اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر کار نمی کنه؟!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرمر کار نمی کنه؟!!!

با سلام
    من پروگرمرم را از روی نقشه مدار که تو لینک زیر گذاشتم ساختم
    http://www.4shared.com/file/38298529/24d738a9/programmer.html
    البته به جای 74hc244 از 74ls244 استفاده کردم می دونم منطقا تفاوتی ندارند ولی مدار کار نمی کند یعنی با کدویژن می خوام پروگرم کنم پیغام میده که
    یا تغذیه اش یا تنظیمات یا ... فکر کنم اصلا پروگرمر و نمی شناسه :angry: :angry: :cry2:
    اتصالاتم درسته، به نظر شما مشکل از چیه؟
    چه خوش است زر خالی که به آتش اندر آيد
    چو کند درون آتش هنر و گهرنمائی
    مگريز ای برادر تو ز شعله های آذر
    ز برای امتحان را چه شود اگر درآئی
    به خدا ترا نسوزد رخ تو چو زر فروزد
    که خليل زاده ای تو زقديم آشنائی چو خليل رو در آتش که تو خالصی و دلپاک در خيبر است برکن که علی مرتضائی.

پاسخ : پروگرمر کار نمی کنه؟!!!

توو نقشه ای که من دیدم اگه از کانکتور male استفاده کنی باید شماره ها رو میرور بکنی.یعنی 1 به جای 13 و ...
    اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

در کد ویژن تنظیمات پروگرمر رو انجام دادی؟
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام:
        برای تنظیم کردن پروگرم به منوی setting /programmer نوع پروگرمر رو با توجه به مدار پروگرمر انتخاب کنید (اشتباه نکم stk200+/300)

دیدگاه

سلام

چند تا نکته:

1- در مدار بهتره که پایه های فعالسازی (G1 و G2) رو مستقیما به زمین وصل کنی. نیازی نیست که فرمان اونا از کامپیوتر گرفته بشه.
          تازه میتونی فقط از یه نیمه آی سی استفاده کنی. یعنی هر چهار تا پایه 6 و 7 و 9 و 10 پورت رو به چهار تا بافر اول آی سی وصل کنی.

2- به شماره های نوشته شده روی پورت دقت کن. معمولا پایه های 1 و 13 و 14 و 25 مشخص شده اند.

3- پایه های 18 تا 25 هم باید به هم متصل شوند و به زمین مدار پروگرامر وصل شوند. (زمین مدار و کامپیوتر باید یکی باشه.)

4- اصولا این مدار پروگرامر بد قلق هست. ولی اگه یه بار درست جواب بده دیگه مشکلی نداره.

من خودم تا یه هفته رو یک پروگرامر کار میکردم تا آخرش فهمیدم پایه های پورت LPT رو اشتباهی وصل کرده ام.

اگه کمکی از من بر میاد ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X