اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع مشکل نصب نشدن درایور USBasp در win 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : رفع مشکل نصب نشدن درایور USBasp در win 8

سلام در ویندوز سون باید چیکار کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
      سلام در ویندوز سون باید چیکار کنیم
      میتونی موقع روشن کردن سیستم F8 بزنی و این گزینه رو انتخاب کنی

اما این کار رو باید هر سری تکرار کنید :sad:

پیشنهاد میکنم از نرم افزار ready driver plus استفاده کنید هر سری میاد این کار رو براتو انجام میده. :agree:

هیچ راه دیگه ای جواب نمیده من خیلی گشتم نشد.
      "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
      ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
      ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
      پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PPED
        من که بالاخره یه هاتل خریدم و خیال خودمو راحت کردم هرچند بی معرفت بد قیمت بالا میپرونه و اصلا ارزش نداره ولی خوب گیر بودم دیگه :biggrin:
        هاتل خوبه ولی شما فقط ملزم به استفاده از نرم افزار خود شرکت هستی چون یک پروتکل اختصاصی برای ارتباط با پروگرمر استفاده میکنه. و مستقیما نمی تونید در بسکام و یا AVRDUDE و eclipse استفاده کنید!
        اما حسن هاتل به چند مورد هست :
        1- تشخیص اتوماتیک درج میکرو.
        2- پیکربندی اتوماتیک پایه های زیف سوکت و درنتیجه قرار دادن تمامی میکروها فارق از تعداد پین و محل قرار گیری سیگنالهای مورد نیاز در پروگرم.
        3- تهیه سیگنال کلاک بصورت مستقل توسط پروگرمر و در نتیجه کاهش احتمال از کار افتادن میکرو در حین تنظیم فیوز بیت ها.
        4- پشتیبانی از روش JTAG جهت برنامه ریزی.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo2_star
          میتونی موقع روشن کردن سیستم F8 بزنی و این گزینه رو انتخاب کنی

اما این کار رو باید هر سری تکرار کنید :sad:

پیشنهاد میکنم از نرم افزار ready driver plus استفاده کنید هر سری میاد این کار رو براتو انجام میده. :agree:

هیچ راه دیگه ای جواب نمیده من خیلی گشتم نشد.
          کدام گزینه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
            کدام گزینه
            disable driver signature enforcement
            "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
            ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
            ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
              سلام , دوستان برای نصب درایور پراگرمر "Multi AVR Programmer" در ویندوز 8 "win 8" از ترفند زیر استفاده کنید :

-
              با سلام
              طبق مراحلی که گفتید در ویندوز8 درایور USBasp رو با موفقیت نصب کردم و به خوبی پروگرامر رو شناخت
              اما وقتی در نرم افزار Khazama میخوام آی سی رو پروگ یا اریز کنم تا سه بار این پیغام رو میده:

در این مرحله ال ای دی سبز که روشنه یه بار خیلی سریع خاموش روشن میشه
              اما بعد از 3 بار هروقت که بخام آی سی رو Prog , Erease یا Read کنم این دو پیغام رو پشت سر هم میده

و دیگه ال ای دی خاموش روشن نمیشه
              اگه درایور رو پاک کنم و دوباره نصب کنم مراحل تکرار می شه
              پروگرامر رو با مولتی متر چک کردم هیچ ایراد فنی نداره
              LED سبز هم روشنه
              اینم عکسش

خاهشن کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط auravant
                با سلام
                طبق مراحلی که گفتید در ویندوز8 درایور USBasp رو با موفقیت نصب کردم و به خوبی پروگرامر رو شناخت
                اما وقتی در نرم افزار Khazama میخوام آی سی رو پروگ یا اریز کنم تا سه بار این پیغام رو میده:
                ...
                سلام ؛ اول از همه پروگرامر رو به کامپیوتر وصل کنید ،
                بعد :
                توی دسکتاپ روی مای کامپیوتر (This PC) کلیک راست کنید > Manage رو انتخاب کنید > تو پنجره باز شده Device Manager رو انتخاب کنید ؛ ببینید که پروگرامرتون رو شناخته یا نه ؟ USBasp

اگر شناخته بود ، این برنامه رو دانلود کنید و به جای Khazama استفاده کنید :
                http://server4.eca.ir/eshop/Multi_AV...progisp172.rar

