اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

تنظیمات پورت پارالل تو setup اینهاست :

parallel port address: 378
    parallel port mode: ecp+epp
    epp version: 1.9
    ecp mode dma channel: dma3
    parallel port irq: irq7

اینها درسته یا باید تغییر کنه ؟
    من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
    آلبرت اینشتین
    منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

درسته
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

من 74244 رو تست کردم. (پایه های خروجی رو با یه led تست کردم)
        (74244 داخل کابل رابط پروگرامر قرار داره که من کابل رو از هر دو طرف پروگرامر و کامپیوتر جدا کردم)

پایه هایی که آزاد بودن (از اونها استفاده نشده بود) وقتی به ورودی 1 میدادم خروجی 1 میشد و با رها کردن ورودی خروجی تغییری نمی کرد برای ورودی صفر هم همینطور بود (شبیه latch بود)

پایه هایی که اتصال داشتن ( از اونها استفاده شده بود) موقعی که ورودی 1 میدادیم خروجی 1 میشد وبا رها کردن ورودی 1 باقی میماند اما زمانی که به ورودی صفر میدادیم خروجی صفر میشد ولی با رها کردن پایه ورودی خروجی به صورت 1 در میآمد

حالا میخوام بدونم بافر سوخته ؟
        من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
        آلبرت اینشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon0
          من 74244 رو تست کردم. (پایه های خروجی رو با یه led تست کردم)
          (74244 داخل کابل رابط پروگرامر قرار داره که من کابل رو از هر دو طرف پروگرامر و کامپیوتر جدا کردم)

پایه هایی که آزاد بودن (از اونها استفاده نشده بود) وقتی به ورودی 1 میدادم خروجی 1 میشد و با رها کردن ورودی خروجی تغییری نمی کرد برای ورودی صفر هم همینطور بود (شبیه latch بود)

پایه هایی که اتصال داشتن ( از اونها استفاده شده بود) موقعی که ورودی 1 میدادیم خروجی 1 میشد وبا رها کردن ورودی 1 باقی میماند اما زمانی که به ورودی صفر میدادیم خروجی صفر میشد ولی با رها کردن پایه ورودی خروجی به صورت 1 در میآمد

حالا میخوام بدونم بافر سوخته ؟

خیر ... اگر به این صورته ، پس بافر شما [glow=red,2,300]سالم[/glow] هست .
          بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحیـد

خیر ... اگر به این صورته ، پس بافر شما [glow=red,2,300]سالم[/glow] هست .
            پس چرا وضعیت پایه هایی که اتصال دارند با اونهایی که آزاد هستن فرق داره ؟

یعنی با اتصال چند تا سیم خالی به پایه های بافر وضعیت پاسخ دهی به ورودی تفاوت میکنه ؟ :eek:
            آلبرت اینشتین

دیدگاه

سلام دادا.
              س چرا وضعیت پایه هایی که اتصال دارند با اونهایی که آزاد هستن فرق داره ؟
              یعنی با اتصال چند تا سیم خالی به پایه های بافر وضعیت پاسخ دهی به ورودی تفاوت میکنه ؟
              فرقی نداره. فقط داره نویز می گیره. پایه های آزاد هر مقداری رو میتونن بگیرین. وقتی پایه های آزاده دلیلی نداره خروجی صفر بشه. مگر اینکه pull down شه.
              در ضمن تا جایی که یادمه 244 دوتا پایه فعال ساز هم داشت که باید صفر میشد.

نظر کلی: نه پروگرامر مشکل داره و نه پورت. مشکل از اتصالاته. شما اول با یه پروگرامر دیگه تست کن.
              بعد هم پروگرامر رو روی یه سیستم دیگه تست کن. فکر کنم اگه تا حالا انجامش داده بودی به نتیجه رسیده بود.
              تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon0
                پس چرا وضعیت پایه هایی که اتصال دارند با اونهایی که آزاد هستن فرق داره ؟

یعنی با اتصال چند تا سیم خالی به پایه های بافر وضعیت پاسخ دهی به ورودی تفاوت میکنه ؟ :eek:
                به این دلیل که در آیسی های TTL ، آزاد بودن یک پایه به معنای غیر صفر بودنه و [glow=red,2,300]غیر صفر = 1[/glow]
                بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

موضوع عجیب تر شد چون با یه کامپیوتر دیگه پروگرامر رو تست کردم و جواب نداد !

