اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قراردادن کلید روی فلاشر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قراردادن کلید روی فلاشر

نوشته اصلی توسط رسول21
    2-اگه مدار خاموش بشه بعد روشن کنیم از کدوم برنامه شروع بکار میکنه از 1 میاد یا هر برنامه ای که خاموش شده بود میاره؟
    برنامه شماره یک اجرا میشود .
    نکته :
    اگر قبل از خاموش و یا ریست شدن میکرو کنترلر عدد مربوط به برنامه را در eeprom ذخیره کرده باشین از شماره برنامه ذخیره شده در eeprom اجرا میشود .
    توجه کنید بهتر است قبل از خاموش شدن میکروکنترلر نوشته شود نه پس از تغییر برنامه به شماره فلان
    نوشته اصلی توسط رسول21
    3-این حافظه ایپرام که ما ازش استفاده کردم با ریست میکرو حالا هزار یا چند هزار بار ازبین نمیره کلا محدودیت دفعات ریست داره یا نه؟
    خیر با خاموش و روشن شدن میکرو و یا ریست میکروکنترلر از بین نمیرود .
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
      برنامه شماره یک اجرا میشود .
      نکته :
      اگر قبل از خاموش و یا ریست شدن میکرو کنترلر عدد مربوط به برنامه را در eeprom ذخیره کرده باشین از شماره برنامه ذخیره شده در eeprom اجرا میشود .
      توجه کنید بهتر است قبل از خاموش شدن میکروکنترلر نوشته شود نه پس از تغییر برنامه به شماره فلان خیر با خاموش و روشن شدن میکرو و یا ریست میکروکنترلر از بین نمیرود .
      چکار کنم تا از همون برنامه ای که خاموش شده شروع بکار کنه؟
      در مورد سیم بلند که کشیده شود نظرتون چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
        چکار کنم تا از همون برنامه ای که خاموش شده شروع بکار کنه؟
        لطفا به لینک فوق مراجعه نمایید .
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78396.msg472767#msg472767
        خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
          لطفا به لینک فوق مراجعه نمایید .
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78396.msg472767#msg472767
          اما اینجا گفته بودن که با نوشتن و خواندن ایپرام صد هزار بار محدودیت داره در مورد کدهای من چی صادقه/؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
            در مورد کدهای من چی صادقه؟
            چه کدی ؟
            ایا منظور شما کدهای اجرای برنامه می باشد ؟
            خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
              چه کدی ؟
              ایا منظور شما کدهای اجرای برنامه می باشد ؟
              منظورم اینه
              کد:
              Readeeprom S , 10
              Incr S
              If S > 10 Then S = 1

