اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا برای RS485 استفاده از کابل شیلدار الزامیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آیا برای RS485 استفاده از کابل شیلدار الزامیه؟

اگه شبکه کوتاه باشه یه پول پ و پول دان کافیه

دیدگاه

ممنونم که جواب میدید
      چه رنجی میشه کوتاه؟ الآن کابل من حدودا 100 متره ، این شبکه کوتاه هست یا بلند ؟

دیدگاه

من توی موتورخانه یه جایه که نویزهای خیلی شدیدی داره تا 80 متر با یه دونه پول پ و پول دان داره کار می کنه بدون هیچ مشکلی،( که مدار داره هر 500میلی ثانیه یکبار دیتا می فرسته برای مستر)

دیدگاه

چه رنجی میشه کوتاه؟ الآن کابل من حدودا 100 متره ، این شبکه کوتاه هست یا بلند ؟
          این ربط داره به بادریت سریال , با ریت 9600 باید تا 1200 متر جواب بگیرید ولی تا 100 تا 200 مترش آسونه بقیش کلی مدار جبران ساز میخواد.

یه سوال ، اون مقاومت های پول پ و پول دان برای همه نود ها قرار میگیره
          من که گفتم نگذاشته بودم . ولی روی همه ند ها گذاشته میشود.

در کل هم شبکه هایی که شاخه شاخه میشوند یک مقدار سخت تر پایدار میشوند تا شبکه های یکسره با دو ند.
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

بعدشم من تا 80متر تجربه دارم و بیشتر از اون کار نکردم.

توی یه جای نویزی یا عادی آیا نگذاشتن مقاومت و رها کردن خط فکر عاقلانه ای که توی هر شرایط نویز می گیره اینو من تجربه کردم واقعا تو جای نویزی اگه نذاریم خط کلا از کار می افته فقط نویز می گیره دیتاها درست وکامل به مقصد نمی رسه
            این تجربه ی من بود

دیدگاه

سلام
              منم اون اوایل که تازه یا این روش ارتباط کار میکردم دیتا خیلی خیلی با خطا ارسال میشد و سیستم خوب کار نمیکرد و مجبور شدم یک زوج بهم تابیده این ارتباط رو انجام بدم و کارم راه افتاد اما در بعضی از شرایط امکان این نیست که از سیم جدا استفاده بشه.
              منم از این روش برای ارتباط بین دو میکرو استفاده کردم به روش وقفه ای اما از روش برنامه نویسی help بسکام نیست یک سری کد و عدد که سمت دیگه بر اساس اون اعداد دستور خاصی رو انجام میده توی محیط از مایشکاهی کارکردش قایل قبول هست اما در محیط صنعتی و کار کرد موتورهای سه فاز و ...... باعث سوختن ای سی 485 میشه که با توجه به راهنمایی دوستان در همین سایت خوب و استفاده از زنر های توان بالا تر توسنتم درصد سوختن رو کم کنم و مشکل دیگه ای که هنوز که هنوز با اون مواجه هستم اینکه در بعضی مواقع اطلاعات به خوبی ارسال نمیشود و درصد خطا بالاست با هر شکلی که امکان داشت سعی کردم با کد بندی و تکرار ارسال ها و روش ازمون و خطا اون چیزی که نیاز داشتم نشد که نشد . منم دنبال راهی هستم که بتونم به طور کامل با میکرو atmega 128 از این روش ارتباط استقاده کنم یه طوری که در ارسال ها محدودیت ارسال برای تشابه کد ارسال نداشته باشم یکی از دوستان پیشنهاد پروتکل can رو داد اما من نمیدونم باید از کجا شروع کنم
              1_با همین نوع میکرو میشه
              2_دستورات خاصی داره ؟
              3_با بسکام هم میشه اجرا کرد
              4_و .......................
              ممنون میشم اگه هر نوع اطلاعاتی اعم از معرفی مقاله, کتاب ,وسایت که بشه با بسکام can رو اجرا کرد . اگر هم نیازی هست که دوستان راغب هستن یه تاپیک جدا موضوع رو دنبال کنیم تا به جواب و نتیجه دلخواه خودمون برسیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام هاشم
                سلام
                منم اون اوایل که تازه یا این روش ارتباط کار میکردم دیتا خیلی خیلی با خطا ارسال میشد و سیستم خوب کار نمیکرد و مجبور شدم یک زوج بهم تابیده این ارتباط رو انجام بدم و کارم راه افتاد اما در بعضی از شرایط امکان این نیست که از سیم جدا استفاده بشه.
                منم از این روش برای ارتباط بین دو میکرو استفاده کردم به روش وقفه ای اما از روش برنامه نویسی help بسکام نیست یک سری کد و عدد که سمت دیگه بر اساس اون اعداد دستور خاصی رو انجام میده توی محیط از مایشکاهی کارکردش قایل قبول هست اما در محیط صنعتی و کار کرد موتورهای سه فاز و ...... باعث سوختن ای سی 485 میشه که با توجه به راهنمایی دوستان در همین سایت خوب و استفاده از زنر های توان بالا تر توسنتم درصد سوختن رو کم کنم و مشکل دیگه ای که هنوز که هنوز با اون مواجه هستم اینکه در بعضی مواقع اطلاعات به خوبی ارسال نمیشود و درصد خطا بالاست با هر شکلی که امکان داشت سعی کردم با کد بندی و تکرار ارسال ها و روش ازمون و خطا اون چیزی که نیاز داشتم نشد که نشد . منم دنبال راهی هستم که بتونم به طور کامل با میکرو atmega 128 از این روش ارتباط استقاده کنم یه طوری که در ارسال ها محدودیت ارسال برای تشابه کد ارسال نداشته باشم یکی از دوستان پیشنهاد پروتکل can رو داد اما من نمیدونم باید از کجا شروع کنم
                1_با همین نوع میکرو میشه
                2_دستورات خاصی داره ؟
                3_با بسکام هم میشه اجرا کرد
                4_و .......................
                ممنون میشم اگه هر نوع اطلاعاتی اعم از معرفی مقاله, کتاب ,وسایت که بشه با بسکام can رو اجرا کرد . اگر هم نیازی هست که دوستان راغب هستن یه تاپیک جدا موضوع رو دنبال کنیم تا به جواب و نتیجه دلخواه خودمون برسیم
                سلام
                شما از نوع کابل مرغوب مثلا کابل مخصوص پروفی باس که بنفش رنگ هست استفاده کنید و نتیجه رو ببنید
                این نوع کابل ها به خاطر شیلد خیلی خوب نویز رو خیلی کاهش میده البته قیمت بالایی دارند این نوع کابل ها