اگر هم نشناخته بود ، جدید ترین درایور رو از لینک زیر دانلود کنید درایور قبلی رو پاک کنید و مثل مراحل قبل درایور رو نصب کنید :
                http://server4.eca.ir/eshop/Multi_AV...a64-v1.2.4.rar
                - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                ارتباط با من : ir02x6
                طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : رفع مشکل نصب نشدن درایور USBasp در win 8

نوشته اصلی توسط ir02x6
                  سلام ؛ اول از همه پروگرامر رو به کامپیوتر وصل کنید ،
                  بعد :
                  توی دسکتاپ روی مای کامپیوتر (This PC) کلیک راست کنید > Manage رو انتخاب کنید > تو پنجره باز شده Device Manager رو انتخاب کنید ؛ ببینید که پروگرامرتون رو شناخته یا نه ؟ USBasp

اگر شناخته بود ، این برنامه رو دانلود کنید و به جای Khazama استفاده کنید :
                  http://server4.eca.ir/eshop/Multi_AV...progisp172.rar

اگر هم نشناخته بود ، جدید ترین درایور رو از لینک زیر دانلود کنید درایور قبلی رو پاک کنید و مثل مراحل قبل درایور رو نصب کنید :
                  http://server4.eca.ir/eshop/Multi_AV...a64-v1.2.4.rar
                  مراحل گفته شده انجام شد اما با این ارور مواجه شدم:

این هم نصب درایور

موندم دیگه چیکار کنم :angry:
                  ویندوزم 8 / 64 بیتی هست

اضافه شده در تاریخ :
                  بلاخره مشکلم حل شد یوووووووووووووووووووووهاهاهاها :applause: :wow:
                  مشکل اینجا بود که جامپر روی پایه ریست پروگرامر وصل بود یعنی باید جامپر Self Programing برداشته شود

الان دیگه همه نرم افزارای پروگ رو جواب میده :applause:
                  :wow: :wow:

دیدگاه

سلام دوستان من هم این مشکل رو دارم ،دارم دیونه میشم کمک کنید کدام جمپر باید حذف بشه؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
                    ببخشیدا شما فایل تنظیم شده CONFIG برای 16 ندارید ؟

اضافه شده در تاریخ :
                    سلام CONFIG من که اینه فایل درستش رو برام میزارید برای atmega16 با کلاک 8 http://forum.techno-electro.com/attachment.php?aid=1931

دیدگاه

میشه یه لطفی بکنید و یه عکس از پروگرامرتون بذارید.

دیدگاه

من تو ویندوز 8.1 و 8 ازش استفاده کردم اگه CHIP ENABLE PROGRAM ERROR می ده دو حالت داره. یا میکرو سوخته(شایدم فیوز بیتاش بهم ریخته) یا باید جامپر رو بذارین روی LOW SPEED البته من از پروگرامر اروند استفاده می کنم. ولی مدار همش یکیه.

دیدگاه

تنظیمات برای CONFIG در tamega16 چجوریه خودم که میگم از همینه ؟

اضافه شده در تاریخ :
                          http://forum.techno-electro.com/attachment.php?aid=1930

اضافه شده در تاریخ :
                          راهنمایی نکردند، شما این بند رو بخونید :

سوال- هنگام پروگرام کردن میکرو خطای Chip Enable Program Error داده میشود.
                          پاسخ : هنگامی که نرم افزار این پیغام را می دهد، به معنی این است که دستگاه قادر به پرگرام کردن میکرو نمی باشد. عوامل مختلفی باعث اعلام این خطا می شوند که در ذیل به آنها اشاره می گردد.

