اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی ماژول قطب نما GY-271

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در راه اندازی ماژول قطب نما GY-271

سلام این ماژول GY-271 با ماژول Compass3 چه فرقی داره؟اینو نوشته توی گوشی استفاده میشه.تا اونجایی که من می دونم وقتی گوشیو به یه جسم فلزی نزدیک می کنی سنسورش تغییری نمی کنه.ولی وقتی ماژول کامپس به یه جسم فلزی نزدیک میشه اعدادش خیلی بهم می ریزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
      سلام این ماژول GY-271 با ماژول Compass3 چه فرقی داره؟اینو نوشته توی گوشی استفاده میشه.تا اونجایی که من می دونم وقتی گوشیو به یه جسم فلزی نزدیک می کنی سنسورش تغییری نمی کنه.ولی وقتی ماژول کامپس به یه جسم فلزی نزدیک میشه اعدادش خیلی بهم می ریزه.
      ببخشید در ارسال های قبلی ما گل لگد می کردیم.(صرفاً جهت :mrgreen: ) تفاوت هاش رو عرض کردم خدمتتون!

این گفته شما ، همیشه صادق نیست، و غالباً قطب نماها حساس به فلز ، باتری و یا هر چیزی که میدان مغناطیسی رو به هم بزند، هستند.
      گوشی بنده XperiaP هست و این اتفاق هم روش می افته!
      البته بستگی به nتا فاکتور داره! طراحی ، نوع سنسور ، حساسیت و نویزپذیری و و و و
      همواره يادمان باشد:
      1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
      2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

ببخشید.
        حالا یه سوال دیگه.توی فروشگاه یه ماژول اوردن که از 4 تا ماژول تشکیل شده.این 4 تا 2 تاش هیچی.ولی من فرق دوتاشونو نمی فهمم.سنسور زاویه و سنسور قطب نمای دیجیتال.این دو تا چه فرقی می کنن.اون سنسور زاویه یعنی مغناطیسی نیست؟پس چجوری کار می کنه؟

دیدگاه

http://www.4shared.com/zip/_zpS2kcU/...883l_01b.html?

این کتابخونه رو از یه وبلاگ پیدا کردم.من الان ماژول رو ندارم.تست کنید ببینید جواب میده.

دیدگاه

اینم از توضیحات

If your magnetometer stands with z-axis parallel to ground, you can get y and x raw values from magnetometer, and trasform it degrees using this formula:
            heading = atan2(y_raw, x_raw) * 57.29578;
            Then you should add magnetic declination (in degrees) for your location, to get yours visit http://magnetic-declination.com, if you have an EAST declination use +, if you have a WEST declination use -.
            Then add this value to your heading.

Calibration is suggested to get more accurate parameters.

Setup parameters are stored in file hmc5883l.h

This library was developed on Eclipse, built with avr-gcc on Atmega8 @ 1MHz.
            If you include math.h add libm library to linker.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
              ببخشید.
              حالا یه سوال دیگه.توی فروشگاه یه ماژول اوردن که از 4 تا ماژول تشکیل شده.این 4 تا 2 تاش هیچی.ولی من فرق دوتاشونو نمی فهمم.سنسور زاویه و سنسور قطب نمای دیجیتال.این دو تا چه فرقی می کنن.اون سنسور زاویه یعنی مغناطیسی نیست؟پس چجوری کار می کنه؟
              احتمالاً GY80 رو می فرمایید.
              متاسفانه در بخش توضیحات ماژول GY80 کمی بی دقتی شده است!

این ماژول در واقع یک IMU هست که از L3G4200D , ADXL345 , HMC5883L , BMP085 تشکیل شده است که به ترتیب فشار سنج ، قطب نما ، شتاب سنج و ژایروسکوپ می باشند.

فهمیدید اشکال کار اینکه L3G4200D یک ژایرو هست نه زاویه سنج! ژایرو هم که معلومه چیه!

لذا من از همین جا درخواست دارم که مسئولین گرامی اصلاح بفرمایند.
              همواره يادمان باشد:
              3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                آقا می خواستم ببینم کسی می تونه یه نمونه برنامه هم تو BASCOM به زبان بیسیک بذاره ؟ آخه همه به زبان C نوشتید و من هم C بلد نیستم
                ممنون میشم کسی به زبان بیسیک هم یه نمونه برنامه بذاره برای پیکره بندی I2C و چگونگی ارسال و دریافت اطلاعات
                خسته نباشید

دیدگاه

من کتابخانه رو ضمیمه کردم وکلی ارور داد متاسفانه !
                  برای تغییر دادن در زندگی اول باید خودم تغییر کنم نه دیگران!
                  یک اشتباه جدید در زندگی بهتر از تکرار اشتباه قبلی است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keivansadeghi
                    با سلام خدمت دوستان عزیز
                    آقا می خواستم ببینم کسی می تونه یه نمونه برنامه هم تو BASCOM به زبان بیسیک بذاره ؟ آخه همه به زبان C نوشتید و من هم C بلد نیستم
                    ممنون میشم کسی به زبان بیسیک هم یه نمونه برنامه بذاره برای پیکره بندی I2C و چگونگی ارسال و دریافت اطلاعات
                    خسته نباشید
                    سلام. باورتون میشه من اصلا Basic بلد نیستم. شما هم بهتره بیسیک رو بزاری کنار!

