اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر در مدار مدار دماسنج با سنسور ds18b20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر در مدار مدار دماسنج با سنسور ds18b20

با سلام
    من در قسمتی از سایت به دماسنجی برخوردم که باهاش میشه دما را کنترل کرد اما فقط از طریق پروگرام کردن ، میخواستم ببینم دوستان کسی هست که بتونه اون رو بصورتی تغییر بده که با چند سوییچ دما بالا و پایین رو بصورت دستی تنظیم کرد؟
    این هم لینک مطلب http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75908.0

با تشکر

پاسخ : تغییر در مدار مدار دماسنج با سنسور ds18b20

من یه مدار دیگه پیدا کردم ولی رله خروجی نداره برای وصل شدن به المنت یا فن به نظر شما درست می گم ؟
    فایلش رو ضمیمه می کنم که مال سایت امید روانرو هست
    http://cactusstore.ir/temp%20control/temp.jpg

و این هم فایل پروتئوسش

http://cactusstore.ir/temp%20control/1new.DSN

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم این ای سی آلارمش تنزیم میشه نه خروجیش!؟ :surprised: مطمعنی که خودش دستور قطع و وصل میده؟

دیدگاه

نه نمی دونم به همین خاطر از دوستان کمک می خوام

دیدگاه

اون تایپیک بالایی آموزش دستگاه جوجه کشی رو من نوشتم ولی بدلیل نبود وقت و عجله روی کلیدهای افزایش کاهش دمای مدار کار نکردم!!! کار سختی نیست بیسیک بلد باشید یک ساعت وقت بذارین حله موفق باشید
          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

اقا ایول دمت گرم مدار خیلی خوبیه
            فقط من بیسیک بلد نیستم و این رو برای گلخونه لازم دارم که هی نخوام بیام تو میکرو عدد رو تغییر بدم !
            کسی سراغ نداری این کارو بتونه بکنه؟

دیدگاه

http://320volt.com/ayarlanabilir-termometre-devresi-16f628-ds18b20-picbasic-pro/
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

متشکر از دوست عزیز student2011
                مداری که شما دادید با سون سگمنته ولی من ال سی دی دارم ترجیحا بشه همین رو درست کرد بهتره.
                اقایsami222 من مدار رو که تو پرتئوس تست می کنم وقتی دما میاد پایین هیتر روشن نمیشه !
                البته مداری که تو فایل دانلودی بود با عکسی که شما گذاشتی تو صفحه یکمی فرق داره !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fer0an
                  متشکر از دوست عزیز student2011
                  مداری که شما دادید با سون سگمنته ولی من ال سی دی دارم ترجیحا بشه همین رو درست کرد بهتره.
                  اقایsami222 من مدار رو که تو پرتئوس تست می کنم وقتی دما میاد پایین هیتر روشن نمیشه !
                  البته مداری که تو فایل دانلودی بود با عکسی که شما گذاشتی تو صفحه یکمی فرق داره !
                  دوست عزیز مدار همونه شاید چون عجله داشتم جای قطعات رو برای اینکه عکس قشنگتر و منظم تر بشه یکم جابجا کردم و خودم دو دوره باهش جوجه کشی کردم و 100% کار میکنه موفق باشید
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fer0an
                    با سلام
                    من در قسمتی از سایت به دماسنجی برخوردم که باهاش میشه دما را کنترل کرد اما فقط از طریق پروگرام کردن ، میخواستم ببینم دوستان کسی هست که بتونه اون رو بصورتی تغییر بده که با چند سوییچ دما بالا و پایین رو بصورت دستی تنظیم کرد؟
                    این هم لینک مطلب http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75908.0