یعنی مشکل از پروگرامر هست (مگر اینکه هر دو کامپیوتر پورت پارالل شون مشکل داشته باشه)

اما من تمام اتصالها رو چک کردم و تغذیه مدار هم 5.01 ولت بود و حتی به پایه های

سوکت میکرو شک کردم و اونا رو هم تست کردم همه چی درسته ! ولی پروگرامر کار

نمی کنه oo: oo:
                  آلبرت اینشتین

دیدگاه

سلام
                    من کلا از کدویژن واسه برنامه نویسی استفاده میکنم ، حالا دستگاه پروگرامر پارالل stk200/300رو خریدم و با توجه به دفترچه راهنما تنظیمات پروگرامر رو در کدویژن اعمال کردم.
                    حالا من هروقت میخوام میکرو رو پروگرام کنم همش ارور میده ، میگه اتصالات رو بررسی کن ، میکرو رو چک کن که آسیب نبینه و . . . از اروری که میده عکس گرفتم آدرسشو گذاشتم
                    http://uupload.ir/files/jscf_34.jpg
                    فک کنم مشکل از تنظیمات پورت پرینتر کامپیوتر من است .
                    تنظیماتی رو هم که واسه پورت پرینتر کامیوتر هست که باید دکمه delete رو بزنیم و وارد setup بشیم و غیره ..... رو هم انجام دادم ولی بازم همون ارور رو میده
                    دیگه نمیدونم چیکار کنم :'(
                    لطفا کمکم کنید مرسی

دیدگاه

شما مدل NAP101 را از نوآوران خرید کردید؟(تصویر زیر)

میکرویی پروگرام میخواهید شود چیست؟
                      آیا بر روی زیف سوکت پروگرام میکنید و یا از طریق کانکتور ISP و روی برد مدار خودتان؟

مشکلتان را در یک پست دنبال کنید تا سریعتر به نتیجه برسید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

ممنون از پاسختون
                        بله از پروگرامر نوآوران که عکسشو گذاشتید تهیه کردم .
                        میکرو atmega16 رو میخوام پروگرام کنم و روی همون سوکت zif میزارمش .
                        والله موقع خرید از مغازه روشو که خوندم دیدم نوشته usb فک کردم از اون مدل usbهاست ولی وقتی اوردم خونه بازش کردم دیدم از مدل پورت پرینتر هست .
                        من شهرستان هستم و اینجا فقط یه مغاره از این چیزا میفروشه اونم فقط همین مدل پروگرامر رو داشت .
                        حالا موندم چی کار کنم
                        هرکاری میکنم درست نمیشه

دیدگاه

با فرض اینکه میکرو شما برای اولین بار استفاده میشود و قبلا دستگاری و یا پروگرام نشده و در نتیجه فیوز بیت های پیش فرض فعال هستند :
                          1- با توجه به اینکه میکرو شما 40 پین هست در موقع جاگذاری میکرو مشکل خاصی نیست جز این که حتما جهت قرار دادن میکرو (پایه یک) درست رعایت شود.
                          2- پورت USB حتما جهت تغذیه متصل باشد.
                          3- شماره پورت LPT در کدویژن با پورت متصل شده در کامپیوتر یکی باشد.

موارد زیر را ارسال کنید :
                          1- متاسفانه در سایت نوآوران دفترچه راهنمای این پروگرامر موجود نیست. اگر برای شما ممکن هست آنرا در اینجا قرار دهید تا دقیقتر بررسی شود.
                          2- تصویر محیط پروگرامر کدویژن
                          3- تصویر تنظیمات پروگرامر در کدویژن
                          4- تصویر Device Manager کامپیوتر
                          5- نسخه ویندوز (7 یا 8 و ...) و نوع ویندوز 64 بیتی با 32 بیتی

