اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه سرعت پروگرامرها به کمک اعضا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه سرعت پروگرامرها به کمک اعضا

سلام دوستان
    من یه پروگرامر USB از نوع AVR910 ساختم ولی سرعت پروگرام کردنش خیلی اعصاب خورد کن هستش مخصوصا در مقایسه با پروگرامر STK300 که قبلا ازش استفاده میکردم.
    حالا میخام دوستانی که پروگرامر دارند، این فایل هگز کم حجم رو روی یه مگا32 یا مگا 16 بریزند و زمان پروگرام شدن رو اندازه بگیرند و بعد نوع پروگرامر و زمان پروگرام کردن این فایل رو برحسب ثانیه بگن :nice:.
    اینم از فایل:
    http://s2.picofile.com/file/7607622682/LCD.hex.html
    با این کار هم به بقیه افرادی که میخان پروگرامری انتخاب کنن کمک کردیم و هم خود من میفهمم باید بیخیال این پروگرامر بشم یا نه :job: :job:. خواهشا همکاری کنید.

اما جواب خود من:
    avr910 48s
    زیاده نه؟!!
    :cry2:

پاسخ : مقایسه سرعت پروگرامرها به کمک اعضا

سلام

من با tnm2000 پروگرام کردم رو یک مگا 16 1.5 ثانیه طول کشید به نظر من tnm2000 یکی از سریع ترین های بازاره
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

avr910 دیگه واقعا از رده خارج هست!
      پروگرامرهای USBموجود در بازار اینچنین فایلی رو بین 1تا6 ثانیه باید بتونند پروگرام کنن که متناسب با طراحی برد و قطعات مورد استفاده میتونه کم و زیاد بشه. برای کارهای خانگی و تحقیقاتی فکر نکنم تفاوتی بین 1 تا 6 ثانیه وجود داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
        avr910 دیگه واقعا از رده خارج هست!
        پروگرامرهای USBموجود در بازار اینچنین فایلی رو بین 1تا6 ثانیه باید بتونند پروگرام کنن که متناسب با طراحی برد و قطعات مورد استفاده میتونه کم و زیاد بشه. برای کارهای خانگی و تحقیقاتی فکر نکنم تفاوتی بین 1 تا 6 ثانیه وجود داشته باشه.
        stk500 چطوره؟ میتونید با اون تست کنید نتیجش رو بگید؟

اضافه شده در تاریخ :
        :-??
        آقا یکی نیست با stk500 تست کنه؟ #-o #-o

دیدگاه

دوست عزیز فکر نکنم کسی پیدا بشه اینکارو بکنه البته اگر بکنه منم خوشحال می شم که ببینم چی میشه ولی اگر من جایی رفتم داشتن بعدا برات تست می گیرم و پیام خصوصی برات می زارم ولی اگر هزینه برات مهمه فکر می کنم بهترین همین usbasp باشه که تو بازار فراونه تازه شماتیکو و فایلو ایناشم که تو نت ریخته فکر می کنم اگر نمودار سرعت قیمت بگیری اونها بهتر باشن
          همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

من از usbasp استفاده میکنم در حالت low speed یه مقدار طول میکشه ولی تو مد Hi speed هشت کیلو برنامه چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه . البته به نظر من قابلیت اطمینان و شناختن میکرو ای بیشتر و ... از سرعت ارجح تر هستن .

دیدگاه

ممنون دوست عزیز که تو بحث شرکت کردی اینطوری پس با توجه به عقیده شما اینطوری می شه فهمید که STK500 که فکر کنم سرعت و تعداد قابل شناسایی خوبی داره از نظر قیمت و یونیورسال پروگرامرهای پر سرعت هم از نظر تعداد آی سی که هم AVR و هم دیگر آی سی ها رو می شناسن از نظر تعداد شناسایی می تونه بهتر باشه

دیدگاه

من یه دونه usbasp دارم که با نرم افزار progisp پروگرم می کنم وقتی از ورژن 166 استفاده می کنم سرعت خیلی پایین هست ولی در ورژن 172 سرعت خیلی بالاتر میره

دیدگاه

شاید به غیر از پروگرم کردن کارای دیگه ای هم انجام میده که باید برین تیکشو بردارین .
                  verify flash
                  verify eeprom
                  chip erase

اینا روی سرعت خیلی تاثیر دارن

دیدگاه

پاک کردن که یه چیز عادیه مگه نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminsaeedi
                      پاک کردن که یه چیز عادیه مگه نه؟
                      نه عادی نیست !
                      چون عمل رایت توی هرچیزی کند تر از راید هست!
                      ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                        شاید به غیر از پروگرم کردن کارای دیگه ای هم انجام میده که باید برین تیکشو بردارین .
                        verify flash
                        verify eeprom
                        chip erase

اینا روی سرعت خیلی تاثیر دارن
                        این تیک ها رو برداشتم یه مقدار بهتر شد یعنی قبلا بعد از رایت، راید هم انجام میداد حالا فقط رایت انجام میده ولی بازم سرعتش کمه. در کل از این پروگرامر ناامید شدم. فقط میخام اگه قرار باشه مورد دیگه ای بخرم یا بسازم مطمئن باشم

دیدگاه

یه سوال همچین پایه ای:
                          چرا سرعت پروگرام کردن این قدر اهمیت داره؟ مگه یه پروگرام کردن چقدر طول میکشه؟ حالا چند ثانیه بیش تر یا کمتر. چی میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadraya
                            یه سوال همچین پایه ای:
                            چرا سرعت پروگرام کردن این قدر اهمیت داره؟ مگه یه پروگرام کردن چقدر طول میکشه؟ حالا چند ثانیه بیش تر یا کمتر. چی میشه؟
                            اگر صحبت از یک آی سی یا یک بار پروگرام کردن باشه صحبت شما درسته ولی وقتی که قرار باشه چندین آی سی رو پروگرام کنید یا مثلا برای تست و یادگیری مطلبی یک آی سی رو چندین بار پروگرام کنید و اشکالات برنامه رو پیدا کنید و دوباره پروگرام.... اونوقت می بینید که سرعت چقدر اهمیت پیدا میکنه :nice: :nice:
                            ضمنا اختلاف سرعت پروگرامر ها گاهی به چند ده ثانیه یا چند دقیقه هم میتونه برسه!! :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X