از سالم بودن میکروی خود اطمینان حاصل کنید.
                          از جاگذاری میکرو بر روی زیف سوکت طبق تعداد پایه های میکرو و راهنمای موجود در DVD اطمینان حاصل کنید.
                          در صورتی که اولین بار است میکروکنترلر خود را می خواهید پروگرام نمایید، می بایست جامپر Low Speed با عبارت LS مشخص شده است را وصل نمایید. سرعت پروگرام نمودن میکرو در این نوع از پروگرامرها بالا بوده و میکروهایی که در سرعت پایین هستند را نمی تواند شناسایی کند. تمامی میکروکنترلرهای اتمل بصورت پیش فرض بر روی فرکانس کاری ۱ مگاهرتز بوده و به همین علت می بایست این جامپر متصل باشد. در صورتی که سرعت کاری میکروکنترلر بیش از ۲ مگاهرتز باشد، می توانید جامپر LS را قطع کرده و با سرعت بالا میکروی خود را پروگرام نمایید.
                          در انتخاب کریستال داخلی یا خارجی خود دقت نمایید. در صورتی که کریستال خارجی را برای پروگرام کردن میکروی خود انتخاب نموده اید، می بایست یک کریستال بر روی پین هدر مادگی در کنار زیف سوکت با نام EX-XTAL قرار داده تا میکرو بتواند با پالس خارجی خود را تأمین نماید. شما ملزم به استفاده از کریستالی دقیق به اندازه کریستال مورد استفاده در برنامه خود نبوده و با گذاشتن هر کریستالی می توانید میکروی خود را پروگرام نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که کریستال ساعت و یا تولید کننده پالس RC را انتخاب نمایید، می بایست دقیقاً از همان مقدار و قطعه مورد نظر استفاده نمایید.
                          جهت سهولت در امر پروگرام کردن میکرو های مختلف، با طراحی ویژه ، تمامی میکروهای AVR با بسته بندی DIP مختلف ، اهم از ۸ پایه تا ۴۰ پایه قابلیت پروگرام شدن از طریق زیف سوکت را دارند. به علت جا گذاری پایه های تمامی میکروها بر روی یک زیف سوکت، در موارد بسیار نادر و معمولاً در هنگام کار با میکروهای ۴۰ پایه، اتصال برنامه ریزی برای میکروهای دیگر با میکروی شما تداخل پیدا کرده و شما با چنین پیغامی مواجه می شوید. یعنی شما بر روی یکی از پورت های میکروی ۴۰ پایه برنامه ای ریخته اید که پورت خروجی را یک و صفر می کند و همین یک و صفر شدن با پایه برنامه ریزی میکروهای دیگر اتصال کوتاه شده و دستگاه قادر به پروگرام نمودن میکرو نمی باشد. در چنین مواقعی میکرو یک بار پروگرام شده و دیگر پروگرام نمی شود. برای رفع این مشکل میکرو را بر روی بردبورد نصب و تغذیه میکرو را وصل نمایید و سپس از روی برد پروگرامر به اختیار از کانکتور ISP و یا پین هدر موجود در کنار آن پایه های MISO,SCK,RST,MOSI,GND را به میکر وصل و میکرو را پروگرام نمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saaeghe
                            راهنمایی نکردند، شما این بند رو بخونید :

سوال- هنگام پروگرام کردن میکرو خطای Chip Enable Program Error داده میشود.
                            پاسخ : هنگامی که نرم افزار این پیغام را می دهد، به معنی این است که دستگاه قادر به پرگرام کردن میکرو نمی باشد. عوامل مختلفی باعث اعلام این خطا می شوند که در ذیل به آنها اشاره می گردد.

