ به دیجیتال می باشد و نیز شما ولتاژ مرجع ر AVCC تعیین کرده اید.
    من نشنیدم همچین چیزی که باید از همه پایه ها استفاده کرد.

AVR
    LCD
    POT 5K
    PROJECT BOARD
    C 100nF بین AREF و زمین
    C 470pF بین پایه که می خوانید و زمین
    R 10K بین ریست و VCC
    R 4.7K تو LCD بین VEE زمین

ضمنا" اون 4 تا پایه LCD ر به زمین وصل کن
    و تو ویزارد فرکانس کار ADC ر عددی انتخاب کن که کمتر از 200KHZ باشه.

دیدگاه

"C 470pF بین پایه که می خوانید و زمین"
      دادش این یعنی چی؟میشه بیشتر توضیحش بدی؟
      و اینکه مدار رو مطابق اون چی که گفتی طبق آخرین پستت تغییرش دادم ..منظورت اینه؟:

بعدش یعنی من دقیقا این مدار رو میتونم روی سخت افزار پیاده کنم و جواب بگیرم؟نیاز به چه نوع پروگرامری دارم؟
      یه سوال دیگه این که مثلا برای مقاومت 10kتوی پروتوس کلی مدل هست من از کجا باید بدونم کدوم مدل بدرد کار من میخوره؟(که این موضوع برای خیلی از قطعات دیگه مثل خازن و ... هم صدق میکنه برام)
      (اینم از لینک برنامه اونم این نسخه از اون که خوب کار میکنه برای افرادی که(احتمالا) نیاز دارند.با تشکر بسیار زیاد از آقا مسعود
      :
      http://upload.ustmb.ir/do.php?filename=28_12read-potansiometr.zip
      )

دیدگاه

آقا مسعود .یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که منبع فارسی خوب برای آموزش برنامه نویسی با atmel studio 6 داری پیشنهاد بدی؟

دیدگاه

با سلام
          مدارتون در شماتیک کار می کنه خیلی خوبه.
          به نظرم خازن رو برای نویز گیری می زارن.برای پروگرام کردنشم یک پروگرامر احتیاج دارید که مگا 32 رو پروگرام کنه می تونید اماده از بیرون بخرید پروگرامهای اماده ی بیرون هم تمیز هستن و هم ای سی های زیادی رو پروگرم می کنند با قیمت خوبم می تونید پیدا کنید.قطعاتم مثلا لیست مقاومت ها که پایین هست انواع مقاومت هاست که با توجه به نوع مدار انتخاب می شن... استفاده می شه.
          [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
          وبسایت ختم صلوات
          http://www.salavaty.com/

دیدگاه

این شماتیک نهایی برای پیاده سازی عملی روی مدار خوبه به نظرتون؟

امیدوارم دیگه درست باشه و تکمیل..تا بتونم فردا برم سراغ خریدن قطعاتش

دیدگاه

موفقیت شما باعث خوشحالی ماست :applause:
              خازن و پروگرامر ر که فرمودن.
              مقاومت اگه در حد شبیه سازی باشه زیاد مهم نیست ولی من از خانواده minres استفاده می کنم.
              بعد اینکه تو پروتئوس اگه از POT-HG استفاده کنی درصد پتانسیومتر ر هم بهت نشون می ده.

AVR Studio نرم افزاری به زبان اسمبلی هستش. من چون با C و CODEVISION کار می کنم زیاد اطلاع ندارم. ولی یکی از کتابهایی که من برای کد ویژن خوندم توش یه فصل کامل برنامه نویسی اسمبلی با نرم افزار STUDIO داشت که خیلی هم کتاب خوب و کاملیه.
              مرجع کامل میکرو کنترلر AVR (پرتوی فر مظاهریان بیانلو) انتشارات نص
              حتما بخونش :read:

