اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز و LCD کارکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نویز و LCD کارکتری

دوست من همین اتفاق برای من وقتی یک رله رو فعال می کردم افتاد
    چند راه پیشنهاد می کنم تا مشکلتون حل بشه
    1. تا حد امکان سلونویئد رو از LCD و میکرو فاصله بدید
    2. استفاده از دیود هرزگرد در دوسر سلونوئید
    3. استفاده از درایور مناسب یرای راه اندازی (مثل uln2003)
    4. استفاده از خازن مولتی لایر در دو سر VCC و GND
    5. جدا کردن برق سلونوئید از میکرو و LCD

موفق باشید

دیدگاه

سلام
      من هم یک راه به اتفاق سایر راه ها پیشنهاد میدم
      تغذیه ی سیم پیچ را جدا کنید و برای تغذیه ی میکرو و ال سی دی از
      رگولاتور سوییچینگ LM2576 استفاده کنید
      از خازن های 100 نانو فاراد در پایه های تغذیه ی ال سی دی استفاده کنید

برای init کردن ال سی دی در بسکام می توانید به صورت زیر عمل کنید
      1) پایه ی RS را صفر کنید
      2) پایه ی RW را صفر کنید
      3) کد 8 را در پایه های D4...D7 قرار دهید
      4) پایه ی E را 1 میکروثانیه یک کرده و سپس صفر کنید
      5) 2 میلی ثانیه صبر نمایید

6) کد 3 را در پایه های D4...D7 قرار دهید
      7) پایه ی E را 1 میکروثانیه یک کرده و سپس صفر کنید
      8) 2 میلی ثانیه صبر نمایید
      { خلاف قوانین - پاک شد }
      برد آموزشی ARM: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91977
      آموزش DSP: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91940
      آموزش Allegro: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79877

دیدگاه

دوست من استفاده از رگولاتور سویچینگ حداقل برای میکرو توصیه نمیشه :NO: به دردسرش نمیارزه

دیدگاه

ممنونم دوست عزیز. مشکلی برای شستن برد با مسواک و تاید وجود داره و اونم اینه که برد من سوراخداره. پیشنهاد مدار نویزگیری چیزی مه بشه الکتریکی از شر این نویز خلاص شد دارید؟ اینم بگم که یه مقاومت 10 کیلو هم به D4 و VCC بستم. یکم بهتر شد اما باز هم نویز وجود داره و ال سی دی رو بهم میریزه :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود سلیمانی
            ممنونم دوست عزیز. مشکلی برای شستن برد با مسواک و تاید وجود داره و اونم اینه که برد من سوراخداره. پیشنهاد مدار نویزگیری چیزی مه بشه الکتریکی از شر این نویز خلاص شد دارید؟ اینم بگم که یه مقاومت 10 کیلو هم به D4 و VCC بستم. یکم بهتر شد اما باز هم نویز وجود داره و ال سی دی رو بهم میریزه :angry:
            مشکلی نیست شما با اب تاید بشورید اتفاقامنم از برد های سوراخ دار استفاده میکنم و بعد ار لحیم کاری با اب تاید ویه مسواک میشورم چون روغن لحیم ناشی از لحیم کاری خودش باعث اتصال کوتاه میشه واین روغن با اب تاید ویه مسواک میتونه شسته بشه
            اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

دیدگاه

برای استفاده از رگولاتور سوییچینگ مدل lm2576 فقط یک سلف یک دیود و دو خازن نیاز است و در جریان های بالا هم اصلا داغ نمی شود. در ضمن حجم آن هم خیلی کوچک است
              { خلاف قوانین - پاک شد }
              برد آموزشی ARM: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91977
              آموزش DSP: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91940
              آموزش Allegro: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79877

دیدگاه

با سلام

من هم مشکل شما را داشتم البته من ترانس تقویت ساختم که هم ترانس پر آمپر داشت که با رله ولتاژ 220 ولت را قطع وصل میکرد خلاصه دنیایی از نویز ولی غلبه به آن راحت است

1- تمیز کردن روغن لحیم پایه های لحیم شده lcd هم از طرف lcd و هم فیبر مدار چاپی با تینر فوری 10,000 و مسواک وخشک کردن با فشار پنبه و یا دستمال کاغذی.
                2- بلافاصله بعد از 1 و یا صفر کردن یک و یا چند پایه میکرو ( فرقی ندارد که این پایه یک رله را و یا یک led را راه اندازی میکند و یا ریست ic دیگر ) به lcd اطلاعات ارسال نشود ترجیحا 20 میلی ثانیه تاخیر داده شود .
                3- اگر از Bascom استفاده میکنید ارسال دستور initlcd ( پیکر بندی دوباره lcd ) و سپس cls و ارسال داده .
                4- یک عدد خازن 100 نانو مولتی لایر ویک عدد خازن 10 میکرو تانتالیوم موازی با تغذیه lcd .