دیدگاه

سلام بر همگی
                  من به خاطر مشکلی که تو یه پروژه برای ارتباط RS485 پیش اومد در مورد RS485 مطالعه دارم میکنم یه فایل خوب هم از Analog device پیدا کردم که مطالب خوبی داشت:
                  http://www.analog.com/static/imported-files/application_notes/AN-960.pdf
                  فقط تو این Application note به جای دیودهای زنر از TVS استفاده کرده است. کسی میتونه توضیح بده که دیود زنر بهتره یا TVS و اصلا این قطعه TVS پیدا میشه؟ شمارش چیه؟
                  سوال دومم اینه که این دیودهای زنری که گذاشتین و با مقاومت 47 اهم (اگه اشتباه نکنم) استفاده شده، ولتاژهای بالا رو دووم میاره؟ من یک زنر 3.3 ولت با مقاومت 100 اهم امتحان کردم وقتی ولتاژ بیشتر از 7 8 ولت شد شروع کرد به جریان کشیدن و سوخت. مقاومت بزرگتر بذاریم مشکل ایجاد میشه؟
                  از همه کسایی که تو این سایت زحمت میکشن و به سوالات جواب میدن از صمیم قلب تشکر میکنم

دیدگاه

فقط تو این Application note به جای دیودهای زنر از TVS استفاده کرده است
                    تفاوت دیود tvsبا دیود معمولی توی سریع عمل کردنش شمااز دیود معمولیم استفاده کنید نیازی نیست حتما از دیود سریع استفاده کنید
                    سوال دومم اینه که این دیودهای زنری که گذاشتین و با مقاومت 47 اهم (اگه اشتباه نکنم) استفاده شده، ولتاژهای بالا رو دووم میاره؟ من یک زنر 3.3 ولت با مقاومت 100 اهم امتحان کردم وقتی ولتاژ بیشتر از 7 8 ولت شد شروع کرد به جریان کشیدن و سوخت. مقاومت بزرگتر بذاریم مشکل ایجاد میشه؟
                    یک منطقی 0.2-تا7- ولت
                    صفر منطقی0.2تا12ولت
                    حالا به این نتیجه می رسیم که باید از دیود 13ولت استفاده کنیم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      ممنونم از توجهت. ولی TVS فکر کنم با دیود معمولی تفاوت داره. TVS مخفف Transient Voltage Suppressors است و ظاهرا مخصوص گرفتن پیک های لحظه ای است. دیود معمولی هم فکر کنم منظورتون دیود زنر معمولی هست دیگه، درسته؟

نوشته اصلی توسط 1morteza
                      یک منطقی 0.2-تا7- ولت
                      صفر منطقی0.2تا12ولت
                      حالا به این نتیجه می رسیم که باید از دیود 13ولت استفاده کنیم.
                      این قسمت رو اصلا متوجه نمیشم. مگه یک منطقی بین منفی 0.2 تا منفی 7 ولته؟ صفر منطقی هم بین 0.2 تا 12 ولته؟مثلا تو میکرو میگیم بالای حدودا 3 ولت یک منطقی هست.

این دیود زنر که با مقاومت 47 اهم استفاده شده نمیسوزه؟ و در ضمن ولتاژ 13 ولت به 75176 آسیب نمیزنه؟
                      مورد دیگه اینکه با این دیود زنر محافظت حداکثر تا چه ولتاژی انجام میشه؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد. ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاه

در کل استفاده از max487 خیلی بهتره ( البته اگه سرعت تون کمتر از 115 kbps هست )
                        اول اینکه تا 128 نود رو روی یک باس ساپورت میکنه
                        دوما در مقابل نویز و انتخاب اشتباه مقاومت پایان خط و یا نذاشتن اون مقاوم تره ( به دلیل محدود کننده داخلی)
                        سوما مصرف کم تر در حالت بیکاری
                        این هم یک تصویر که در عمل گرفتم ( پایه A روی Bus Data)
                        در هر دو مدار از مقاومت پایان خط استفاده نشده

این MAX485 هست

این هم MAX487 هست که به دلیل داشتن محدود کننده سرعت داخلی در سرعت های پایین سیگنال خیلی تمیز تری ارائه میکند

امیدوارم به دردتون بخوره

دیدگاه

اقایون میتونید یه پروژه اماده با بسکام و پروتئوس برای شبکه کردن 3 یا 4 یا تعداد بیشتر میکرو با rs485 بزارید تا دانلود کنیم؟؟؟
                          واقعا هر کاری میکنم تو پروتئوس هم جواب نمیده... تمام دستورات شرطی رو تست کردم ولی نشد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X