اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور یه متغییر float رو در eeprom ذخیره کنم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چطور یه متغییر float رو در eeprom ذخیره کنم ؟

نوشته اصلی توسط tohid041
    خوب معلومه که باید فایل eep رو هم پروگرم کنی
    تو پروتیوس هم باید اضافه کنی تا درست کار کنه
    من این کارو کردم ولی وقتی دکمه browse رو میزنم که فایل رو انتخاب کنه تو قسمت file of type نوشته binary image file و فایل epp رو نمیشناسه و باید به صورت دستی وارد کنم.مثلا تو قسمت باید بنویسم test.epp
    پرتوس 7.7
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
      کامپایلر مشکل نداره . برای نوشتن برنامه در هر زبانی باید قوانین اون رو رعایت کرد و برنامه رو هم اصولی نوشت .

اگه تست کردید و جواب نداده پس احتمالا مشکل از خود برنامه هست .

نوع متغییرهای str7 و str8 رو ننوشتین . در ضمن با توجه به اینکه str7 رو داخله تابع ftoa استفاده کردید و فقط برای تبدیل عدد به رشته هست نیازی نبود سایزش رو 15 بذارید / سایزش رو 5 هم میذاشتید کافی بود . اگه سایز اون رو 15 بذارید دیگه نمی تونید سایز str8 رو که داخل sprintf استفاده کردید (که کل عبارت رو به رشته تبدیل می کنه) رو 15 بذارید . زیرا فقط 15 تا برای str7 در نظر گرفتید . حالا بقیه کلمات هم بهش اضافه شده . پس سایزش قطعا از 15 بیشتره . این کار باعث میشه داده های نشون داده شده روی صفحه معتبر نباشه و بعضی مواقع داده های رو بصورت تداخلی نشون بده .

حلقه وقفه تون هم مشکوک میزنه . نوشتن روی eeprom مقداری هر چند کم زمان بره و این باید برای مقدار دادن پشت سرهم بهش رعایت بشه . ضمن اینکه اگه وقفه زیاد تحریک بشه بعد از یک مدت دیگه نمی تونید از eeprom استفاده کنید چون دیگه عمرش رو کرده . بهتره در صورت لزوم فقط آخرین مقدار یعنی همون مقدار نهایی در eeprom ذخیره بشه و نه اینکه دائم مقدار متغییر در این حافظه ذخیره بشه . چون این طوری همونطور که گفتم بعد از مدتی دیگه جان به جان آفرین تسلیم می کنه :biggrin:
      استثناعا اینجا ممکنه مشکلش نباشه ولی جاهای دیگه خیلی دیدم.

دیدگاه

باید دستی وارد کنی
        منم یه چند تا پروژه با eeprom داشتم همینطوری کردم درست کار میکرد
        گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X