اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند فرستنده و یک گیرنده در USART (سیستم نوبت دهی بانک با USART)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند فرستنده و یک گیرنده در USART (سیستم نوبت دهی بانک با USART)

سلام
    من یه پروژه نوشتم که با 3 تا میکرو کار می کنه. ارتباطات با USART هستن. تو یه جا مجبورم از 2 تا میکروی دیگه به اولی یه کاراکتر بفرستم. وقتی تک تک در پروتوس این ها رو به هم وصل می کنمو پروژه کار می کنه ولی وقتی هر دو تا میکرو دیگه رو به میکرو اولی هم زمان وصل می کنم . متاسفانه کار نمی کنه. دقت داشته باشید که مساله اینجا با MPCM فرق داره چون در اونجا یک فرستنده بود و چند گیرنده ولی در اینجا چند فرستنده و یک گیرنده. فایل های پروژه رو از اینجا می تونید دانلود کنید. (در این حالت کار نمیکنه ولی اگر پایه RXD میکرو اولی که در اینجا به تای دیگه هم زمان وصل شده رو فقط به یکی وصل کنیم. کار میکنه.)
    http://uploadbaz.com/xf70h2z4im4f

پاسخ : چند فرستنده و یک گیرنده در USART (سیستم نوبت دهی بانک با USART)

سلام
    خوب این بیچاره حق داره کار نکنه
    شما همین طوری نمیتونی RX , TX ها را به هم وصل کنی
    این مدار را عملی تست نکن که ممکنه 3 تا میکرو حداقل رو دست خودت میذاری :NO:

میتونی به شرطی که از یک vcc , GND استفاده کنی ، مدار زیر را ببندی :
    این مدار یک باس ارسال دریافت تشکیل میده فقط حواست باشه در یک لحظه فقط یک میکرو ارسال میکنه، هم خودش و دوتای دیگه دریافتش میکنند.

در غیر اینصورت برو سراغ RS485

موفق باشید
    امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

حرف دوستمون کاملا درسته!
      البته اگه baud rate بالایی دارین بهتره از دیود های پر سرعت استفاده کنین.
      در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
      اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود - الف
        حرف دوستمون کاملا درسته!
        البته اگه baud rate بالایی دارین بهتره از دیود های پر سرعت استفاده کنین.
        من خودم تا سرعت 9600 بدون مشکل کار کرده ام با همین دیودهای ژرمانیومی 1n60

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
          سلام

این مدار یک باس ارسال دریافت تشکیل میده فقط حواست باشه در یک لحظه فقط یک میکرو ارسال میکنه، هم خودش و دوتای دیگه دریافتش میکنند.

موفق باشید
          من رشتم کامپیوتره. ما کلا یه درس داریم به اسم ریزپردازنده که توش Avr درس میدن و این پروژه، پروژه همون درسه. چون از این کارا زیاد نکردم اگه درست طراحی کنم باید تعجب کرد!!!
          مهلت پروژه تا انتهای دیشب بود و من پروژه رو قبل از این که شما جواب بدید فرستادم. برای رفع مشکلم از یک میکرو واسط استفاده کردم و پروژه به خوبی کار میکرد. حالا فرستادم برا استاد انشاله که نمره اش رو هم می گیرم.
          نتیجش این شد: http://www.uploadbaz.com/lhghb3pz8b9o
          بابت وقتی که برای جواب دادن گذاشتین ممنونم

دیدگاه

فکر کنم شما باید از پروتکل NMEA 0183 استفاده کنی.
            در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
            2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
            3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

شبکه بندی میکرو با rs232

سلام

موفق باشید
              سلام :applause:
              منم همین مشکلو داشتم اولا :mrgreen: قبل از اینکه بتونم با rs485 کار کنم
              این مدارو جواب خودشو پس داده؟ یعنی میشه تو چندتا مدار که ارتیاط سریال باید داشته باشن و که کنار هم تو یه باکس قرار میگیرن استفاده کرد ؟چون اینجور مواقع rs485 خیلی زوره ... این مدارش هم خیلی سادست .
              فک کنم بشه موقع ارسال پایه دریافت مستر رو غیر فعال کرد و بعد از ارسال اونو فعال کرد که هر وقت ارسال میکنید خودش دیگه دریافت نکنه .درسته؟

دیدگاه

پاسخ : شبکه بندی میکرو با rs232

نوشته اصلی توسط کیوان قاسمی
                این مدارو جواب خودشو پس داده؟
                بله ؛ کار میکنه :job: ، مگه تاپیک را نخوندی ؟
                من خودم تا سرعت 9600 بدون مشکل کار کرده ام با همین دیودهای ژرمانیومی 1n60

فک کنم بشه موقع ارسال پایه دریافت مستر رو غیر فعال کرد و بعد از ارسال اونو فعال کرد که هر وقت ارسال میکنید خودش دیگه دریافت نکنه .درسته؟
                بله شدنیه ، ولی نرم افزاری هم میشه مشکلش را حل کرد
                مثلاً اگه با وقفه میخونی کافیه هنگام ارسال، وقفه ها را (در صورت امکان) خاموش کنید :biggrin:

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X