اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک تکنیک در برنامه نویسی و طراحی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یک تکنیک در برنامه نویسی و طراحی

چه جالب . نمی دونستم اینو.
    حالا اگه تو حالت عادی اونو خروجی تعریف کنیم ولی هیچ وقت بهش مقدار ندیم، از داخل تحریک نمیشه دیگه. تو این حالت از بیرون میشه تحریک بشه یا نه؟
    [/quote]

سلام

امکان داره میکرو بسوزه

فرض کنید پین اینتراپت رو خروجی تعریف کردید و مقدار 0 رو بهش دادید

حالا اگه از خارج یه +5 بهش بدید خروجی بافر پایه ی مربوطه اتصال کوتاه میشه و ...

در مورد وقفه ی نرم افزاری منم درست متوجه نشدم

اگه ما قراره در هر شرایط شرط مورد نظر رو مثلا a=54 بنویسیم پس این وقفه چه کمکی میکنه

لطفا آقای حمید با یه مثال توزیح بدید

ممنون :smile:
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

خوب چرا از یک کردن بیت Flag تمامی فقه ها استفاده نمیکنید.شما به تعداد وقفه های میکروتون میتونید وقفه ی بقول دووستان نرم افزاری داشته باشید. :smile:
      خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
      حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

فکر میکنم باید رجیستر pc را در پشته قرار بدیم و بیت فعال ساز وقفه عمومی را صفر کنیم و آدرس روتینی که نوشتیم را در pc قرار بدیم در روتین وقفه هم در نهایت بیت وقفه را یک کنیم و دستور reti البته فکر میکنم این طوری درسته

دیدگاه

:eek:
          خوب این که دیگه نمیشه وقفه! معمولاً ما وقتی از وقفه استفاده می کنیم که بخوایم میکرو به کار خودش مشغول باشه و اگه یه شرطی برقرار شد ( شرط نرم افزاری یا سخت افزاری ) بره سراغ یه کار دیگه و باز برگرده سر کار خودش! ولی اینجوری ما باید شرط رو دائماً بررسی کنیم
          یا اینکه من درست متوجه نشدم! oo:

دیدگاه

بله.احسان جان به نکته خوبی اشاره کرد.
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

خوب فراخوانی یه تابع وقتی برنامه در حال اجراست هم عین فعال کردن تابع اینتراپت از بیرون هستش.
              فرق این دوتا اینه که وقتی از بیرون تابع فراخوانی میشه فرق نمیکنه که الان برنامه توو کدوم خطه. ولی وقتی از داخل این تابع رو فراخوانی میکنیم می تونیم خطی که برنامه قطع میشه رو خودمون انتخاب کنیم.
              به نظر من فقط توو این حالته که استفاده از وقفه خارجی با تحریک داخلی یه مزیت به حساب میاد و الا دوباره کاریه.
              من یه پیشنهاد دیگه دارم:
              اونم اینه که اگه بخواهیم وقتی اینتراپت خارجی فعال شد توو خط بخصوصی برنامه قطع بشه و بره تابع مورد نظر که قراره با اینتراپت اجرا بشه رو اجرا کنه. شاید این مفید تر هم باشه چون بعضی وقتا مقدار متغیرها قبل و بعد از اینتراپت مهم هستن.و تابع اینتراپت از اونا استفاده میکنه و اگه همینطوری تصادفی تابع اینتراپت اجرا بشه محاسبه ها دقت لازم رو نخواهند داشت.
              دو تا راه به نظر من میرسه : استفاده از بیت فلگ اینتراپت(بیت هفتم sreg) و یا یک کردن یه متغیر توو تابع اینتراپت و فعال شدن شرط یه تابع با اون.
              اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

سلام

امکان داره میکرو بسوزه

حالا اگه از خارج یه +5 بهش بدید خروجی بافر پایه ی مربوطه اتصال کوتاه میشه و ... whistling

اگه ما قراره در هر شرایط شرط مورد نظر رو مثلا a=54 بنویسیم پس این وقفه چه کمکی میکنه

ممنون
                اینو توی دیتاشیت نوشته ، فکر نمیکنم اگر ضرری داشت خودش اینو میگفت .
                فتو بلاگ من
                کاردستی ها :
                روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shankimout
                  سلام

امکان داره میکرو بسوزه

حالا اگه از خارج یه +5 بهش بدید خروجی بافر پایه ی مربوطه اتصال کوتاه میشه و ... whistling

ممنون
                  اینو توی دیتاشیت نوشته ، فکر نمیکنم اگر ضرری داشت خودش اینو میگفت .
                  سلام
                  درسته من حالتی رو گفتم که پین رو خروجی تعریف بکنی و بخوای به صورت اینتراپت خارجی هم به صورت همزمان ازش استفاده بکنی

شکی در حرف شما نیست :smile:
                  ِِDie for Life, Not Live to Die
                  Freedom Fighter
                  " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X