دیدگاه

داشی من atmel studio 6 رو نصب کردم و وقتی نیو پراجکت رو میزنم توش با کد سی و سی پلاس پلاس برنامه مینویسن...به نظرم چیزه خیلی باحالی میاد..از اسمبلی هم هیچی ندیدم توش ...اما حیف که نمیدونم چجوریه کد زدن توش:(
                لینک دو تا عکس زیر در فایل زیر هست:
                http://upload.ustmb.ir/do.php?filename=29_12Desktop.rar
                یه نگاه بنداز داش

دیدگاه

پاسخ : خواندن مقدار مقاومت متغییر (پتانسیوم&#

دوستان ببخشید من فردا باید پروژه خودم رو تحویل بدم ...میخوام برم این قطعات رو بخرم (هر چند میدونم خیلی دیر دارم برای خریدشون اقدام میکنم اما خوب یه سری مشکلات داشتم...)
                  وقتی رفتم مغازه بگم آقا این قطعات رو بهم بده؟
                  3watt10
                  10wattk
                  ,...
                  ?
                  یا باید با اسم دیگه ای سفارش بدم و بخرم؟

بعد سوال دیگه اینکه احتمال سوختگی قطعات در این مدار وجود نداره که؟
                  پیشاپیش ممنونم

دیدگاه

لطفا یکی کمک کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط friendchp
                      لطفا یکی کمک کنه
                      سلام شما باید یک lcd کارکتری 16*2 و یک میکرو مگا 32 و مقاومت های مدار و خازنتونو بخرید. برای مقاومت ها کافی مقدارشو بگید ب برای خازنم اگر واتش مهمه خریدنی بگید و گرنه مقدارشو بگید.
                      [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
                      وبسایت ختم صلوات
                      http://www.salavaty.com/

دیدگاه

سلام.منم این برنامه رو نوشتم اماsprintfرو ارور میده.ازچیه؟

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                          ببخشید چند تا سوال داشتم

سوال اول اینکه این مدار مقدار پتانسیومتر رو نشون نمیده و ولتاژ رو نشون میده . درسته ؟
                          چون من تا ماکزیمم مقاومت رو که توی پروتئوس باز میکنم 5 رو نشون میده در صورتیکه پتانسیومتر 10 کیلویی هستش
                          برای نشون دادن مقدار خود پتانسیومتر باید چیکار کرد ؟
                          سوال دوم اینکه این مدار قابلیت نشون دادن پتانسیومتر با مقدار دیگه مثلا 100 کیلو رو داره ؟
                          و سوال سوم اینکه این مدار در واقعیت هم درست جواب داد ؟ و اگه درست جواب داد دقیقا چه قطعاتی مورد نیاز هستش برای خرید ؟

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhs1368
                            سلام دوستان عزیز
                            ببخشید چند تا سوال داشتم

سوال اول اینکه این مدار مقدار پتانسیومتر رو نشون نمیده و ولتاژ رو نشون میده . درسته ؟
                            چون من تا ماکزیمم مقاومت رو که توی پروتئوس باز میکنم 5 رو نشون میده در صورتیکه پتانسیومتر 10 کیلویی هستش
                            برای نشون دادن مقدار خود پتانسیومتر باید چیکار کرد ؟
                            سوال دوم اینکه این مدار قابلیت نشون دادن پتانسیومتر با مقدار دیگه مثلا 100 کیلو رو داره ؟
                            و سوال سوم اینکه این مدار در واقعیت هم درست جواب داد ؟ و اگه درست جواب داد دقیقا چه قطعاتی مورد نیاز هستش برای خرید ؟

با تشکر

دوستان لطفا کمک کنید
                            واقعا گیر کردم و کمک لازم دارم

دیدگاه

سلام
                              از اطلاعات مفیدی که دوستان میدهند ممنونم
                              من هم همین پروژه رو طبق کد آقای مسعود انجام دادم و در پروتئوس مانند همین تصویر آخری که freindchp قرار دادند انجام دادم ولی ال سی دی من هیچی نشون نمیده.چه کار کنم؟
                              چه جوری میشه تو پروتئوس مقدار ولتاژ power رو تعیین کرد؟ نمیشه به جاش منبع تغذیه دی سی گذاشت؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X