والسلام

دیدگاه

اگر میکرو هنگ نمیکنه و کارش رو انجام میده و فقط lcd قاطی میکنه درصورتی که مشکل سخت افزاری نداشته باشید میتونید دستور Initlcd رو در آخرین سطر برنامه قبل از لوپ بنویسید که کل lcd رو دوباره آماده نوشتن میکنه که به احتمال 99.9% مشکلتون با این دستور حل میشه موفق باشید
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                    اگر میکرو هنگ نمیکنه و کارش رو انجام میده و فقط lcd قاطی میکنه درصورتی که مشکل سخت افزاری نداشته باشید میتونید دستور Initlcd رو در آخرین سطر برنامه قبل از لوپ بنویسید که کل lcd رو دوباره آماده نوشتن میکنه که به احتمال 99.9% مشکلتون با این دستور حل میشه موفق باشید
                    درسته. میکرو دقیقا کار میکنه و تمام فرامین رو اجرا میکنه. مشکل فقط تو ال سی دیه که بعد چند بار قطع و وصل کردن کنتاکتور 220 ولتی حروف اجق وجق نشون میده. غیر شستن پشت برد همه کار کردم. این دستور initlcd رو چطور باید تو برنامه بیارم؟ میشه یه برنامه کوچولوی سمپل بذارید ببینم. ممنون شما و همه دوستان هستم.

دیدگاه

درسته. میکرو دقیقا کار میکنه و تمام فرامین رو اجرا میکنه. مشکل فقط تو ال سی دیه که بعد چند بار قطع و وصل کردن کنتاکتور 220 ولتی حروف اجق وجق نشون میده. غیر شستن پشت برد همه کار کردم. این دستور initlcd رو چطور باید تو برنامه بیارم؟ میشه یه برنامه کوچولوی سمپل بذارید ببینم. ممنون شما و همه دوستان هستم.
                      بهتره قبل و بعد از ست و ریست کردن پورتی که به کنتاکتور وصله یه وایت های کوچکی در حد پنجاه میلی ثانیه بذارین
                      خوب این دستور هم مثل سایر دستورات بیسکه دیگه مثلا اینطوری
                      set porta.0
                      waitms 50
                      .
                      .
                      .
                      initlcd
                      loop
                      بهتره قبل از لوپ که برنامه دوباره شروع میشه این دستور رو استفاده کنید. موفق باشید
                      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

دوستان برای من هم این مشکلات پیش آمده بود و تمام راه های پیشنهادی را انجام دادم .
                        ولی اثری نداشت . به خاطر همین موضوع تصمیم گرفتم یک ماژول LCD با پورت سریال بسازم:
                        برای افزایش طول سیم نیز میتوانید از IC max232 یا max1480 یا max 1490 استفاده کنید.

http://gameelec.persiangig.com/DL1/LCD%20serial.png

http://gameelec.persiangig.com/DL1/lcd%20serial.rar

دیدگاه

همایون جان نمی دونم سرعت اینترنت من پایینه یا فایل شما ... oo: (مثلا اشتراک 256Kb دارم!! )

دیدگاه

سلام. همه راهها رو امتحان کردم غیر از دستور INITLCD. تا حالا که جواب نگرفتم. اینم امروز چک میکنم ببینم جواب میده یا نه. پشت برد رو کاملا تمیز کردم با تینر 10000 -درست نشد-. خازن مولتیلایر هم بین VCC و GND گذاشتم -درست نشد-. کابل فلت رو شیلد و به زمین وصل کردم -درست نشد-. با تشکر از sami222، های وایت هم کردم -درست نشد-. ببینم initlcd جواب میده یا نه.

دیدگاه

دست همتون درد نکنه. واقعا بدون کمک همه شما دوستان امکان نداشت بتونم راش بندازم. با دستور INITLCD مشکلم حل شده. البته نویزو نتونستم از بین ببرم ولی تنوستم با این دستور جلوی نمایش دادنشو بگیرم. در مدار من مشکل درست وقتی بوجود میومد که رله و کنتاکتوری که از این رله فرمان میگرفتن قطع میشد. برا همین هم بعد از دستور صفر کردن پایه مربوطه این دستور رو گذاشتم و اصلا دیگه چیز غیر عادی در LCD دیده نمیشه. سرعتش هم خوبه. طوریکه تو LCD همه چی پیوسته دیده میشه. باز هم از همه دوستانی که کمک کردند تشکر میکن. :applause:

دیدگاه

دست همتون درد نکنه. واقعا بدون کمک همه شما دوستان امکان نداشت بتونم راش بندازم. با دستور INITLCD مشکلم حل شده.

سلام
                                من از این دستور INITLCD استفاده کردم . ولی مشکلی که داره اینکه خط تیره ( - )هایی؛؛ تو صفحهLCD از بالا تا پاین حرکت میکنه و نوشته های LCD رو بهم میریزه .

از دستورات Cursor Off و Cursor NOBLINKو .... هم استفاده کردم ولی مشکل هم چنان پا برجاست .ممنون میشم در این زمینه راهنمایی بفرمایئد .
                                یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X