از سالم بودن میکروی خود اطمینان حاصل کنید.
                            از جاگذاری میکرو بر روی زیف سوکت طبق تعداد پایه های میکرو و راهنمای موجود در DVD اطمینان حاصل کنید.
                            در صورتی که اولین بار است میکروکنترلر خود را می خواهید پروگرام نمایید، می بایست جامپر Low Speed با عبارت LS مشخص شده است را وصل نمایید. سرعت پروگرام نمودن میکرو در این نوع از پروگرامرها بالا بوده و میکروهایی که در سرعت پایین هستند را نمی تواند شناسایی کند. تمامی میکروکنترلرهای اتمل بصورت پیش فرض بر روی فرکانس کاری 1 مگاهرتز بوده و به همین علت می بایست این جامپر متصل باشد. در صورتی که سرعت کاری میکروکنترلر بیش از 2 مگاهرتز باشد، می توانید جامپر LS را قطع کرده و با سرعت بالا میکروی خود را پروگرام نمایید.
                            در انتخاب کریستال داخلی یا خارجی خود دقت نمایید. در صورتی که کریستال خارجی را برای پروگرام کردن میکروی خود انتخاب نموده اید، می بایست یک کریستال بر روی پین هدر مادگی در کنار زیف سوکت با نام EX-XTAL قرار داده تا میکرو بتواند با پالس خارجی خود را تأمین نماید. شما ملزم به استفاده از کریستالی دقیق به اندازه کریستال مورد استفاده در برنامه خود نبوده و با گذاشتن هر کریستالی می توانید میکروی خود را پروگرام نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که کریستال ساعت و یا تولید کننده پالس RC را انتخاب نمایید، می بایست دقیقاً از همان مقدار و قطعه مورد نظر استفاده نمایید.
                            جهت سهولت در امر پروگرام کردن میکرو های مختلف، با طراحی ویژه ، تمامی میکروهای AVR با بسته بندی DIP مختلف ، اهم از 8 پایه تا 40 پایه قابلیت پروگرام شدن از طریق زیف سوکت را دارند. به علت جا گذاری پایه های تمامی میکروها بر روی یک زیف سوکت، در موارد بسیار نادر و معمولاً در هنگام کار با میکروهای 40 پایه، اتصال برنامه ریزی برای میکروهای دیگر با میکروی شما تداخل پیدا کرده و شما با چنین پیغامی مواجه می شوید. یعنی شما بر روی یکی از پورت های میکروی 40 پایه برنامه ای ریخته اید که پورت خروجی را یک و صفر می کند و همین یک و صفر شدن با پایه برنامه ریزی میکروهای دیگر اتصال کوتاه شده و دستگاه قادر به پروگرام نمودن میکرو نمی باشد. در چنین مواقعی میکرو یک بار پروگرام شده و دیگر پروگرام نمی شود. برای رفع این مشکل میکرو را بر روی بردبورد نصب و تغذیه میکرو را وصل نمایید و سپس از روی برد پروگرامر به اختیار از کانکتور ISP و یا پین هدر موجود در کنار آن پایه های MISO,SCK,RST,MOSI,GND را به میکر وصل و میکرو را پروگرام نمایید
                            شما این میکرو رو قبلا پروگرام کردی؟
                            اون جامر LOw SPeed رو بذار اگه تاحالا میکرو رو پروگرام نکردی چون وقتی میکرو رو تازه میخری فرکانسش روی 1 مگاهرتزه

امتحان کن ببین چی میشه.

دیدگاه

نه، چجوری باید تستش کرد که سالمه، <من وقتی رو بردبرد میزارمش (بعد از ارور) و پورت a رو به led وصل میکنم و 5 ولت به میکرو میدم لامپم روشن تا GND رو به میکرو میدم لامپ خاموش میشه >

اره جامپر گزاشته بودم بازم ارور مزخرف میومد .

بازم میگم از تنظیمات CONFIG اصلا پایه هاش به میکرو (atmega16)من نمیخوره!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saaeghe
                                نه، چجوری باید تستش کرد که سالمه، <من وقتی رو بردبرد میزارمش (بعد از ارور) و پورت a رو به led وصل میکنم و 5 ولت به میکرو میدم لامپم روشن تا GND رو به میکرو میدم لامپ خاموش میشه >

اره جامپر گزاشته بودم بازم ارور مزخرف میومد .

بازم میگم از تنظیمات CONFIG اصلا پایه هاش به میکرو (atmega16)من نمیخوره!!!
                                عزیز خونسردی خودتو حفظ کن از این مشکلا پیش میاد دیگه
                                :redface: :redface: :redface: :redface:

همونطور که بالا گفتن میکرو رو بذار روی برد برد
                                VCC و GND میکرو رو وصل کن
                                سپس از روی برد پروگرامر به اختیار از کانکتور ISP و یا پین هدر موجود در کنار آن پایه های MISO,SCK,RST,MOSI,GND را به میکر وصل و میکرو را پروگرام نمایید

توی دیتا شیت میکرو نگا کن 5 تا پایه هستن به این اسما به همونا وصل کن.

بزن ببین میشه یا نه.

اونی که شما LED وصل میکنی و روشن میشه شما که برنامه نریختی چطوری میخوای روشن شه و اونی که GND رو وصل میکنی خاموش میشه برای اینهه که حالا میکرو سطح صفرو غیر صفرو میتونه تشخیص بده و پایه صفر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X