اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن led با 7segment

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن led با 7segment

ممنون دوست عزیز
    1.فرق ATtiny با atmega چی هست؟؟؟
    2.مثلا یک تراشه پیدا کردم 4 کیلوبایت حافظه داره؟؟؟ ایا از این هم میشه استفاده کرد؟؟
    http://iran-micro.com/%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%DA%A9%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%84%D8%B1-atmega48-p-303.html
    3.فرق atmega16l با atmega16a چی هست؟؟؟
    سپاس

دیدگاه

1 - دوتا سری مختلفن نمیدونم معماریشون چقدر فرق داره ولی پروگرمر من تاینی هم میشناسه ،، اونا هم AVR حساب میشن
      2 - بله دنبال این میگشتم ذهنم به سمت تاینی ها رفت گفتم اونا رو معرفی کنم یادم رفت این رو هم بنویسم ،،
      3 - megaL در ولتاژ های پایین تری هم کار میکنه ،،

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

3 - megaL در ولتاژ های پایین تری هم کار میکنه ،،
        ممنون: یکم بیشتر توضیح میدهید!! الان یعنی کدام خوب هست L یا A ؟؟ منظور شما از ولتاژ پایین:یعنی کمتر از 5 ولت هست؟؟ چطوری هاست؟؟
        سپاس

دیدگاه

بستگی به جایی که می خوای داره.
          L می تونه با ولتاژ 2.7 تا 5.5 و فرکانس تا 8 مگا هرتز کار کنه .
          A می تونه با ولتاژ 4.5 تا 5.5 و فرکانس تا 16 مگاهرتز کار کنه.
          پس هردو خوبه .
          اگه مثلا موقعیت یجوریه که نمی تونی ولتاژ بالایی تامین کنی باید از L استفاده کنی اما عوضش سرعت کار پایین میاد.
          ولی اگه میتونی ولتاژ 5 ولت رو تامین کنی خوب می تونی از a استفاده کنی . تازه سرعتش کار هم دو برابر می شه.
          :smile:
          [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
          درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

بستگی به جایی که می خوای داره.
            L می تونه با ولتاژ 2.7 تا 5.5 و فرکانس تا 8 مگا هرتز کار کنه .
            A می تونه با ولتاژ 4.5 تا 5.5 و فرکانس تا 16 مگاهرتز کار کنه.
            پس هردو خوبه .
            اگه مثلا موقعیت یجوریه که نمی تونی ولتاژ بالایی تامین کنی باید از L استفاده کنی اما عوضش سرعت کار پایین میاد.
            ولی اگه میتونی ولتاژ 5 ولت رو تامین کنی خوب می تونی از a استفاده کنی . تازه سرعتش کار هم دو برابر می شه.
            :smile:
            ممنون دوست عزیز:علت اینکه سئوال عجیب می کنم این هست تا حالا با میکرو و پراگرامر کار نکردم!!! :mrgreen:
            1.الان میخوام mega8 را ازمایشی بگیرم: نمیدونم کدام را بگیرم!! در ضمن میخوام این پراگرامر را بگیرم!!
            http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/490-avr-usb-programmer.html
            2.در ضمن ان فرکانس را که می گید بستگی به پراگرامر داره؟؟؟ ای سی ها mega 8,16,32 تا 5 ولت ولتاژ مجازشان مگه نیست!!؟؟پس ایا مشکلی پیش می اید؟؟
            سپاس

دیدگاه

هیچ مشکلی پیش نمیاد موقع ساخت پروگرمر این موارد رو دوستان در نظر گرفتن زیاد بخاطر این چیزها حساس نشید همین مگا هارو میشه با 4 مگاهرتز بالاتر راه انداخت بهش میگن اور کلاک... میکرو نمیترکه ! فقط شرکت atmel توصیه نکرده چون ممکنه به خوبی کار نکنه (اندازه پالس ها یکی نباشه) و میشه با 1 هرتز هم راه انداخت زیاد جدی نگیرید :| با این پروگرمر که میگیرید میتونید با هر فرکانسی که کریستالش وجود داشت پروگرم کنید (البته دیگه خودتون فرکانس بالاتر ز 16 نزنید دیگه :biggrin

head<=
              ...تشکر خدا...
              [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تان:2 سئوال دیگه داشتم لطفا راهنمایی کنید!! :nice:
                1. مبحث اورکلاکینگ ایا مربوط به میکروکنترلر میشه؟؟
                2.توی بعضی پراگرامر ها دیده بودم که نوشته بود قابلیت پروگرام نمودن EEPROM های سری مثلا AT24Cxx دارند!!!؟؟این یعنی چی و به درد چی میخوره؟؟چه نوع حافظه ای هست؟؟
                سپاس

دیدگاه

1. آره . فرکانسی که میکرو باهاش کار میکنه .
                  2. اون ها EEPROM خارجی هستند.
                  چون حافظه دائمی میکرو (EEPROM) خیلی زیاد نیست اگه بخواهیم داده های زیادی را در EEPROM جای بدهیم باید EEPROM خارجی (external) بذاریم.
                  برای ریختن داده در این حافظه ها باید داده ها را با پروگرامر داخلشان بریزیم. :smile:

