اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ابزارهای winavr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ابزارهای winavr

سلام.اصلا بی خیال makefile . همون تنظیمات گرافیکی خود eclipse خیلی بهتره.
    خب یه روش شناسوندن AVRLIB به ECLIPSE اینه که فایلهای موجود در فولدر AVRLIB را کپی کرده و در فولدر include
    Paste کنید. یعنی تو این مسیر Paste کنید:
    C:\WinAVR-20080610\avr\include
    که البته این روش واسه ویندوزه. واسه UBUNTU رو نمی دونم که همچین مسیری داره یا نه.
    اما اگه بخواهید یه مسیر را به تنظیمات ECLIPSE اضافه کنید تا در آن مسیر هم دنبال فایلهای کتابخانه ای باشد باید از این طریق این کار را انجام بدهید:
    در قسمت تنظیمات پروژه از مسیر C/C++ Build گزینه Settings و سپس زبانه Tool Settings را انتخاب کرده و در قسمت AVR Compiler گزینه اول یعنی Directories را انتخاب کن. از دکمه ADD استفاده کن و ادرس مسیر کتابخانه AVRLIB را بده.
    من از هر دو روش استفاده کردم و جواب داد.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
      سلام.اصلا بی خیال makefile . همون تنظیمات گرافیکی خود eclipse خیلی بهتره.
      خب یه روش شناسوندن AVRLIB به ECLIPSE اینه که فایلهای موجود در فولدر AVRLIB را کپی کرده و در فولدر include
      Paste کنید. یعنی تو این مسیر Paste کنید:
      C:\WinAVR-20080610\avr\include
      که البته این روش واسه ویندوزه. واسه UBUNTU رو نمی دونم که همچین مسیری داره یا نه.
      اما اگه بخواهید یه مسیر را به تنظیمات ECLIPSE اضافه کنید تا در آن مسیر هم دنبال فایلهای کتابخانه ای باشد باید از این طریق این کار را انجام بدهید:
      در قسمت تنظیمات پروژه از مسیر C/C++ Build گزینه Settings و سپس زبانه Tool Settings را انتخاب کرده و در قسمت AVR Compiler گزینه اول یعنی Directories را انتخاب کن. از دکمه ADD استفاده کن و ادرس مسیر کتابخانه AVRLIB را بده.
      من از هر دو روش استفاده کردم و جواب داد.
      موفق باشید.
      از راهنمایی شما ممنون من یه بخشی از این کارایی که گفتید رو انجام داده بودم اما جواب نداد. البته یه 2 روزه که کامپیوترم در اشغال برادرم هست و داره با استفاده از cpu بیچاره داره کارای علمی انجام میده!!! متاسفانه منابع سیستم به طور کامل اشغال شده و تنها کاری که میشه کرد وب گردیه که اونم کلی زور میزنه تا صفحه ها رو نشون بده اما هر وقت تونستم امتحان می کنم و نتیجه رو میگم.
      ولی انصافا makefile هم چیز بدی نیست و کار کردن باهاش کلی اطلاعات آدم رو زیاد می کنه و اگه حرفه ای باشید انعطاف کار رو بالا می برده اما خوب بیشتر خوراک بچه های لینوکسی هست و واسه اونایی که با ویندوز کار می کنن یه کم عجیب غریب به نظر می رسه (به جز برنامه نویسای تقریبا حرفه یا حداقل لینوکس کار کرده)
      این رو هم تاکید کنم من خودمم هنوز چیزه خاصی ازش سر در نمیارم و به عنوان یه تازه کار توی لینوکس مجبور هستم باهاش کار کنم.

دیدگاه

سلام.
        ممنون. من قبلا این راه رو امتحان کرده بودم اما جواب نمی داد. یعنی کامپایل نمی کرد. این پیغام رو می داد:
        make: *** No rule to make target `main.elf', needed by `elf'. Stop
        شما مطمئن هستید که این راه جواب داده؟
        برای مطمئن شدن یه تغییر در makefile خود بدید دوباره clean و build All کنید.مثلا نام TARGET را در makefile خود تغییر بدید و نتیجه را ببینید. اگه eclipse فایل makefile را شناخته باشد طبیعتا این جا بعد از clean کردن نباید کامپایل کنه.اگه کامپایل کرد بدین معنا است که eclipse از تنظیمات خودش استفاده می کنه.
        نتیجه رو بگید.
        ممنونم.
        شما باید makefile را در پوشه پروژتون بریزید . بعد باید وارد cmd شده و دایرکتوری رو ببرید روی مسیر پروژتون . هالا اونجا بنویسید . build . میتونید این قسمت رو توی یه فایل batch ذخیره کنید و به ide تون بگید که برای کامپایل اینو اجرا کنه .
        فتو بلاگ من
        کاردستی ها :
        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

سلام بر اساتید
          من این eclipse رو دانلود کردم و باهاش کلی حال کردم ولی چنتا مشکل دارم
          اول این که هر بار که تغیر کوچک توی پروژه میدم تا برنامه رو یک بار باز بسته نکنم کامپایل جدید نمیکنه یعنی همون اطلاعات قبل رو کامپایل میکنه
          دوم این که چطوری میتونم به شکل بیتی روی پورت اطلاعات بریزم مثلا
          portd.1=1;

خیلی ممنون میشم اگه برای من یه دیتا بیس از برنامه های نوشته شده براین این برنامه هست معرفی کنین.

راستی من وقتی دیدم با eclips نمیتونم خوب کامپایل کنم با برنامه Carbide.c++ کار میکنم که در کل برای برنامه نویسی موبایل استفاده میکنم و میتونین از لینک زیر دانلود کنین
          http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/dbb8841d-832c-43a6-be13-f78119a2b4cb.html

انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

جواب سوال اولت اینه که باید قبل کامپایل برنامه رو اول save کنی بعد کامپایل. دویش هم می تونی از لینک زیر پیدا کنی فقط به جای اون عدد یک که هی شیفت می خوره شما 0x01 بزار .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32881.msg158702#msg158702
            بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
            موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
            نلسون ماندلا

دیدگاه

سلام بر اساتید

ایا میشه توی win avr
              portb.1=0
              یا یه همچین چیزی اضاف کرد
              b=pinb.1
              انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد