اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزشی] آموزش محاسبه مقدار خازن برای کریستال میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [آموزشی] آموزش محاسبه مقدار خازن برای کریستال میکرو

سلام
    این عکسم الان گرفتم برای اینکه دوستان مطمعن بشن .اگه دقت کنید اصلا خازن استفاده نکردم کریستال هم روی این مدار 8 مگ هست
    http://8pic.ir/images/10002543079272197752.jpg
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

RTCعزیز RTC رو می گم
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

با سلام
        کریستال عزیز منم کریستالو میگم

دیدگاه

کریستال معمولی رو شاید جواب بده ( من اون رو امتحان نکردم ) ولی RTC رو جواب نمیده
          راستی جسارت نشه شما وقتی از کریستال خارجی استفاده می کنی فیوز بیت ها رو تغییر میدین دیگه ؟ :question:
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

سلام
            خب البته که RTC بدون خازن جواب نمیده چون خازن قطعه اصلی مدار RTC هست
            بله تغییر میدم .
            شمام میتونی خودت امتحان کنی ضزری نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
              با سلام
              من کلا خازن نمیزنم و تو همیه فرکانسها خیلی عالی جواب میده
              در ضمن یه نکته جالب
              وقتی از کریستال برای میکرو اونم به صورت بدون خازن استفاده میکنم تاثیر نویز روی میکرو خیلی کمتر میشه به طوری که حتی چند بار تو محیط نیزی هم خوب جواب داده
              مرد مومن، نذاشتن خازن که نویز رو کمتر نمیکه! :biggrin: همین طور هم که قبلا گفتم به نظر نمیرسه که خازن فقط بخاطر نویز باشه.
              نوشته اصلی توسط امین غفاری
              با تشکر از دوست خوبم Rohalamin :smile:
              یه نکته در استفاده از کریستال های RTC هست که اینجا بگم بد نیست اگه با میکرو های خانواده AVR کار کردین میکرو هایی مثل ATMEGA32 و ATMEGA64 و امثال اون که میکرو های به نسبت قوی هستن نمی خواد از خازن استفاده بشه ولی برای میکروهایی مثل ATMEGA 8 حتما خازن باید استفاده بشه مگر نه این کریستال کار نمی کنه
              امین جان بهتره هر چی دیتاشیت میگه انجام بدیم. البته در بعضی موارد واقعا چیزای عجیبی از این AVR می بینیم ولی باید اونا رو استثنا در نظر بگیرم چون ممکنه یه جایی درست کار کنه و ما رو ضایع کنه. :mrgreen:

دیدگاه

سلام اصولا هر چه کریستال فرکانس کاری اش بیشتر میشه از خازن کوچکتر استفاده میکنند چون با خازن اون ریپل کلاک رو می خوان صاف کنن و بگیرن.که این ریپل ها خیلی فرکانسشون بالاست.اگه اشکالی تو گفته هاست اساتید اصلاح کنن
                ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
                شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                  مرد مومن، نذاشتن خازن که نویز رو کمتر نمیکه! :biggrin: همین طور هم که قبلا گفتم به نظر نمیرسه که خازن فقط بخاطر نویز باشه. امین جان بهتره هر چی دیتاشیت میگه انجام بدیم. البته در بعضی موارد واقعا چیزای عجیبی از این AVR می بینیم ولی باید اونا رو استثنا در نظر بگیرم چون ممکنه یه جایی درست کار کنه و ما رو ضایع کنه. :mrgreen:
                  خلاصه اینم یه تجربه کوچیک از من بود که گفتم خدمت دوستان عرض کنم (چیزی هست که خودم جواب گرفتم و تا بحال منو ضایع نکرده :nerd شاید بدرد بخوره :bye
                  اینم بگم اگه بخایم همشه طبق گفته دیتا شیت عمل کنیم :read: دیگه نیازی نیست موضوعاتی به نام روش های حذف نویز تو همین انجمن بزنیم .میتونیم یه وضوع قفل شده بزنیم و توش بنویسیم (ب :biggrin: :biggrin:رای حذف نویز باید دیتاشیت را خواند و اصلا ابتکار به خرج ندهید )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000
                    سلام اصولا هر چه کریستال فرکانس کاری اش بیشتر میشه از خازن کوچکتر استفاده میکنند چون با خازن اون ریپل کلاک رو می خوان صاف کنن و بگیرن.که این ریپل ها خیلی فرکانسشون بالاست.اگه اشکالی تو گفته هاست اساتید اصلاح کنن
                    ها!!!! :eek: oo:

دیدگاه

من فکر میکنم شاید بخاطر پایدار تر بودن نوسانات باشه. چون یه بار دماسنج با smt160 بسته بودم که به فرکانس و کریستال خیلی خیلی حساس بود و اگه خازن هاشو نمیزاشتم یه مقدار کم دما بازی میکرد و بالا پایین می شد. ( بار عایت تمام نکات نمونه برداری).
                      دعا پشتِ دعا براي آمدنت
                      گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
                      دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
                      کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

دیدگاه

ها!!!! :eek: oo:
                        مهندس ثقیل حرف زدم
                        ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
                        شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000
                          مهندس ثقیل حرف زدم
                          اون لینکی که گذاشتم توی پست اول رو برو بخون.

دیدگاه

با سلام متاسفانه من هم سالهاست بدون خازن استفاده کردم و هنگام استفاده از خازن و فیوز بیت ckopt مشکلاتی نظیر توقف نوسان سازی هنگ کردن میکرو و نا پایداری داشتم نمیدونم چرا البته میدونم که اشتباه میکنم ولی علت این عمل چیست ؟
                            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                              با سلام متاسفانه من هم سالهاست بدون خازن استفاده کردم و هنگام استفاده از خازن و فیوز بیت ckopt مشکلاتی نظیر توقف نوسان سازی هنگ کردن میکرو و نا پایداری داشتم نمیدونم چرا البته میدونم که اشتباه میکنم ولی علت این عمل چیست ؟
                              خب من مدارت رو که ندیدم ولی مقدار خازن ها رو باید به اندازه گذاشت. حدسم واسه شما همینه. کمتر یا بیشتر کار رو خراب میکنه. با توجه به فرمول می تونی بدونی چه عوامی چه تاثیری دارن و تاثیر چطوریه. با کم کردن یا بیشتر کردن خازن شاید بتونی مقدار مناسب رو بذاری(به عبارتی پیدا کنی).

دیدگاه

خب من مدارت رو که ندیدم ولی مقدار خازن ها رو باید به اندازه گذاشت. حدسم واسه شما همینه. کمتر یا بیشتر کار رو خراب میکنه. با توجه به فرمول می تونی بدونی چه عوامی چه تاثیری دارن و تاثیر چطوریه. با کم کردن یا بیشتر کردن خازن شاید بتونی مقدار مناسب رو بذاری(به عبارتی پیدا کنی).
                                سلام
                                خب وقتی بدون خازن هم به خوبی کار میکنه و هیچ مشکلی بوجود نمیاد .(حتی به نظر من بهتر از زمانی که خازن وجود داره ) دیگه چه لوزومی به پیدا کردن خازن هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X