اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچ کردن از کدویژن به AtmelStudio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کوچ کردن از کدویژن به AtmelStudio

نوشته اصلی توسط aseok
    سلام
    در مورد فایل های سرآیند زیر سوال داشتم :
    کد:
    #include"global.h"
    کد:
    #include"avrlibdefs.h"
    کد:
    #include"avrlibtypes.h
    کاربرد این فایل ها چیست ؟ برای مثال با تعریف F_CPU=8000000UL در قسمت symbols ، میشه مقدار فرکانس رو تعریف کرد ، با این حال کاربرد global.h چیست ؟
    تشکر .
    اگر از کتابخانه Pascal Stang در پروژه استفاده می کنید باید این فایل هارو هم در مسیر پروژه داشته باشید چون تعاریف و دیفاین های مورد استفاده در کتابخانه در این فایلها وجود دارند و نحوه دسترسی کامپایلر به این تعاریف و دیفاین ها از طریق فایل global انجام می شود. در مورد F_CPU هم می تونید خط مربوطه رو در فایل هدر Comment کنید.
    گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

شخصا با کامپایلر بسکام GLCD 128*64 رو راه انداختم و در پروژه های مختلفی بدون حتی یک باگ در حال انجام کاره
      اما علاقهدارم که با اتمل استودیو این کار رو انجام بدم
      یه سری کتابخونه هایی روبررسی کردم
      فایده ای نداشت
      یا ناقص بود یا اصلا بالا نمیومد
      برای مثال
      کد:
      http://en.radzio.dxp.pl/ks0108/
      هر کاریش کرد راه نیوفتاد که نیوفتاد :angry:
      ارورر نداره اما ران نمیشه
      کسی نمیتونه در این زمینه کمک کنه یا
      کسی کتابخونه ی آماده نداره ؟؟؟
      سپاسگذارم

دیدگاه

دوستان من هر کار میکنم نمیتونم یه ارتباط ساده بین دو میکرو با SPI برقرار کنم. :cry:
        اگه میشه یه مثال عملی خیلی ساده بزنید که بشه یه دیتا رو بین اسلیو و مستر رد و بدل کرد.
        به عنوان مثال یه عدد رو از مستر به اسلیو بفرستیم و سپس از اسلیو حاصلضربش رو در یه عدد دیگه به مستر برگردونیم.
        واقعا ممنون میشم یه مثال کاربردی از atmel studio بزنید
        خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
          در لینک زیر ما تازه استارت آموزش Atmel Studio رو زدیم، دوستان نگاهی کنند و پیشنهادات و ایرادات کار رو اعلام کنند.
          http://www.picpars.com/372/-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-AVR-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%B1-Atmel-Studio
          موفق باشید
          آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در کامپایلر Atmel Studio (www.picpars.com/372/)
          آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در محیط کدویژن (www.picpars.com/351/)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SMGH
            با سلام خدمت دوستان
            در لینک زیر ما تازه استارت آموزش Atmel Studio رو زدیم، دوستان نگاهی کنند و پیشنهادات و ایرادات کار رو اعلام کنند.
            http://www.picpars.com/372/-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-AVR-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%B1-Atmel-Studio
            موفق باشید
            از زحمات شما بسیار سپاسگذارم

دیدگاه

دوستان سلام دوی پدیت های اتمل یه گزینه هست که عکسش این پایین هست:
              tools >>extension Manager

نصبش کردم یه شرت کات اومد رو دسکتاپ به نام CodeVisionAVR Evaluation

این نسخه کد ویژن چی هست؟ از قرار معلوم رایگان هست و مثل خود کد ویژن هست.
              "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
              ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
              ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
              پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.H.Askari
                دوستان سلام دوی پدیت های اتمل یه گزینه هست که عکسش این پایین هست:
                tools >>extension Manager

نصبش کردم یه شرت کات اومد رو دسکتاپ به نام CodeVisionAVR Evaluation

این نسخه کد ویژن چی هست؟ از قرار معلوم رایگان هست و مثل خود کد ویژن هست.
                این به درد نمی خوره ...
                http://s5.picofile.com/file/8160560050/CodeVisionAVR_Advanced_3_12.rar.html
                موفق باشید
                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

با سلام
                  من از نت یه کتابخانه دانلود کردم همه چیز درست کردم ولی ارور زیر میده
                  Error 1 __builtin_avr_delay_cycles expects an integer constant.
                  لطفا دوستان کمک کنند.

دیدگاه

سلام

این متغییر چی هست و چرا اتمل استیدیو خطا می ده
                    [code=c]
                    prog_uchar
                    [/code]

و این دستور چی می کنه
                    [code=c]
                    asm("nop"
                    [/code]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ICE-ELEC
                      سلام

این متغییر چی هست و چرا اتمل استیدیو خطا می ده
                      [code=c]
                      prog_uchar
                      [/code]

و این دستور چی می کنه
                      [code=c]
                      asm("nop"
                      [/code]
                      در مورد سوال اول برای تعریف متغیرهایی در حافظه فلش استفاده می شود و در فایل هدر pgmspace.h قرار دارند. در واقع typedef هستند که بجای PROGMEM می توان استفاده کرد که طبق توضیحات موجود در فایل هدر در صورتی قابل استفاده هستند که عبارت __PROG_TYPES_COMPAT__ از طریق ماکرو یا D- تعریف شده باشد.
                      سوال دوم هم که معادل کد اسمبلی است که برای ایجاد تاخیر یک کلاک در CPU استفاده می شود و کار خاصی انجام نمی دهد.
                      گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

دوستان یک لایبرری خوب برای راه اندازی LCDآ‌ کارکتری با Atmel stdudio دارید؟

دیدگاه

تو صفحات اول همین تاپیک هست و در سایت p i c p a r s . c o m
                          هم هست

دیدگاه

دوستان من پورت سریال میکروکنترلر ATmega128 رو با اتمل استدیو راه اندازی کردم و تونستم ارسال اطلاعات را انجام بدم ولی برای دریافت اطلاعات از پورت سربال به وسیله وقفه پورت سریال به یک مشکل عجیب برخوردم که وقتی یک کارکتر دریافت میشه میکرو از مسیر اصلی خودش خارج میشه و حتی وارد تابع وقفه هم نمیشه

کل فایل های پروژه رو اینحا گذاشتم:
                            http://uplod.ir/6czftyfia2rs/UART_0_atmega128.rar.htm

دیدگاه

سلام

دوستان در اتمل استدیو چطوری میشه تو دستورات فارسی نوشت . هر کاری کردم نتونستم فارسی تایپ کنم ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                                سلام

دوستان در اتمل استدیو چطوری میشه تو دستورات فارسی نوشت . هر کاری کردم نتونستم فارسی تایپ کنم ؟؟
                                دستور فارسی که نمیشه در هیچ کامپایبری support نمیشه....
                                فک کنم منظور شما کامنت بود
                                استفاده از دابل // اسلش.
                                نمونه:
                                [code=c]
                                while(1)
                                {
                                //کامنت
                                }
                                [/code]
                                .The best question deserves a better answer
                                =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                                «پناه»می برم «به خدا»
                                از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                                محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X