اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمری برای نور آکواریوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمری برای نور آکواریوم

سلام
    میخواستم یه تایمر درست کنم که 8 صبح به رله فرمان روشن شدن بده و ساعت 8 شب هم اونو خاموش کنه، اگه کسی بتونه کمکم کنه پیشاپیش ازش تشکر میکنم. :applause:

پاسخ : تایمری برای نور آکواریوم

شما باید یک ساعت درست کنید و پیشنهاد میکنم از بجای استفاده از ساعت داخلی در میکروکنترلرها
    از آی سی های مخصوص این کار مانند ds1307 استفاده کنید و توسط یک میکروکنترلر مقدار اون رو بخونید
    وقتی به 8 صبح رسیدید فرمان وصل رله توسط میکروکنترلر صادر میشه و وقتی به 8 شب رسیدید فرمان قطع
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

تایمر آماده اون هم توی بازار با مارکهای مختلف ایرانی و چینی موجوده زمان روشن شدن و خاموش شدن رو روی اون تنظیم میکنی و دو شاخ مصرف کننده رو به پریز روی دستگاه وصل میکنی.
      پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
        شما باید یک ساعت درست کنید و پیشنهاد میکنم از بجای استفاده از ساعت داخلی در میکروکنترلرها
        از آی سی های مخصوص این کار مانند ds1307 استفاده کنید و توسط یک میکروکنترلر مقدار اون رو بخونید
        وقتی به 8 صبح رسیدید فرمان وصل رله توسط میکروکنترلر صادر میشه و وقتی به 8 شب رسیدید فرمان قطع
        برنامه ساعت با ds1307 رو دارم فقط نمیدونم با چه دستوری باید زمان 8 صبح رو مثلا تشخیص بدم تا رله عمل کنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
          تایمر آماده اون هم توی بازار با مارکهای مختلف ایرانی و چینی موجوده زمان روشن شدن و خاموش شدن رو روی اون تنظیم میکنی و دو شاخ مصرف کننده رو به پریز روی دستگاه وصل میکنی.
          پیروز باشید
          ازون تایمرهایی که شما فرمودین دیدم تو بازار ولی به نظر من تنها ایرادی که داره اینه که فقط یک خروجی داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B-TA
            برنامه ساعت با ds1307 رو دارم فقط نمیدونم با چه دستوری باید زمان 8 صبح رو مثلا تشخیص بدم تا رله عمل کنه!
            ساعت رو مرتب میخونی (تو کدویژن با دستور زیر)
            کد:
            rtc_get_time(&h,&m,&s);
            h و m و s متغیرهای از نوع char هستند که ساعت و دقیقه و ثانیه رو نگه میدارن. وقتی به ساعتی رسید که مورد نظرت هست به رله فرمان میدی.
            نوشته اصلی توسط B-TA
            ازون تایمرهایی که شما فرمودین دیدم تو بازار ولی به نظر من تنها ایرادی که داره اینه که فقط یک خروجی داره.
            اینطور که تو پست اول گفتی شما به یه خروجی نیاز داری. اگه به خروجی بیشتر نیاز داری بازم تایمر آمادش تو بازار وجود داره اما قیمتش بالاست.چرا نمیدونم؟؟!!
            اما طبیعیه که اگه خودت بتونی بسازی بهتره.
            پیروز باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X