اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خطا در BASCOM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خطا در BASCOM

Bascom-AVR 1.11.9.8

هر کاری می کنم میگه رمز اشتباهه ...
    Share OR Die

دیدگاه

سلام مشکل خطای 999 من حل شد،لطفا برام درباره ی سنسور ها مطلب بذارید،می خوام یک آسانسور طراحی کنم نمی دونم برای تشخیص طبقات از چه سنسوری استفاده کنم. لطفا راهنمایی کنید.دوستان الکترونیکی آشنایی بیشتری دارند.ممنون. :smile:

دیدگاه

سلام
        البته اسانسور رو معمولا با PLC طراحی می کنن اما خب با میکرو هم میشه ساخت
        برای تشخیص طبقات هم از سنسور مغناطیسی استفاده می کنن ... (یه چیزی تو مایه های اهنربا)
        Share OR Die

دیدگاه

ممنون آقای mahdi.N .
          من در واقع برای پروژه پایان نامه ام این موضوع رو انتخاب کرده ام ولی خیلی دچار مشکل شدم. هدفم طراحی یک آسانسور دوطبقه (بالابر) است اگر بازهم اطلاعاتی در این باره دارید ممنون می شم برام بذارید.کمک بزرگی خواهید کرد.

دیدگاه

در واقع اگه شما میخواید یه اسانسور شبیه اسانسور های معمولی بسازید باید بدونید که معمولا تصور همه ما از اسانسور های موجود یه تصور ساده هستش در حالی که برنامشون یخورده پیچیدست و خیلی چیزا رو باید در نظر بگیری و البته خطا و اشتباه در این پروژه به هیچ وجه قابل قبول نیست ...
            قبل از همه کار بهتره بری یه دور سوار یه اسانسور بشی و کار همه دکمه هاشو ازمایش کنی و همه رو یادداشت کنی
            بعد بیای یه اسانسور ساده که با یه کلید میره بالا و با یه کلید میاد پایین رو بسازی بعد اون خصوصیت هایی که در اسانسور واقعی دیدی رو روش پیاده کنی ... البته یکی یکی ...

بازم توضیح بدم ؟
            Share OR Die

دیدگاه

نخیر شما لطف دارین که کارکرد آسانسور رو برام توضیح میدین. مشکل من کنترل سرعت موتور و دادن دستور استوپ در طبقات هستش. اینکه از PWM استفاده کنم یا تایمر که دور موتور رو بشموره، یا از آی سی L298. اولش می دونستم می خوام چیکار کنم ولی انقدر روش های مختلف وجود داره که سر در گم شدم. یه برنامه هم با L298 نوشتم ولی خیلی کنده و گاهی هنگ می کنه.حقیقتش اینه که میدونم PWM بهتره ولی مفهومش رو درک نمی کنم و نمی دونم باید چطور ازش استفاده کنم.

دیدگاه

دوستان برنامه من این خطاها رو میده جکار کنم؟
                error : 7 line : 0 IF THEN expected [ 961 ] , in file
                error : 350 line : 0 interrupt needs return [[ 8]] , in file
                error : 123 line : 0 END IF expected , in file
                من این خط یک رو از کجا پیدا کنم؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_online
                  دوستان برنامه من این خطاها رو میده جکار کنم؟
                  error : 7 line : 0 IF THEN expected [ 961 ] , in file
                  error : 350 line : 0 interrupt needs return [[ 8]] , in file
                  error : 123 line : 0 END IF expected , in file
                  من این خط یک رو از کجا پیدا کنم؟ :redface:
                  این جوری که میشه حدس زد مربوط به IF های تو برنامته که یکیش احتمالا END IF نداره، یه Return هم باید بذاری براش ولی اگه جواب مطمئن می خوای کد رو بذار.
                  اگه هم رو ارور دابل کلیک کنی میره همون خطی که خطا داره.
                  ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

دوستان کسی میدونه این خطا تو bascom چیه؟
                    error 344 line:2528 program will overwrite bootloader [5484 too long] :question:

دیدگاه

کسی تا به حالا با این مشکل بر نخورده؟ اگه جواب بدین خیلی متشکرم
                      به یاری سبزتان نیازمندیم :cry2:

دیدگاه

بخش انتهایی flash به ناحیه Bootloader اختصاص دارد که اگر حجم برنامه به حدی باشد که از ناحیه مربوط به برنامه بیشتر شود، به بخش Bootloader وارد می شود. این خطا احتمالا به این دلیل است که حجم برنامه بیش از ظرفیت ناحیه برنامه در flash شده است.البته توسط فیوزبیت های BOOTSZ حجم ناحیه Bootloader قابل کاهش است که برای جزئیات آن می توانید به Datasheet شماره مورد استفاده مراجعه کنید.
                        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

اگه بیشتر توضیح بدین خیلی خیلی متشکر میشن :nice:

دیدگاه

آقا سلام
                            ببخشید مدخل بحث میشم!
                            من آسانسور خونمونو خوب کلیچکیدم و از همی چیزاش خبر دارم گفتم یه اطلاعاتی بدم!
                            اولا اینکه آسانسورای جدید همگی با میکرو کار می کنند مثلا همین ماله خودمون روش avr داره!!!
                            سومن که برای تشخیص طبقات ماله ما به بالای وزنه آسانسور یه سیم بکسل با قطر کم وصل کرده و آومده بالای آسانسور (توی موتور خونش) یه چیزی تو مایه های انکودر گذاشته!!!
                            بعد برای موتور هم که یه درایور عزیم الجثه داره که ورودیش رله است!
                            و یه چیزه خوبیم که داره کاربرد کلی آسانسور مثل شماتیک رو توی 12 صفحه گذاشته برا تعمیر کار!!
                            اگه خواستید می تونم اونو کش برم براتون اسکنش کنم تا ببینید چه خبره!
                            راستی توش از تمام قطعات روز استفاده کرده مثل همین ال سی دی های کاراکتری خودمون!!!
                            در مورد pwm هم یه پروژه ربات مسیر یاب هست که آقای مرتضی رحیمی گذاشتن که توش از pwm استفاده کرده در مورد سخت افزار و نرمافزارشم با bascome توضیحات غوبی دادند:
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55958.0
                            امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم!
                            تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                            موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

مثلا در mega8 میزان 8192 بایت flash وجود دارد که 2048 بایت آن بصورت پیش فرض در اختیار ناحیه Bootloader است. بنابراین عملا یک چهارم flash بصورت پیش فرض در اختیار برنامه نیست و این بدین دلیل است که فیوزبیت های BOOTSZ10 در وضعیت 00 هستند. اما با برنامه ریزی این دو فیوزبیت در وضعیت 11، مقدار اختصاص داده شده به Bootloader به 256 بایت کاهش می یابد و عملا 1792 بایت برای بخش برنامه آزاد می شود.
                              اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                              دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                              برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                              قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                              ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

تو کتاب عبدالرحمان نوشته که زمانی که میکرو ریست میشه cpu به آدرسی پرش میکنه که در فیوز بیت bootrst تعیین شده است. مقدار این فیوز بیت به صورن پیش فرض $0000 است و در ادامه اش نوشته که نباید این فیوز بیت رو تغییر داد چون شما برنامه خود را از آدرس $0000 شروع بع نوشتن می کنید و با تغییر فیوز بیت اجرای برنامه خود را ناقص خواهد کرد.
                                میشه یکم بیشتر در این مورد توضیح بدین؟
                                و یه سوال ابتدای من از کدام منو فیوز بیت ها رو تغییر بدم :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X