نوشته اصلی توسط Fanoudi
                    من کتابخانه رو ضمیمه کردم وکلی ارور داد متاسفانه !
                    عرض کرده بودم این کتابخانه فقط برای دادن سر نخ به شماها بود.
                    به زودی کتابخانه ی اصلی آماده می شه!
                    همواره يادمان باشد:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
                      سلام. باورتون میشه من اصلا Basic بلد نیستم. شما هم بهتره بیسیک رو بزاری کنار!
                      عرض کرده بودم این کتابخانه فقط برای دادن سر نخ به شماها بود.
                      به زودی کتابخانه ی اصلی آماده می شه!
                      آقا خیلی سخته من با بیسیک کلی کار کردم تازه فوتو فنش به دستم اومده چطور بذارمش کنار؟ :sad:
                      در ضمن بذارم کنار چی یاد بگیرم می دونم C منظورم با چی و چجوری و اینا دیگه کلا... :read:
                      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keivansadeghi
                        آقا خیلی سخته من با بیسیک کلی کار کردم تازه فوتو فنش به دستم اومده چطور بذارمش کنار؟ :sad:
                        در ضمن بذارم کنار چی یاد بگیرم می دونم C منظورم با چی و چجوری و اینا دیگه کلا... :read:
                        ممنون
                        بنده هم همینجوری مانند شما بودم اما حرفه ای با بیسیک کار نکردم زبان سی امتحان خودش رو پس داده و با هاش سیستم عامل و برنامه های کاربردی نوشته میشه و اگر C بلد باشی میتونی میکرو Arm هم یاد بگیری زبان فقط C
                        برای تغییر دادن در زندگی اول باید خودم تغییر کنم نه دیگران!
                        یک اشتباه جدید در زندگی بهتر از تکرار اشتباه قبلی است .

دیدگاه

با عرض سلا م خدمت اساتید
                          بنده یه سوال فنی در مورد قطب نما داشتم
                          البته من سنسورhmc5883l رو با بسکام راه اندازی کردم و تمامی جهات رو ازش گرفتم فقط یه مشکل اساسی داره.
                          این سنسور چون از آهنربا (دو قطب غیر همنام) ساخته شده وقتی به آهن نزدیک میشه کلا خروجی بهم میخوره
                          سوال بنده اینه که اگر این سنسور برای تشخیص جهات جغرافیایی در یک ربات بکار برده بشه و در مجاورت رباتمون مقدار آهن زیاد بشه
                          این ربات چگونه میتونه خطای مذکور رو تشخیص بده و داده دقیق رو استفاده کنه.
                          راه حلی ابداع شده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyamak saadatpur
                            با عرض سلا م خدمت اساتید
                            بنده یه سوال فنی در مورد قطب نما داشتم
                            البته من سنسورhmc5883l رو با بسکام راه اندازی کردم و تمامی جهات رو ازش گرفتم فقط یه مشکل اساسی داره.
                            این سنسور چون از آهنربا (دو قطب غیر همنام) ساخته شده وقتی به آهن نزدیک میشه کلا خروجی بهم میخوره
                            سوال بنده اینه که اگر این سنسور برای تشخیص جهات جغرافیایی در یک ربات بکار برده بشه و در مجاورت رباتمون مقدار آهن زیاد بشه
                            این ربات چگونه میتونه خطای مذکور رو تشخیص بده و داده دقیق رو استفاده کنه.
                            راه حلی ابداع شده؟
                            سلام.
                            این ایرادی که عرض کردید ، مربوط به تمامی قطب نما ها هست.
                            اساس کار قطب نماها با اندازه گیری میدان های مغناطیسی زمین هستند.

لذا بهم ریختن این میدان مغناطیسی با وجود آهن ، باطری ، آهن ربا یا هرچیزی که میدان مغناطیسی ایجاد کنه یا جذب کنه، بدون شک اتفاق خواهد افتاد.

این یک ایراد ذاتی قطب نما ها هست.

و اما راه حل:
                            برای جبران این خطای ذاتی قطبنما ، داده های بردار مغناطیسی جاذبه زمین رو با داده های سرعت زاویه ای جایروسکوپ ترکیب می کنند، تا کاستی های یکدیگر رو پوشش بدهند.
                            برای ترکیب داده های جایرو و قطب نما از فیلتر های مختلفی همچون کالمن استفاده می کنند.
                            همواره يادمان باشد:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
                              و اما راه حل:
                              برای جبران این خطای ذاتی قطبنما ، داده های بردار مغناطیسی جاذبه زمین رو با داده های سرعت زاویه ای جایروسکوپ ترکیب می کنند، تا کاستی های یکدیگر رو پوشش بدهند.
                              برای ترکیب داده های جایرو و قطب نما از فیلتر های مختلفی همچون کالمن استفاده می کنند.
                              می شه لطفا دقیق تر توضیح دهید. خیلی جالبه . در ضمن می شه یک مقدار در مورد جایروسکوپ و نحوه در اوردن اطلاعات از سرعت زاویه ای هم توضیح دهید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
                                می شه لطفا دقیق تر توضیح دهید. خیلی جالبه . در ضمن می شه یک مقدار در مورد جایروسکوپ و نحوه در اوردن اطلاعات از سرعت زاویه ای هم توضیح دهید.
                                فکر می کنم به اندازه کافی شفاف توضیح دادم، ولی چی رو بیشتر توضیح بدهم ؟

کتابخانه و کلیپ اموزشی برای یکی از جایروسکوپ های فروشگاه تهیه شده که در لینک زیر قابل مشاهده هست:
                                http://blog.eca.ir/?p=299
                                همواره يادمان باشد:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X