Writeeeprom S , 10
              ایا محدودیت صد هزار بار نوشتن وخونادن رو داره؟

دیدگاه

بله محدودیت نوشتن تا میزان موجود در دیتاشیت ایسی را دارد .
                اما محدودیتی برای خواندن وجود ندارد !
                اقا رسول با روش به کار برده شده در تایپیک اشاره شده عملا از نوشتن بی مورد در ایپرام جلوگیری به عمل می اید .
                این روش باعث میشود که تا چندین سال دیگر بتوانید در ایپرام بنویسید .
                یک مثال ساده :
                اگر شما در طول روز یکبار دستگاه را خاموش و روشن کنید با فرض اینکه مثلا میتوان در حافظه ایپرام 10000 نوشت ،
                چیزی برابر با 27 سال زمان لازم میباشد تا ظرفیت نوشتن در ایپرام تمام شود .
                خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                  بله محدودیت نوشتن تا میزان موجود در دیتاشیت ایسی را دارد .
                  اما محدودیتی برای خواندن وجود ندارد !
                  اقا رسول با روش به کار برده شده در تایپیک اشاره شده عملا از نوشتن بی مورد در ایپرام جلوگیری به عمل می اید .
                  این روش باعث میشود که تا چندین سال دیگر بتوانید در ایپرام بنویسید .
                  یک مثال ساده :
                  اگر شما در طول روز یکبار دستگاه را خاموش و روشن کنید با فرض اینکه مثلا میتوان در حافظه ایپرام 10000 نوشت ،
                  چیزی برابر با 27 سال زمان لازم میباشد تا ظرفیت نوشتن در ایپرام تمام شود .
                  ببینید هر بار که کلید ریست رو در این روش میزنیم ایا در اپیرام نوشته نمیشه؟
                  این روش یه خورده خالی از مشکل نیست من برای یه تابلو بزرگ ال ای دی از این روش استفاده کردم و ده تا زیر برنامه براش نوشتم ولی میکرو در حال کار ریست میشه و میره برنامه بعدی مثلا شب تابلو رو برنامه یک بود صبح اومدم دیدم روی زیر برنامه 7 رفته حالا خدا میدونه چند بار ریست شده اومدم یه مقاومت 10 کیلو با پایه ریست و پایه مثبت سری کردم و یه خازن 100 نانو هم به مثبت و منفی تغذیه میکرو زدم دو تا خازن 100 میکرو هم قبل و بعد از رگولاتور زده بودم حالا بهتر شده
                  ولی من میگم اگه یه پایه رو ورودی کنم چون دویست تا برد زدم و پین b1رو یه جای کلد و مقاومت با پایه مثبت در نظر گرفته ام با توجه به این سخت افزار چه راهی بهتره پست دوم یا سوم همین تایپک فرمودن از دستور debounce استفاده کنید کتاب کاهه رو خوندم چیزی سر در نیاوردم شما نمیدونید چجوری میشه ازا ین دستور استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
                    ببینید هر بار که کلید ریست رو در این روش میزنیم ایا در اپیرام نوشته نمیشه؟
                    این روش یه خورده خالی از مشکل نیست من برای یه تابلو بزرگ ال ای دی از این روش استفاده کردم و ده تا زیر برنامه براش نوشتم ولی میکرو در حال کار ریست میشه و میره برنامه بعدی مثلا شب تابلو رو برنامه یک بود صبح اومدم دیدم روی زیر برنامه 7 رفته حالا خدا میدونه چند بار ریست شده اومدم یه مقاومت 10 کیلو با پایه ریست و پایه مثبت سری کردم و یه خازن 100 نانو هم به مثبت و منفی تغذیه میکرو زدم دو تا خازن 100 میکرو هم قبل و بعد از رگولاتور زده بودم حالا بهتر شده
                    اگر شما طبق روش جناب طراح عمل کرده باشین :
                    نوشته اصلی توسط طراح
                    شما می توانید با استفاده از یک تقسیم مقاومتی، [glow=red,2,300]از بخش رگوله نشده تغذیه (یا قبل از رگولاتور متصل به میکروکنترلر با فرض وجود مدار مناسب شامل یک خازن بزرگ که تخلیه آن زمان کافی را ایجاد کند) یک فیدبک ولتاز بگیرید و آن را به ورودی مقایسه کننده آنالوگ یا ADC متصل کنید.[/glow] در این شرایط با قطع تغذیه و قبل از آنکه تغذیه میکروکنترلر کاهش پیدا کند، عملیات نوشتن متغیر مورد نظر می تواند با تشخیص کاهش ولتاژ اصلی انجام شود. در این صورت لازم نیست نوشتن متغیر مورد نظر بصورت دائمی انجام شود و نوشتن در eeprom فقط یکبار در زمان قطع تغذیه انجام می شود.
                    در موقع ریست هیچ چیزی در eeprom نوشته نمیشود زیرا در موقع ریست هنوز پایه مقایسه کننده در حالت high میباشد .
                    خواستن توانستن است !

دیدگاه

دوستان به یر از این روش اپیرام ایا نمیشه از یه پین میکرو استفاده کرد و همینجوری بره برنامه های مختلفو اجرا کنه؟چیزی به ذهنتون میرسه؟؟
                      بااستفاده ازدستور debounce فقط دو حالت صفر و یک پایه چک میشه و دو تا برنامه بیشتر نمیشه براش ست کرد وقفه های خارجی رو که کلا بلد نیستم چکار میشه کرد تا حالتهای بیشتری برای پین ورودی تعریف کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
                        دوستان به یر از این روش اپیرام ایا نمیشه از یه پین میکرو استفاده کرد و همینجوری بره برنامه های مختلفو اجرا کنه؟چیزی به ذهنتون میرسه؟؟
                        بااستفاده ازدستور debounce فقط دو حالت صفر و یک پایه چک میشه و دو تا برنامه بیشتر نمیشه براش ست کرد وقفه های خارجی رو که کلا بلد نیستم چکار میشه کرد تا حالتهای بیشتری برای پین ورودی تعریف کنیم؟
                        سلام
                        بنده هم تو کار تابلو ثابت و فلشرو ... هستم.برنامه زیر رو دانلود کنید فکر کنم همون چیزی باشه که مد نظر شماست.برنامه به این صورت هست که وقتی تغذیه متصل میشه کل افکتها به ترتیب اجرا میشن. با زدن کلید برای بار اول منتخبی از افکتها و با زدن دوباره کلید تک تک افکتها به صورت مجزا اجرا میشن(رو یه افکت، ثابت میمونه)و با زدن دوباره کلید افکت بعدی و همینطور تا برمیگرده به اول کار(حتما شبیه سازی رو ببنید )بنده این رو تو فلشرها به کار میبرم و کاملا جواب داده.
                        -البته برنامه خیلی ساده نوشته شده که میشه خیلی بهینه تر هم نوشت هرچند فکر نمی کنم نیاز باشه-
                        بازم اگر سوالی بود و بنده از دستم بر اومد در خدمتم.
                        مرسی
                        http://s4.picofile.com/file/7811816234/flasher.rar.html
                        نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل

