اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط atmega32 با 200 عدد میکرو atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط atmega32 با 200 عدد میکرو atmega8

سلام

چون شما میخواهید 200 سنسور را روی یک خط دیتا ارسال کنید قطعاً از RS232 نمیتوانید بهره ببرید (بنا به دلیل سطوح ولتاژی)
    شما باید از یک روش ارسال تفاضلی استفاده کنید مثل RS485 که مشکل سطوح ولتاژی و پارال کردن میکرو ها را ندارد.

پیشنهاد:
    1-از یک میکروی مرکزی استفاده کنید
    2-تمامی سنسور ها را آدرس دهی کنید (مثلاً کل اطلاعات را طی 3 بایت ارسال و دریافت کنید که یکی از آنها آدرس هر سنسور را شامل شود)
    3-تک تک سنسور ها را (میکرو متصل به سنسور) توسط میکروی مرکز فراخوان کنید
    4-هر سنسور پس از دریافت کد فراخوان ، مقدار خود را ارسال کند.

البته شما میتونید این سیستم را براحتی و کمترین خطا اجرا کنید . نه برای 200 حسگر بلکه تا چند صد حسگر را میتوان راه اندازی کرد :agree: .

موفق باشد
    امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون.
      اگر امکانش هست در برنامه نویسیشم کمکم کنید

دیدگاه

سلام من توی یک پروژه از rs485 استفاده کردم ولی چون شروع کار هست فعلا یک مستر و یک اسلیو دارم
        مشکلی که با این پروتکل دارم اینه که در لحظه اول که استارت میکنم یعنی منبع تغذیه و وصل میکنم سیستم کار خودش و درست انجام میده ولی وقتی که یک قطع و وصل سریع انجام میدم سیستم هنگ میکنه البته باید بگم هیچکدوم از میکروها هنگ نمیکنند ولی دیتای اشتباه نمایش داده میشه
        اگر کسی کار کرده لطف کنه من و راهنمایی کنه یک چند وقتی هست دارم روش کار میکنم و به جواب نمیرسم

دیدگاه

ارتباط RS232 برای برقراری ارتباط بین یک MAster و چندین Slave ساخته شده است.
          البته بیشتر ماژول ها می توانند یک Master و یک Slave را پشتیبانی میکنند
          بهترین آی سی برای این ارتباط با دقت بالا تراشه ی FPGA است با این تراشه می توان تا 200 عدد UART مختلف به صورت جداگانه طراحی نمود!!!!!!!
          البته هرچه سرعت ارسال کمتر شود، فاصله افزایش خواهد یافت
          { خلاف قوانین - پاک شد }
          برد آموزشی ARM: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91977
          آموزش DSP: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91940
          آموزش Allegro: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79877

دیدگاه

ارتباط RS232 برای برقراری ارتباط بین یک MAster و چندین Slave ساخته شده است.
            البته بیشتر ماژول ها می توانند یک Master و یک Slave را پشتیبانی میکنند
            بهترین آی سی برای این ارتباط با دقت بالا تراشه ی FPGA است با این تراشه می توان تا 200 عدد UART مختلف به صورت جداگانه طراحی نمود!!!!!!!
            البته هرچه سرعت ارسال کمتر شود، فاصله افزایش خواهد یافت
            سلام
            شیوه ای که آقای بیگی فرمودند حالت شبکه ستاره ای را داره ، هرچند پیاده سازی آن در فیلد نرم افزاری آسان تر هست ولی به هر ترتیب محدود به تعداد کمی سنسور خواهید شد. برای هر سنسور باید تا میکرو مستر بصورت جداگانه سیم کشی بشه که مطمئناً هزینه اجرا را افزایش میده و در قسمت مرکزی یا همون میکرو مستر با حجم زیادی سیم مواجه میشی که تعمیرات این سیستم را هم سخت میکنه.
            در ضمن در یک محیط صنعتی و با مسافت زیاد استفاده از RS232 اشتباهه ، دلیلش هم کاملاً واضحه : چون RS232 از دو سطح ولتاژ +/-10 ولت برای سطوح منطقی استفاده میکنه دلیلش هم کاهش حالت خازنی کابل مورد استفاده هست ولی RS485 چون از تفاضل دو خط استفاده میکنه و سطوح منطقی را تشخیص میده حالت خازنی کایل و نویز محیط کمترین اثر را روی دیتا میگذاره.

موفق باشید
            امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X