اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرما و میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سرما و میکروکنترلر

همین الان با یک مدار دیگه توش سنسور دما بود تست کردم میکرو براش اتفاقی نیوفتاد مسئله ای که پیش میاد اینجا اینه که پس سنسور دماست که باعث سوختن میکرو میشه احتمالا سنسور دمای lm35 در خروجی خودش ولتاژ منفی میده ولی طبق دیتاشیت سنسور lm35 بدون اضافه کردن المان خاصی ولتاژ منفی نمیده پس مشکل از کجاست ؟
    قم الکترونیک

دیدگاه

شما بیا یه کاری کن
      اول از همه LM35 رو جدا کن از مدار و مدار رو بزار نیم ساعت توی فریزر
      اگه مشکلی نبود تک تک المانهای مدار رو هم همین کار کن تا آخر بفهمی ایراد از کجاست :mrgreen:
      بین LM35 و میکرو هم یه مقاومت برای محدود کردن جریان به کمتر از 0.5 میلی آمپر بزار (اینجوری دیگه اگر به احتمال0.00001 درصد هم lm35 ولتاژ منفی بده دیگه میکروت نمیسوزه و فقط ADC اسیب میبینه)

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
        شما بیا یه کاری کن
        اول از همه LM35 رو جدا کن از مدار و مدار رو بزار نیم ساعت توی فریزر
        اگه مشکلی نبود تک تک المانهای مدار رو هم همین کار کن تا آخر بفهمی ایراد از کجاست :mrgreen:
        بین LM35 و میکرو هم یه مقاومت برای محدود کردن جریان به کمتر از 0.5 میلی آمپر بزار (اینجوری دیگه اگر به احتمال0.00001 درصد هم lm35 ولتاژ منفی بده دیگه میکروت نمیسوزه و فقط ADC اسیب میبینه)
        ممنون همین کار هم کردم دیگه میکرو چیزیش نشد
        من که نفهمیدم توی این فاصله این سنسور LM35 چه بلایی سر میکرو میاره که اینطوری میشه
        توی دیتاشیت LM35D که اصلا ولتاژ منفی نمیشه از 0 تا100 درجه رو اندازه میگیره ولی ظاهرا ولتاژش منفی میشه
        مشکل از LM35 لعنتی بود ظاهرا باید برای رفع مشکلم برم سراغ سنسور های دمای دیجیتال
        ممنون بابت کمک هاتون
        قم الکترونیک

دیدگاه

من یه چیزی یادم اومد.میشه از شک دمایی باشه؟
          مثلا تو دمای خونه که بالای20-30 هست،ییهو میره زیر صفر وفاتحه
          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
            من یه چیزی یادم اومد.میشه از شک دمایی باشه؟
            مثلا تو دمای خونه که بالای20-30 هست،ییهو میره زیر صفر وفاتحه
            یعنی این باعث سوختن میکرو شده ؟توی دیتاشیت میکرو راجع به این موضوع جایی چیزی گفته ؟
            قم الکترونیک

دیدگاه

با روطوبتی که داخل فریز است انگار بردت رو تو یک سطل آب انداختی .
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

منم فکر نمیکنم
                سوختن میکرو از سرما بوده
                رطوبت یا ولتاژ بالا باعث شده
                من این ازمایش رو با -18 درجه تست خواهم کرد
                البته بدون رطوبت
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

رطوبت چرا روی مدار بدون سنسور میکرو رو نمی سوزنده
                  قم الکترونیک

دیدگاه

جسارت نباشه. میکرو ها رو یه بار دیگه تست کنید شما مطمئن هستید که میکرو سوخته؟؟
                    اگه حتما سوخته بودند یک بار هم بدون LCD مدارتون رو بگذارید توی فریزر ببینید نتیجه چی میشه. ( البته ضد آبش کنید توی بسته ای چیزی )
                    چون LCD توی دماهای پایین احتمال خراب شدنش زیاده اما میکرو گمون نکنم به این راحتی بسوزه. من مدار دارم که توی فضای بیرون سرماهای کوهستانی رو داره تحمل میکنه.(تا زیر -27 ) درجه. دو سال هم هست داره کار میکنه.
                    پروژه ای که میکرو نسوزونه که پروژه نیست.

دیدگاه

دوست عزیز من دیگه از سر و کله زدن با فریز واقعا خسته شدم همه جوره تستش کردم میکرو ها هم صد در صد سوخته پروگرامر هم نمی تونه بخونتش الان دوستان میگن فیوزبیت هاش رو دستکاری کردی که پروگرامرت نمی تونه بخونه قبلا از اینکه این رو بگید من جواب میدم که پروگرامرم فیوزبیت ها رو بر می گردونه :nice:مشکل از میکرو نیست مشکل از lm35 که اونم نوع d که توی دمای منفی باعث سوختن میکرو میشه من هم رفتم سراغ سنسور دمای دیجتال DS18B20 که دیگه این مشکل رو نداره فقط مجبور شدم یک باره دیگه یه برد دیگه طراحی کنم
                      قم الکترونیک

دیدگاه

برای اینکه بورد رو دستکاری نکنی از SMT160 استفاده کن. فقط باید عرض پالس خروجی ش رو اندازه گیری کنی که مثال و نمونه کد زیاد هست براش و تبدیل به دما کنی. توی دیتا شیتش همه چیز رو گفته. سنسور خوبیه من خیلی ازش راضی هستم. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط josephx86
                          برای اینکه بورد رو دستکاری نکنی از SMT160 استفاده کن. فقط باید عرض پالس خروجی ش رو اندازه گیری کنی که مثال و نمونه کد زیاد هست براش و تبدیل به دما کنی. توی دیتا شیتش همه چیز رو گفته. سنسور خوبیه من خیلی ازش راضی هستم. موفق باشید.
                          ممنون مهندس الان این سنسور رو در دسترس ندارم مجبورم یه برد دیگه طراحی کنم
                          قم الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X