اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور رطوبت HS1101

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : سنسور رطوبت HS1101

نوشته اصلی توسط explore77
    نه عزیز من اونا که این کار رو انجام نمیدن ، شما فک کن میخوای این سنسور رو کالیبره کنی باید یه مرجع درست حسابی واسه این کار داشته باشی یا نه......!!! این اداره کارش همینه دیگه فقط کافیه برم اونجا و دستگاه رو همراه داشته باشم و کنار سنسور رطوبت اونا سنسورم رو کالیبره کنم البته واسه این کار یا باید یه بند پ داشته باشی یا هم ناله و زاری خوب بلد باشی که من الحمدا... اولی رو دارم. :biggrin:
    آهاان...

ولی برای کالیبراسون اینطوری عمل نمیکننا رطوبت 0 تا 100 رو باید بسازی و سنسورت رو بزاری کنار سنسور کالیبراسون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      آهاان...

ولی برای کالیبراسون اینطوری عمل نمیکننا رطوبت 0 تا 100 رو باید بسازی و سنسورت رو بزاری کنار سنسور کالیبراسون
      شما درست میفرمایین ولی شما بگین چطوری این کار رو انجام میدن رطوبت 0 تا 100 رو چطوری بسازم اصلا از کجا بدونم که رطوبتی که ساختم رطوبت درستی هست ...؟؟؟ :nerd:
      هیچ چیز در طبیعت برای خود زندگی نمیکند.رودخانه ها آب خود را مصرف نمیکنند درختان میوه خود را نمی خورند خورشید گرمای خود را استفاده نمیکند گل، عطرش را برای خود گسترش نمی دهد...نتیجه: زندگی برای دیگران،قانون و سنت الهی است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط explore77
        شما درست میفرمایین ولی شما بگین چطوری این کار رو انجام میدن رطوبت 0 تا 100 رو چطوری بسازم اصلا از کجا بدونم که رطوبتی که ساختم رطوبت درستی هست ...؟؟؟ :nerd:
        نمیدونم والا. ولی مراکز کالیبراسیون میدونم هست که اینکارو برامون انجام میدن ولی با چه هزینه ای نمیدونم

دیدگاه

پاسخ : سنسور رطوبت HS1101

الان نمونه های رطوبت سنج آماده تو بازار هست هم ایرانی و هم کره ای که قیمتششون بین 100 تا 150 هزارتومنه! سنسورشونم یه جعبه 3*3 میشه که با یک تکه سیم به مدار وصل میشه! قیمتشون زیاده و بنظرم باید ارزونتر میبودن ولی حالا این طوریه دیگه! یکم کالیبره کردن این سنسوره سخته ولی اون آمادهه خودش کالیبرست! اگه بشه راحت تر این سنسورو کالیبره کرد خیلی خوب میشد خودم میساختم و این همه پول برای یک مدار ساده رطوبت سنج نمیدادم!
          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

بله ، با توجه به نظراتی که داده شد همون بهتره که من برم اداره هواشناسی واسه یه فسقلی سنسور ببین چه کارها که باید بکنیم
            هیچ چیز در طبیعت برای خود زندگی نمیکند.رودخانه ها آب خود را مصرف نمیکنند درختان میوه خود را نمی خورند خورشید گرمای خود را استفاده نمیکند گل، عطرش را برای خود گسترش نمی دهد...نتیجه: زندگی برای دیگران،قانون و سنت الهی است...

دیدگاه

کالیبراسیونش واسه 0 تا 100% که کاری نداره....
              اول سنسور رو بکش تو لیوان آب
              بعد رو 100% تنظیمش کن

بعدش هم ماکروفرتون رو روی دمای 250درجه فارنهایت تنظیم کن و بزار 15دقیقه محیط عاری از هرگونه رطوبت آماده بشه
              بعد از 15 دقیقه سنسورت رو بزار داخل و تا 10 آرام ارام بشمار مقدارش رو رو 0% تنظیم کن...

