اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط uart بین 2 تا avr با تغذیه متفاوت - یکی 3 ولت یکی 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط uart بین 2 تا avr با تغذیه متفاوت - یکی 3 ولت یکی 5 ولت

چه جالب واقعا تا به حال دقت نکرده بودم
    ممنون :redface:
    فک نمیکنی شاید از آدابتور باشه؟؟
    آخه منم ی بار این مشکل واسم پیش اومد اما واسه کمبود ولتاژ نبود.منبع تغذیه رو که باتری گذاشتم درست شد

دیدگاه

آخه درد من اینه که وقتی هر 2 میکرو از یک تغذیه استفاده می کنن مشکل ندارم و اطلاعات درست ارسال و دریافت میشه :eek: هر دو مستقیم از آداپتور 5 ولت را بگیرن درسته ، هر 2 از رگولاتور 3.3 رو بگیرن بازم درسته اما اگه یکی از رگولاتور 3.3 و اون یکی مستقیم از آداپتور 5 ولت بگیره مشکل بوجود میاد !!

واقعا جالبه ! :mrgreen:

دیدگاه

ممنون
        خب شاید از منبع تغذیه باشه؟
        طول سیم RXd و TXD زیاد نیس؟
        با باطری تست کردی؟

دیدگاه

نه تست نکردم ! آخه باید حتما آداپتور باشه !
          نمیدونم والا ! حالا با یک آداپتور دیگه هم تست می کنم ، البته فعلا آداپتور دیگه ای ندارم.
          کلا فاصله این 2 میکرو 4 سانتی متر هم نمیشه

دیدگاه

میشه رو ال سی دی یه کاراکتر بنویسی بینی اصلا مشکل از ال سی دی نیس؟
            اگه با کدویژن نوشتی برنامه رو هم بزار

دیدگاه

من اطلاعات را از کامپیوتر به میکرو اول ارسال می کنم ، میکرو اول اطلاعات دریافت شده را به میکروی دومی ارسال می کنه ، میکروی دومی همون اطلاعات را دوباره برای میکروی اولی ارسال می کنه و میکرو اول هم اطلاعات را برای کامپیوتر ارسال می کنه ! چی گفتم :mrgreen:
              خلاصه lcd بی گناهه :mrgreen:
              نه با (winavr(avrgcc نوشتم و اون یکی میکرو رو با بسکام نوشتم.

دیدگاه

خب چرا نباید دوتا ولتاژت یکی باشه؟

دیدگاه

آخه یکی از میکرو ها به enc28j60 وصل هست و این enc28j60 هم ولتاژ کاریش 3 هست ، اگه میکرو 5 باشه فکر کنم به ecn28j60 صدمه بزنه .
                  اون میکرو دیگه هم به ال سی دی وصل هست و اگه اون میکرو رو به 3 ولت وصل کنم روی ال سی دی نویز میوفته درحالی که با 5 ولت این مشکل نیست.

البته الان بیخیال این موضوع شدم ، دنبال اینم ببینم اگه میکرویی که به Enc28j60 وصل هست را به تغذیه 5 ولت وصل کنم ، به enc28j60 صدمه میزنه یا نه ؟ اگه نه که هر ۲میکرو میشن 5 ولت و مشکل حله

پورت هایی که از میکرو به enc28j60 وصل هستن را پایین نوشتم ، از اونجایی که داره دیتا بین میکرو و enc28j60 رد و بدل میشه ، میترسم اگه میکرو رو 5ولت قرار بدم توی درازمدت به enc28j60 صدمه بزنه
                  کد:
                  MISO
                  MOSI
                  OC1B
                  SCK
                  INT0
                  XTAL1

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X