اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

نوشته اصلی توسط reza javahery
    وقتی میگفتم 0 شه 0.47 ولت وقتی میگفتم یک 0.7 و برای برطرف شدنش اون پایه رو خروجی تعریف کردم درست شد
    منظورت از 0 و 1 همون گذاشتن پول-پ هستش؟

دیدگاه

با اجازه صاحب خونه !!
      ببخشید جناب rozeh شما گویا با این اتمل بنده خدا کلا مشکل دارین هاااا.
      هر بار به یه جایی از این بنده خدا گیر میدین و بعد مشکل برمی گرده به اشتباه خودتون یا موکول می کنید به چینی بودن میکرو!!!
      دوستان وقتی پینی از میکرو hi-z باشه این اتفاق می افته. و به قول دوستمون pullup و pulldown رو واسه همین گذاشتن.
      من خودم پورت رو در حالت خروجی تست می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم ولی ای کاش به جای گیردادن های الکی و پیگیری کارهایی که هیچ سودی نداره به فکر ارسال چند پست با محتوا بودین!!!!!

موفق باشید
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک موضوع جالب در میکرو ATMEGA8 (البته ممکنه واسه بقیه هم صدق کنه)

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
        با اجازه صاحب خونه !!
        ببخشید جناب rozeh شما گویا با این اتمل بنده خدا کلا مشکل دارین هاااا.
        هر بار به یه جایی از این بنده خدا گیر میدین و بعد مشکل برمی گرده به اشتباه خودتون یا موکول می کنید به چینی بودن میکرو!!!
        دوستان وقتی پینی از میکرو hi-z باشه این اتفاق می افته. و به قول دوستمون pullup و pulldown رو واسه همین گذاشتن.
        من خودم پورت رو در حالت خروجی تست می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم ولی ای کاش به جای گیردادن های الکی و پیگیری کارهایی که هیچ سودی نداره به فکر ارسال چند پست با محتوا بودین!!!!!

موفق باشید
        ای بابا، سوران! :surprised:
        من که بار اولمه یه همچین چیزی رو گفتم. اتفاقا من همیشه از 8بیتی های اتمل حمایت میکنم(واقعا 32بیتی هاش خیلی مزخرفه).
        آقا باور کنید اینو بار اولمه که می فهمم! ولی آخه چرا فقط پین کناریش؟
        اینکه میکرو پین کناریش ولتاژ داشته باشه بحث الکیه؟ :question: (ولی به نظر میرسه خیلی ها اینو نمی دونستن)
        مگه AVR هم pulldown داره؟(خب البته که نداره :rolleyes فکر کنم توی دیتاشیت گفته بود پین هایی که باهاشون کاری ندارید رو فقط داخلی کنید.
        اینو از روی کنجکاوی پرسیدم! که البته محمدصادق هم این فرمایشات شما رو گفت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
          سلام بچه ها
          چند روز پیش داشتم با یه ATMEGA8 یه پین میکرو رو High و low میکردم. با مولتی متر که تست میکردم دیدم پایه بغلی هم یه مقدار ولتاژ داره(بقیه نداشتن).اگه اشتباه نکرده باشم پین اصلی PB0 بود که پین کناریش یعنی PD7 هم یه مقدار ولتاژ داشت.
          من نمی دونم مکانیزم داخلی AVR چطوره ولی این موضوع خیلی جالبه.
          دوستان برید شما هم یه تست کنید و نتیجه رو اینجا بگید. برام جالبه.
          سلام خسته نباشی. قبلا از PD7 استفاده کردی؟ اگه از میکرو بیش از حد جریان بکشی این اتفاق میفته. نه تنها این پین بلکه همه شون میتونن اینجوری بشن .
          مثلا 1.5 نشون میده. در صورتی که تو دستوراتت نوشی 0 ! :eek:
          hi miami

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X