اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حساس نمودن کلید به لبه بالارونده در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حساس نمودن کلید به لبه بالارونده در کدویژن

سلام. من یه کد نوشتم. که با هربار فشرده شدن کلید یک شماره میندازه. حالا مشکلم اینجاست که میخوام کاری کنم که اگه کاربر دستشو روی کلید فشار داد و بر نداشت و نگه داشت. باز هم فقط یک واحد به متغیرم اضافه بشه. قبلا اگه یکبار کاربر کلید رو فشار میداد همینطور کانتر شروع میکرد به شمردن که من تونسم با کد زیر مشکل رو حل کنم. اما مشکلی که در ابتدا طرح کردم رو نتونستم حل کنم. ممنون میشم که راهنمایی کنید.

کد:
    if(key==0)
                {
                key_buf=key;
                i_0++;
                while(key=="0")
                       {
                       };

if(i_0>2)
                  {
                  i_0=2;
                  };

};

پاسخ : حساس نمودن کلید به لبه بالارونده در کدویژن

یه متغیر در نظر بگیر به علاوه تست پین بیا اون متغیر اگر صفر بود داخل شرط پین بشو کارت رو انجام بده و اون متغیر رو یک کن حالا از شرط که خارج شی برای بار دوم دیگه شرط اجرا نمی شه چون شرط کلیدت با صفر بودن این متغیر کار می کنه بعد تو خارج این شرط یک شرط دیگه بنویس اگر دکمه رها شده بود اون متغیر رو صفر کن تا اگر دوباره کلید بعدا زده شد کار کنه

در حقیقت باید فلگ گذاری کنی و اگر یک بار شرط کلید انجام شد فلگ رو ست کنی و تا زمانی که فلگ صفر نشده دیگه شرط کلید رو انجام ندی و زمانی فلگ رو ریست کنی که دکمه رها شده باشه
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

پاسخ : حساس نمودن کلید به لبه بالارونده در کدویژن

حساس به لبه پایین رونده

کد:
      while(key == 0);
      while(key == 1);
      حساس به لبه بالا رونده

کد:
      while(key == 1);
      while(key == 0);

دیدگاه

لطفا صبر کنید...