اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر سروو موتور روی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر سروو موتور روی میکرو

سلام
    دوستان من یه سروو رو با pwm میکرو رو مد تصحیح فاز و فرکانس راه انداختم که مقدار تاپ 20000 هست و مقدار ocr که عرض PWM رو تغییر میده 1000 تا 2000 حالا سروو خوب کار میکنه ولی بعد از چند دقیقه یا ثانیه کار کردن رو میکرو تاثیر میذاره نمیدونم نویز میندازه یا چکار میکنه باعث میشه میکرو تو اون حلقه هی باید به ocr مقدار بده درست کار نکنه در واقع باعث میشه فرکانس PWM نصف بشه یا مقدار تاپ تایمر یعنی ICR نصف بشه! یعنی دیگه سروو نمیتونه عرض 1000 تا 2000 رو تشخیص بده و واقعا نمیدونم علتش چی هست

پاسخ : تاثیر سروو موتور روی میکرو

می خواد مداری که کامل به میکرو بستین رو اینجا بذارید تا ببینیم؟

دیدگاه

علتش رو تقریبا فهمیدم -چون میکرو چینی هست و من با فرکانس 16 مگ راش مینداختم نمیکشید! یا حالا من اینطوری فکر میکردم- البته به غیر از این مشکل بالا سایر مسائل درست کار میکرد- وقتی کریستال رو 8 گذاشتم مشکلی نداشته تا حالا فعلا! نمیدونم اینکه AVR ارجینال هم همینطوری میشه یا نه-
      مدار خاصی نداره شما فرض کن سیم سیگنال موتور به خروجی oc1a وصل هست و تغذیه ها هم جدا!

دیدگاه

یه زحمت میکشید و یه عکس از زیر میکروتون اینجا بذارید؟

دیدگاه

چشم -منظورتون پی سی بی هست یا زیر خود ای سی؟! یعنی میخواهید نوشته های زیر میکرو رو ببینید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
            چشم -منظورتون پی سی بی هست یا زیر خود ای سی؟! یعنی میخواهید نوشته های زیر میکرو رو ببینید؟
            بله! زیر خود میکرو. فقط بی زحمت یه جوری باشه که خوب در بیاد. از روش هم بگیرید.

دیدگاه

مسئله اینجاست که چون دوربین با کیفیت ندارم هر کاری میکنم نوشته هاش دیده نمیشن چون خیلی کم رنگه با چشم به زور میتونم بخونم- ولی اینا رو نوشته
              کد:
              h6u700-4-354v2i
              6-ad1247 e3
              من فکر میکنم با توجه به مشاهداتم این میکرو ها نمیتونن خوب تو فرکانس 16 مگ کار کنن یا شاید بنا به راهنمای های اقای طراح ممکن است به علت نامرغوب بودن کریستال یا خازن های کریستال و یا وجود روغن لحیم در مدار باشد- ولی من با کاهش فرکانس میکرو مشکلم حل شد تا اینجا البته

دیدگاه

زیر میکروهای اصلی یه دایره کوچیک هست که توش نوشته تایوان. اونا یه جورایی اصله!
                من قبلا یه تاپیک توی سایت avrfreaks.net ساخته بودم که شما هم می تونید ببینید:

which country is manufacturer the ATMEL product in your country?

توش یه عکس از یه میکرو مگا8 خودم رو گذاشتم که اون دایره رو داره. در مورد کشورهای سازنده میکرو و... هم می تونید تاپیک رو ببینید.

دیدگاه

درسته من میکرو اریجینال هم دارم که زیرش نوشته تایوان ولی خوب همونطوری که گفتم زیر این یکی نوشته بود چین-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                    درسته من میکرو اریجینال هم دارم که زیرش نوشته تایوان ولی خوب همونطوری که گفتم زیر این یکی نوشته بود چین-
                    آقا بیاین یه قول به من بدین. امروز یا فردا یه عکس ازش(بالا و پایینش) بگیرید و بذارید. خیلی مشتاقم ببینم. من واسه بحثم به عکسهای شما احتیاج دارم.

دیدگاه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X