با تشکر
                    سلام داداش بیا اینم دقیقا اون چیزی که میخواستی همین الان برنامه اش رو نوشتم اگه دما بره بالا یه فن رو راه میندازه اگه دما بره پایین یه المنت رو.
                    دمای دلخواهت رو هم با یه ولم یک کیلو میتونی تنطیم کنی
                    اگه جاییش ایراد داشت یا با سلیقه ات سازگاری نداشت بگوتصحیحش کنم
                    بفرما داش
                    http://s4.picofile.com/file/7770939244/milad_tandis.rar.html
                    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
                      سلام داداش بیا اینم دقیقا اون چیزی که میخواستی همین الان برنامه اش رو نوشتم اگه دما بره بالا یه فن رو راه میندازه اگه دما بره پایین یه المنت رو.
                      دمای دلخواهت رو هم با یه ولم یک کیلو میتونی تنطیم کنی
                      اگه جاییش ایراد داشت یا با سلیقه ات سازگاری نداشت بگوتصحیحش کنم
                      بفرما داش
                      http://s4.picofile.com/file/7770939244/milad_tandis.rar.html
                      میگم این آی سی یه بایت High temp - Low Temp داره که آلارم میده این آلارم جنسش چیه؟ باید میکر حتما باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        میگم این آی سی یه بایت High temp - Low Temp داره که آلارم میده این آلارم جنسش چیه؟ باید میکر حتما باشه؟
                        منظورت رو متوجه نشدم ولی سنسور ds18b20یه سنسور که دما رو میخونه و به صورت یک عدددو بایتی اون عدد رو به پایه خروجی میده البته راه اندازیش یه کم سخته اول باید [owout portb.0,1,[$cc,$44,بعدش[owout portb.0,1,[$cc,$be براش بفرستی
                        بعدش اون دما رو برات میفرسته که باید با دستور
                        [owin portb.0,0,[a.lowbyte,a.highbyteبخونش aیک متغیره دوبایتیه
                        منظورت از الارم رونفهمیدم که گفتی :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
                          منظورت رو متوجه نشدم ولی سنسور ds18b20یه سنسور که دما رو میخونه و به صورت یک عدددو بایتی اون عدد رو به پایه خروجی میده البته راه اندازیش یه کم سخته اول باید [owout portb.0,1,[$cc,$44,بعدش[owout portb.0,1,[$cc,$be براش بفرستی
                          بعدش اون دما رو برات میفرسته که باید با دستور
                          [owin portb.0,0,[a.lowbyte,a.highbyteبخونش aیک متغیره دوبایتیه
                          منظورت از الارم رونفهمیدم که گفتی :eek:
                          میدونم چطوری کار میکنه حتی پارازیت پاور هم راه اندازیش کردم و 4 تایی موازی و به خوبی کار میکنه.

ببین این 2 تا رو میگم برای چیه؟ آیا میشه با برنامه ریزی این آی سی فقط برق بهش بدیم و خروجی 0 و 5 ولت بهمون بده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            میدونم چطوری کار میکنه حتی پارازیت پاور هم راه اندازیش کردم و 4 تایی موازی و به خوبی کار میکنه.

ببین این 2 تا رو میگم برای چیه؟ آیا میشه با برنامه ریزی این آی سی فقط برق بهش بدیم و خروجی 0 و 5 ولت بهمون بده؟

نه داداش نمیشه این سنسور فقط با دیتا میشه باهاش کار کرد.یعنی دما رو به صورت دیتا میده و باید یک ایسی باشه و ازش دیتا بخونه
                            اگه خرو جی انالوگ میخوای خب چرا از lm35استفاده نمیکنی؟که به ازای هر درحه سانتی گراد 10mvتو خروجیش میده بیرون یعنی اگه خروجیش 280میلی ولت بود یعنی دمای محیط 28درجه سانتی گراد هستش
                            البته ببخشید من اینا رو براشما میگم از دریافتی ها وامتیازاتت معلومه که شماخودت ایناروبهتر ازمن میدونی ولی خب اینا برا کسایی گفتم که زیاد با این سنسور ها اشنایی ندارن :nice:
                            اخه تنها این منو شما نیستسم که این تاپیک رو رومیخونیم
                            در مورد اون دوگزینه که پرسیدی دقیقا نمیدونم ولی فک میکنم مال اینه که این سنوراطلاعات مربوط به دما رو تو دوبایت میده که اولی 8 بیت کم ارزش و دومی 8بیت بارزش هستن...

دیدگاه

ایول دستت درد نکنه. خیلی لطف کردی milad066
                              یه چندتا سوال داشتم
                              1- تلرانس این دماسنج چقدره ؟ مثلا 1 درجه یا 0.1 درجه یا ...؟
                              2- چطوری میشه محدوده بالا و پایین دما براش تعیین کرد که هی فن و هیتر به کار نیفته ، مثلا اگر کمتر از 23 شد هیتر و بیشتر از 30 شد فن رو روشن کنه ؟
                              3- این مدار حافظه غیر فرار داره یا نه ، مثلا اگر یهو برق قطع شه ، پروگرم pic نمی پره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X