اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

AVR ethernet board، یعنی واقعا کسی بلد نیست????!!!!!!:O

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

AVR ethernet board، یعنی واقعا کسی بلد نیست????!!!!!!:O

عرض سلام خدمت همه ی دوستان گرامی. من این محصول ECA رو خریدم و حالا بشدت گیر کردم برای پروگرم کردنش همه چیزو چک کردم با کابل SPI 2*5 باید پروگرم شه و پروگرامر من از نوع هاتل ورژن 4.25 هست که این رابط رو داره. هر کاری می کنم نرم افزارش نمی شناسه اینو چه باید بکنم؟ ضمن اینکه خواستم اگر مقدور هست کد اصلی دریافت داده از طریق پورت لن رو بهم بدید. چند نمونه کد خودش PHPو ... هست که متاسفانه پیچیده هست. این بورد شامل Atmega32 و ENC28j60 هست. لطفا هر چه سریع تر کمکم کنید چون اینو برای پروژه ای می خوام که مهلتش بسیار کم هست. قبلا هم پرسیدم کلی اما پاسخی نگرفتم ضمن اینکه موقعی که بورد رو تغذیه می کنم کابل SPIرو که می زنم به بورد ، قسمتی از بورد به شدت داغ می شه!!! :sad:
    با تشکر از شما بابت مشاهده و مطالعه ی سوالم.

پاسخ : AVR ethernet board، یعنی واقعا کسی بلد نیست????!!!!!!:O

عرض سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
    علیکم السلام

من این محصول ECA رو خریدم و حالا بشدت گیر کردم برای پروگرم کردنش همه چیزو چک کردم با کابل SPI 2*5 باید پروگرم شه و پروگرامر من از نوع هاتل ورژن 4.25 هست که این رابط رو داره. هر کاری می کنم نرم افزارش نمی شناسه اینو چه باید بکنم؟
    پروگرامش با بقیه atmega ها فرقی نداره ممکنه اتصالاتتون مشکل داشته باشه
    موقعی که بورد رو تغذیه می کنم کابل SPIرو که می زنم به بورد ، قسمتی از بورد به شدت داغ می شه!!!
    باس PSI برای ارتباط با ENC28j60 درگیر هست ، اگه میتونی روی خود پروگرامر یا روی برد بورد پروگرامش کن و یا enc28j60 را از مدار جدا کن و بعد پروگرام کن (امتحانش بی ضرره) :biggrin:
    ضمن اینکه خواستم اگر مقدور هست کد اصلی دریافت داده از طریق پورت لن رو بهم بدید.
    اون مثالی که خود ECA داخل CD گذاشته عالیه ، باید این را گوش زد کنم برنامه نویسی برای شبکه کمی متفاوت با برنامه نویسی برای دیگر اینترفیس ها است و باید کلی کد بنویسی تا میکرو فقط ping بهت بده
    این را نگفتم که نا امید بشی ، گفتم تا بدونی با عجله نمیتونی با این بورد کار کنی و باید با صبر و شکیبایی کد مثال را بخونی تا شیوه کار دستت بیاد
    اگه فرصت کردی توی اینترنت دنبال انواع پروتکل و نحوه چیدمان اطلاعات در این پروتکل ها بگرد (البته توی سایت های فارسی چیزی پیدا نمیکنی :NO

موفق باشید
    امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

بسیار ممنون هستم اما متاسفانه اصلا مشکلم حل نشد. همونطور که عرض کردم این یک بورد هست و من امکان جدا کردن هیچ یک از IC ها رو ندارم . PCB زده شده .
      من فقط می خوام اینو وصل کنم به پورت لن دیتا رو می فرستم رو پورت لن این بگیره. واسه این نیاز هست که اون همه تنظیمات شبکه و ... باشه؟؟؟!!!لطفا کمک بفرمایید بشدت وقتم محدوده.

دیدگاه

Ok، من فکر کردم ورژن قدیمی برد را دارید (قطعات DIP بود)
        ظاهراً برد شما اینه :

پروگرامر شما باید 3.3ولت باشه و اتصالاتتون را طبق شماتیک انجام بدید
        من فقط می خوام اینو وصل کنم به پورت لن دیتا رو می فرستم رو پورت لن این بگیره. واسه این نیاز هست که اون همه تنظیمات شبکه و ... باشه
        بله، چه بخواهی وب سرور ایجاد کنی چه بخواهی با UDP یک LED خاموش روشن کنی باید با لایه های نرم افزاری شبکه آشنا باشید
        موفق باشید
        امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

دقیقا همین بورد هستش.بسیار ممنون هستم از کمکتون

دیدگاه

سلام
            مشکل شما شاید در ارتباط با پایه های متصل به سوکت پروگرام برد باشه .
            من برای پروگرام این برد با پروگرامر TNM مجبور شدم که یک کابل تبدیل درست کنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X