دیدگاه

با سلام
                          به نظر من شما بهتراست یک مقاله یا کتاب خوب در مورد بسکام avr مطالعه نمایید ،
                          تا بتوانید از دستورات به خوبی استفاده نمایید .

لینک دانلود کتاب جناب 1nafar :
                          http://uplod.ir/s2s5zcq5gp3s/avr-1nafar.pdf.htm

نکته مهم :
                          بهتر میباشد مثال ها و پروژه های رایگان موجود در نت را مطالعه نمایید ،
                          تا قدرت تفکر و نوشتن یک برنامه خوب را به دست بیاورید .
                          خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نوری
                            سلام
                            بنده هم تو کار تابلو ثابت و فلشرو ... هستم.برنامه زیر رو دانلود کنید فکر کنم همون چیزی باشه که مد نظر شماست.برنامه به این صورت هست که وقتی تغذیه متصل میشه کل افکتها به ترتیب اجرا میشن. با زدن کلید برای بار اول منتخبی از افکتها و با زدن دوباره کلید تک تک افکتها به صورت مجزا اجرا میشن(رو یه افکت، ثابت میمونه)و با زدن دوباره کلید افکت بعدی و همینطور تا برمیگرده به اول کار(حتما شبیه سازی رو ببنید )بنده این رو تو فلشرها به کار میبرم و کاملا جواب داده.
                            -البته برنامه خیلی ساده نوشته شده که میشه خیلی بهینه تر هم نوشت هرچند فکر نمی کنم نیاز باشه-
                            بازم اگر سوالی بود و بنده از دستم بر اومد در خدمتم.
                            مرسی
                            http://s4.picofile.com/file/7811816234/flasher.rar.html
                            برنامتون عالی بود ومن ویرایشش کردم طبق نیاز خودم در اوردم چون با این حالت فقط روی 8 تا پین پورت دی کار میکرد و من به تعداد پینهای بیشتری ویرایشش کردم و فلاشر مورد نیاز خودم البته یه مشکل داره اونم اینه که هر چی برنامه طولانی تر میشه با فشار کلید زود به برنامه بعدی نمیره چند بار باید بزنی راه حلش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
                              برنامتون عالی بود ومن ویرایشش کردم طبق نیاز خودم در اوردم چون با این حالت فقط روی 8 تا پین پورت دی کار میکرد و من به تعداد پینهای بیشتری ویرایشش کردم و فلاشر مورد نیاز خودم البته یه مشکل داره اونم اینه که هر چی برنامه طولانی تر میشه با فشار کلید زود به برنامه بعدی نمیره چند بار باید بزنی راه حلش چیه؟
                              سلام
                              احتمال میدم بعد از افزایش خروجی ها دستور چک کردن کلید رو قرار ندادید.لطفا برنامه رو قرار بدید تا بنده اگر تونستم اصلاح کنم.
                              (بنده تا 22 افکت رو با همین برنامه اجرا میکنم و بدون مشکل کار میکنه)
                              مرسی
                              نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نوری
                                سلام
                                احتمال میدم بعد از افزایش خروجی ها دستور چک کردن کلید رو قرار ندادید.لطفا برنامه رو قرار بدید تا بنده اگر تونستم اصلاح کنم.
                                (بنده تا 22 افکت رو با همین برنامه اجرا میکنم و بدون مشکل کار میکنه)
                                مرسی
                                یعنی انتهای هر افکت باید چک کردن انجام بشه خب من اینکارو کردم ولی تو بعضی حلقه هایی که طولانی تر هست کلید رو باید نگهداری تا عوض بشه؟اینم فایل برنامه بهمراه شبیه سازش
                                http://lednama23.persiangig.com/flasher.rar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X