دیدگاه

. اون ها EEPROM خارجی هستند.
                    چون حافظه دائمی میکرو (EEPROM) خیلی زیاد نیست اگه بخواهیم داده های زیادی را در EEPROM جای بدهیم باید EEPROM خارجی (external) بذاریم.
                    برای ریختن داده در این حافظه ها باید داده ها را با پروگرامر داخلشان بریزیم. :smile:
                    ممنون: این EEPROM خارجی ایا کاربرد زیاد داره؟؟؟یعنی کم استفاده میشه یا زیاد؟؟ یا بستگی به حافظه میکرو داره؟؟ لطفا شفاف تر توضیح بدهید؟؟؟الان مثلا من میخوام پروگرامری بگیرم که این قابلیت داره ؟؟؟ و یکی دیگه این قابلیت را نداره؟؟ کدام بگیرم؟؟؟
                    http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/489-multi-avr-programmer.html

دیدگاه

نه کاربرد زیادی نداره چون ما خیلی کم پیش میاد که به یه حافظه غیر فرار ظرفیت بالا نیاز پیدا کنیم.
                      اگه ظرفیت EEPROM داخلی میکرو زیاد باشه بهش احتیاج نداری .
                      من که خودم که با atmega32 کار می کنم تا حالا نشده اونقدر تو EEPROM داده بریزم که پر بشه!

اگه میکروت E2PROM زیادی داره AVR USB PROGRAMER رو بخر .
                      ولی اگه از میکرو های ضعیفتر استفاده می کنی و EEPROM خارجی هم می خوای بخری ، پس MULTI AVR بخر.
                      به هر حال تصمیم باخودته. :smile:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                        اگه ظرفیت EEPROM داخلی میکرو زیاد باشه بهش احتیاج نداری .
                        من که خودم که با atmega32 کار می کنم تا حالا نشده اونقدر تو EEPROM داده بریزم که پر بشه!
                        اگه میکروت E2PROM زیادی داره AVR USB PROGRAMER رو بخر .
                        ولی اگه از میکرو های ضعیفتر استفاده می کنی و EEPROM خارجی هم می خوای بخری ، پس MULTI AVR بخر
                        از کجا باید بفهمم که حافظه داخلی EEPROM میکرو زیاد هست؟؟ انتخابش چطوری هست ؟؟ مثلا ATmega16 !!؟؟؟ چطوری باید در نظر گرفت؟؟
                        سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                          ممنون دوست عزیز: از کجا باید بفهمم که حافظه داخلی EEPROM میکرو زیاد هست؟؟ انتخابش چطوری هست ؟؟ مثلا ATmega16 !!؟؟؟ چطوری باید در نظر گرفت؟؟
                          سپاس
                          512 بایت فکر کنم داشت ،، دوستمون درست گفتن خیلی محدوده استفاده اش (حداقل تو پروژه های کوچیک دانشجویی ما) شما فوقش 3-4 تا عدد بخواین ذخیره داشته باشین هر اینتجر رو 4 بایت هم بگیریم کلی فضای خالی میمونه

head<=
                          ...تشکر خدا...

دیدگاه

512 بایت فکر کنم داشت ،، دوستمون درست گفتن خیلی محدوده استفاده اش (حداقل تو پروژه های کوچیک دانشجویی ما) شما فوقش 3-4 تا عدد بخواین ذخیره داشته باشین هر اینتجر رو 4 بایت هم بگیریم کلی فضای خالی میمونه
                            ممنون دوست عزیز: من چهار تا: مدار رقص نور و دماسنج و کانتر و ریموت کنترل میخوام ببندم !! پس نیازی نیست دیگه؟؟؟
                            1.بالاتر از mega32 ایا میکرو دیگه ای داریم؟؟؟مدل اش چی هست؟؟ در صورت لزوم؟؟
                            2.این eeprom خارجی اسم قطعه هاش چی هست؟؟ یک مدل لطفا معرفی کنید؟؟؟
                            سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من چهار تا: مدار رقص نور و دماسنج و کانتر و ریموت کنترل میخوام ببندم !! پس نیازی نیست دیگه؟؟؟
                              1.بالاتر از mega32 ایا میکرو دیگه ای داریم؟؟؟مدل اش چی هست؟؟ در صورت لزوم؟؟
                              2.این eeprom خارجی اسم قطعه هاش چی هست؟؟ یک مدل لطفا معرفی کنید؟؟؟
                              سپاس
                              نه آقا ... شما میتونید همه این مدار ها رو به 5 تا دیگه مثل اینا که به کامپیونر وصل شه و ال سی دی هم داشته باشه میتونید باهم بریزید تو میکرو مگا 16 پر نمیشه...

تا 128 که داریم و 256XXXXX هم داریم نمیدونم بالاتر هم هست یا نه ولی همین 16 خیلی زیاده ! جدی میگم ممکنه در سایز کارای امروزی خیلی کم به نظر برسه ولی واقعا واسه میکرو عدد زیادیه ،،
                              این AT ها EEPROM هستن بقیشونو نمیدونم چی حساب میشن شاید اونا هم EEPROM باشن...
                              http://roboeq.ir/#/products/category/120/

head<=
                              ...تشکر خدا...

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: از کجا باید بفهمم که حافظه داخلی EEPROM میکرو زیاد هست؟؟ انتخابش چطوری هست ؟؟ مثلا ATmega16 !!؟؟؟ چطوری باید در نظر گرفت؟؟
                                سپاس
                                خواهش می کنم.
                                شما می توانید با مراجعه به دیتاشیت میکرو ظرفیت EEPROM آن را بفهمید :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X