همین
              به همین سادگی

حالا یک سنسور رطوبت کاملا کالیبره شده داری که دیگه خراب شده و کار نمیکنه
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                کالیبراسیونش واسه 0 تا 100% که کاری نداره....
                اول سنسور رو بکش تو لیوان آب
                بعد رو 100% تنظیمش کن

بعدش هم ماکروفرتون رو روی دمای 250درجه فارنهایت تنظیم کن و بزار 15دقیقه محیط عاری از هرگونه رطوبت آماده بشه
                بعد از 15 دقیقه سنسورت رو بزار داخل و تا 10 آرام ارام بشمار مقدارش رو رو 0% تنظیم کن...

همین
                به همین سادگی

حالا یک سنسور رطوبت کاملا کالیبره شده داری که دیگه خراب شده و کار نمیکنه
                اینم واسه خودش یه راهی دیگه....میگم مهندس یه وقت سر درد میگیری ها زیاد تفکر کردی
                یادش بخیر یاد برنامه سیب خنده افتادم .... بخش اورژانس یارو میومد میگفت خوب مصدوم آماده س :mrgreen:

دیدگاه

توبازار یه سری رطوبت سنج آنالوگ دیدم قیمتشون حدودا 20 تومن بود با اختلاف +- 5% نشون میدن میشه برای کالیبره کردن این سنسور ازش کمک گرفت بجای اینکه بری اداره هواشناسی!!!
                  دوستان مدار عملی خوب با HS1101 کسی داره یان نه هرکسی یه جواب گرفته مدار عملی کسی داره لطف کنه بذاره منم لازم دارم ممنون از همه

دیدگاه

سلام دوستان.
                    میشه یکی از دوستان همین برنامه رو به c هم بنویسه لطفا ؟ :sad:

دیدگاه

سلام خسته نباشید منم از سایت یزد کیت این مدارو دانود کردم و از اونجایی که زیاد تجربه ندارم م مدارو مو به مو اجرا کردم ولی حالا وقتی مدارو روشن میکنم دما سنج به خوبی کار میکنه ولی رطوبت فقط99درصد رو نشون میده میتونین منو راهنمایی کنید که مشکل از برنامه نویسیشه یا از جای دیگه؟وچجوری می تونم حلش کنم؟

دیدگاه

توی این تایپیک پروژه رطوبت سنج با hs1101 رو گذاشتم که میتونید دانلود کنید
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75908.0

دیدگاه

سلام
                          دوستان تو بازارهای دستگاهای رطوبت سنج مختلفی وجود داره .خاستم ببیتم از دوستان کسی هست که این نوع دستگاها رو خریداری کرده باشه که بخاد ببینه چه سنسور رطوبتی استفاده کردند :

این عکس ها رو ببینید

http://upload.tehran98.com/img1/4fh4qgejr6qz1e16w2c.jpg

http://upload.tehran98.com/img1/94bndevfr5plvfzpwlg4.jpg

یا این نمونه که داخل غلاف هست

http://upload.tehran98.com/img1/c1l3wjz4fxh71q81q55.jpg
                          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
                            این مدار رطوبت سنج با hs1101 با قابلیت اندازه گیری دما با سنسور دقیق DS18B20 فوق العاده دقیق

عکس
                            PCB

PCB و فایل hex
                            http://uplod.ir/axjpa6bm8vxx/hs1101new.rar.htm
                            با سلام
                            دوستان این فایل پاک شده،کسی مشابهش رو داره؟؟؟اگر میکرو سوییچ هم برای تنظیم دما و رطوبت داشته باشه عالی میشه.
                            سپاس

دیدگاه

جناب 2HM تو پست قبلیم آدرس یک تایپیک رو گذاشتم میتونید از اونجا دانلود کنید. موفق باشید

دیدگاه

سلام
                                اتفاقا همون پروژه ی شما رو دارم میبندم.ولی میخواستم این دو تا سنسور جدا نباشه و همش توی یک میکرو پروگرم بشه.
                                سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X