اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حالت tri-state در میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حالت tri-state در میکرو

سلام. من هر چی تو این سایتا در موردش می خونم همشون تخصصی نوشتن لطف کنید در مورد حالت tri-state و high impedance در سطح کاملا مبتدی برام توضیح بدید!
    NEVER NEVER NEVER give up

پاسخ : حالت tri-state در میکرو

سلام
    ساده شدش فکر کنم میشه یه سیم که به چیزی وصل نیست

شما یه منبع تغذیه 5 ولت در نظر بگیر که سر مثبت و زمین داره
    سیم منفی ولتمتر را همیشه به زمین تغذیه وصل کنید و حالات زیر رو اجرا کنید:
    1-سر مثبت ولتمتر را به مثبت تغذیه بزنید که 5 ولت نشون داده میشه و میشه 1 منطقی
    2-سر مثبت ولتمتر را به زمین تغذیه بزنید که 0 ولت نشون می ده و میشه 0 منطقی
    3- سر مثبت ولتمتر را به جایی وصل نکنید و تو هوا نگه دارید حالا بهش میگن hi-z

این چیزی بود که من می فهمم اگه اساتید فکر میکنند که اشتباه هست بگن تا ما هم متوجه بشیم.
    دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

شما خروجی میکرو رو بصورت یه سلکتور سه وضعیتی (حالات دیگه ای هم هست ولی عموما این سه حالت وجود داره)
      در نظر بگیر. این کلید در یه حالت به تغذیه وصل میشه (عموما با یه مقاومت) و میشه منطق 1 یا high
      در یه حالت به زمین وصل میشه (عموما از طریق یه ترانزیستور) و میشه منطق 0 یا low
      در یه حالت دیگه هم فرض کن به هیچی وصل نیست (عموما ترانزیستورهای داخلی در حالت خاموش قرار میگیرند) به این حالت high impedance گفته میشه. وقتیکه میخوان از پایه میکرو بعنوان پایه ورودی استفاده کنند؛ برای اینکه حالت داخلی ترانزیستورهای میکرو روی وضعیت پورت ورودی تاثیر نذاره ؛ از این حالت استفاده میکنند.

دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون... فکر کنم فهمیدم... فقط اگه میشه لطف کنید در مورد حالت high-impedance بشتر توضیح بدین!
        NEVER NEVER NEVER give up

دیدگاه

توضیح بیشتر نداره
          همشون یکی هست یعنی hi-zهمون high-impedance و همون tri-state هست و چیز متفاوت نیست که توضیح جدا گانه بخواهد
          مثلا در میکرو زمانی که بخواهد استفاده بشود پین را ورودی میکنیم و مساوی صفر قرار می دهیم تا به این حالت برویم
          (البته این تیکه اخر رو درست مطمئن نیستم)
          دعا کنید برای من

چی شد پس لطفا همین حالا!

دیدگاه

حالت ورودی صفر و صفر میشه حالت dowm نه h.z

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X