اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قراردادن کلید روی فلاشر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قراردادن کلید روی فلاشر

نوشته اصلی توسط رسول21
    یعنی انتهای هر افکت باید چک کردن انجام بشه خب من اینکارو کردم ولی تو بعضی حلقه هایی که طولانی تر هست کلید رو باید نگهداری تا عوض بشه؟اینم فایل برنامه بهمراه شبیه سازش
    http://lednama23.persiangig.com/flasher.rar
    سلام
    دوست عزیز بهتره شکل برنامه رو تغییر ندید.یا باید بعد هر wait(طبق تغییراتی که دادید) یکبار کلید رو چک کنید که فکر نکنم کار جالبی باشه یا باید از همون برنامه ای قرار دادم استفاده کنید و افکتها رو تو جدول lookup تغییر بدید.(حتما یکبار برنامه رو تحلیل کنید -برنامه بسیار بسیار ساده نوشته شده-)
    بازم اگر سوالی بود بنده در خدمتم.
    مرسی
    نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل

دیدگاه

حقیقتش نرسیدم همه ی پست های قبلی رو کامل بخونم،اما راه حل مشکلی که عنوان شده،با استفاده ی 2 کلید فکر می کنم ساده س:
      (و با استفاده ی یک کلید هم جایی نوشتمش، بایس بگردم)

یکی از خطوط مربوط به پایه ی RESET و دیگری مربوز به یک پایه ی دلخواه برای بررسی صفر یا یک بودن.

>ابتدای برنامه کلیه ی LED ها رو یک می کنیم،
      >با استفاده از دستور bitwait یا دستور مشابه، پایه ی مورد نظر رو چک می کنیم، هر موقع کلید مجددآ فشرده بشه، برنامه از این مرحله رد شده و وارد یک حلقه ی بینهایت و اجرای افکت میشه،
      >با فشرده شدن کلید ریست برنامه دوباره به قبل از حلقه بر میگرده.
      ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نوری
        سلام
        دوست عزیز بهتره شکل برنامه رو تغییر ندید.یا باید بعد هر wait(طبق تغییراتی که دادید) یکبار کلید رو چک کنید که فکر نکنم کار جالبی باشه یا باید از همون برنامه ای قرار دادم استفاده کنید و افکتها رو تو جدول lookup تغییر بدید.(حتما یکبار برنامه رو تحلیل کنید -برنامه بسیار بسیار ساده نوشته شده-)
        بازم اگر سوالی بود بنده در خدمتم.
        مرسی
        خب اینجوری تا 8 کانال جواب میده طبق جدول لوک اپ ایا میشه تا 16 کانال خروجی داشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
          خب اینجوری تا 8 کانال جواب میده طبق جدول لوک اپ ایا میشه تا 16 کانال خروجی داشت؟
          سلام
          بله برادر چرا نباید بشه؟! .بنده تا 32 کانال (با مگا 16) کار کردم.(عرض کردم که برنامه بسیار ساده هست فقط کافیه یکم بررسیش کنی)
          -برنامه رو قرار میدم -زحمت اضافه کردن کلید با خودت-
          مرسی
          http://s4.picofile.com/file/7814674301/32ch.rar.html
          نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نوری
            سلام
            بله برادر چرا نباید بشه؟! .بنده تا 32 کانال (با مگا 16) کار کردم.(عرض کردم که برنامه بسیار ساده هست فقط کافیه یکم بررسیش کنی)
            -برنامه رو قرار میدم -زحمت اضافه کردن کلید با خودت-
            مرسی
            http://s4.picofile.com/file/7814674301/32ch.rar.html
            حالا بدون ماسفت هم میشد این همه tip گزاشتین تکی به میکرو اتصال میدادین مشکلی بوجود نمیومدزحمت کشیدین ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رسول21
              [glow=red,2,300]حالا بدون ماسفت هم میشد این همه tip گزاشتین [/glow]تکی به میکرو اتصال میدادین مشکلی بوجود نمیومدزحمت کشیدین ممنونم
              سلام داداش ماسفت tip 41 تازه وارد بازار شده ؟
              http://www.drixsemi.com/TIP41C.PDF
              نکته :
              با توجه به جدول جریان دهی خروجی هر پورت میکرو کنترلر میتوان به طور مستقیم یک LED(یا هر وسیله ی دیگری که در حدود جریان نامیکه برای برای هر پورت وجود دارد جریان کشید) را روشن کند . پس اگر به خواهیم یک LED یا چند LED را تک تک به وسیله ی میکرو روشن کنیم می توانیم آنها را به طور مستقیم به میکرو متصل کنیم .ولی اگر بخواهیم چند LED(یا هر وسیله ی دیگری که در حدود جریان نامیکه برای برای هر پورت وجود دارد جریان کشِد) را به طور هم زمان با هم روشن کنیم متوجه خواهیم شد که در این حالت محدودیت داریم و امکان دارد که میکرو ما آسیب ببیند به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب دیدگی میکرو ، ما باید جریان کشیLED ها را با یک مقاومت کنترل کنیم یعنی هر LED را با یک مقاومت به پایه های میکرو متصل کنیم . برای انتخاب مقاومت می توانیم از مقاومتهای 220 یا 330 یا 470 اهم استفاده کنیم .
              خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X