دیدگاه

سلام
                            با بسکام هم تست کردم ، باز ارور میده
                            دستگاه شما دو تا led داره ، یکیش سبز یکیش نارنجی
                            سبز که ماله پاور دستگاهه که وقثتی usb رو وصل میکنم روشن میشه و ثابت میمونه
                            اما led نارنجی ماله پروگرام کردن
                            من هروقت از تو برنامه کدویژن یا بسکام روی پروگرام کلیک میکنم این led نارنجی چند ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه
                            با توجه به چیزی که گفتم میشه نتیجه گرفت که پورت پرینتر کامپیوتر من سالمه ، چون اگه سوخته بود چراغ نارنجیه روشن نمیشد
                            1- دفترجه راهنما نداره ، فقط تو سی دی که همراه محصول یه فایل پی دی اف بود که فقط درباره تنظیمات پروگرامر در نرم افزار کدویژن و بسکام توضیح داده بود . نوشته بود واسه کدویژن برو تو siting و ..... فقط در حد چند 3 خط
                            اینم عکس از تنظیمات پروگرامر در کدویژن
                            http://uupload.ir/files/wmzm_1.jpg
                            http://uupload.ir/files/p4dl_2.jpg

از ویندوز 7 ، 32 بیتی استفاده میکنم
                            اینم عکس از تنظیمات device manager کامپیوتر و تنظیمات پورت پرینتر
                            http://uupload.ir/files/u178_3.jpg
                            http://uupload.ir/files/dymf_4.jpg
                            http://uupload.ir/files/l0at_5.jpg
                            http://uupload.ir/files/rcg8_6.jpg
                            http://uupload.ir/files/4gc_7.jpg
                            http://uupload.ir/files/9jdy_8.jpg

دوستان اگه کسی با این پروگرامر کار کرده لطفا کمک کنید

دیدگاه

من شخصا خیلی وقت هست که از این پروگرامر استفاده نمیکنم و تا آنجایی که در ذهنم هست تنظیمات شما مشکلی ندارد.
                              به هر صورت اگر همان فایل PDF را پلود میکردید و یا ایمیل به آدرس elachini@gmail.com قطعا تنظیمات را بهتر میشد چک کرد.

اما نکته ایی که اینجا وجود دارد و من احتمال میدهم مشکل شما از آن ناشی شده باشد :
                              از آنجایی که شما از کدویژن استفاده میکنید و احتمالا بار اولی بوده که میکرو را پروگرام میکنید. باید توجه داشته باشید که در محیط کدویژن فیوز بیت ها بدون تیک هستند مثل تصویر زیر :

و در عین حال تیک مربوط به پروگرام شدن همه آنها در این وضعیت فعال است و در نتیحه ممکن است میکرو شما در همان بار اول پروگرام کردن بر روی کلاک خارجی تنظیم شده باشد.

اگر به تصویر پروگرامر دقت کنید :

ایرادات پروگرامر که بیشتر ناشی از طراحی بعد زیف سوکت (خوراندن زیف سوکت به پروگرام ISP :eek: ) در این دسته پروگرامرها است. شامل :

1- عدم درج میکروها از پین یک زیف سوکت و بالا بردن خطا حین استفاده.
                              2- موازی شدن پین های زیف سوکت و افزایش احتمال تداخل و عدم شناسایی میکرو بخصوص در میکروهای 40 پین مثل میکرو Atmega16 شما.
                              3- عدم تامین کلاک میکرو بشکل اصولی و در نتیجه احتمال از کار افتادن میکرو با تنظیم فیوز بیت های CKSEL.

از موارد فوق با توجه به توضیحات داده شده توسط شما موارد 2 و 3 احتمال دارد اتفاق افتاده باشد. بخصوص مورد 3 که بدلیل استفاده شما از کدویژن احتمال آن بشدت افزایش پیدا میکند.

من توصیه میکنم که یکبار از طریق یک مدار ساده مثل 555 یک شکل موج مربعی 5 ولتی درست کنید و به پایه xtal1 میکرو داده و سپس از طریق کابل ISP و بر روی برد مدارتان سعی در راه اندازی و پروگرام میکرو کنید.

دیدگاه

سلام
                                منم همین مشکل رو داشتم، با تغییر ورژن بسکام حل شد، در واقع نرم افزار قبلی من کرکش درست نبود، و به حالت دمو کار میکرد،

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X