اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

نوشته اصلی توسط control.bascom
    در نظرم بدنه رو با pvc از این سفید ها که واسه رو ظرف شویی استفاده میشه خیلی خوبه اصلا هم خراب نمیشن
    واسه در دستگاه هم از upvc استفاده کنید با گاز آرگون(درو پنجره سازهای upvc خیلی خوب واستون میسازن)
    باسلام و تشکر
    اگر شما بتونید همون ورق های پلی کربنات چند لایه استفاده کنید خیلی وupvcعایق بهتری نصبت به pvcهست
    درضمن کار باهاش مثل شیشه هست و نیاز به سفارش قاب سازی نداره

میتونید ویژگی ها و تمام مدل های تولیدی اون رو در سایت شرکت پلیمر طلایی یزد ببینید
    اما باید خودتون بگردین ببینید کجای شهرتون متری میفروشن
    البته در همه شهرها به جای شیشه در های عادی سقف پارکینگ ها و...داره به شدت مصرفش زیاد میشه

کاربرد بالای اون در ساخت گلخانه های مدرن هست
    پس همه تجهیزات گلخانه فروشی و فروشگاه کشاورزی ها دارن یا میدونن کجا گیر میاد
    در پناه حق موفق و پیروز و سربلند باشید

دیدگاه

سلام
      من که صبر ندارم تا اقا محمد dip رو طراحی کنه میخوام با همین smd بسازمش اما تا حالا smdپروگرم نکردم ،من پروگرمرم usbasp چطور میشه باهاش این ایسی رو پروگ کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط control.bascom
        با سلام. آقا mohammad من یه مشکلی دارم با فایل پروتئوس نمیدانم چرا وارد منو های برنامه نمیشه(یبار وارد شدم ولی الان نمیشه)
        میشه بیشتر در مورد وارد شدن به قسمت منو ها توضیح بدید با تشکر
        سلام
        دوست عزیز من واقعا نمی دونم این مشکل چرا تو بعضی از نرمافزار های پروتیوس هست من حتی فیلمی هم از عملکرد برنامه پروتیوس یه بار به یک نفره دیگه ارسال کردم که ببینه کار می کنه ولی شما هم دیدید مدار رو ساختم حتی عکسم ازش انداختم مطمئن باشید کار خواهد کرد من تا حالا تو پروتیوس خودم همچین مشکلی رو ندیدم اگر می توانید توسط نرافزار فیلمبرداری یه فیلم کوتاه از لحظه ای که کلید فشار داده میشه رو ضبط کن برام ارسال کن تا شاید فهمیدم مشکل از کجاست یه چیزه دیگه اینه که کلا قطعات رو با پروتیوس خودت اپدیت کن یعنی کلا شماتیک رو با پروتیوس خودت رسم کن بدون شک کار خواهد کرد اگر که کار نکنه خوب مشکل می تونه از کتابخانه پروتیوس شما باشه من با پروتیوس 8 هم تست کردم بدون هیچ مشکلی کار میکنه ولی اینو که برای دانلود گذاشتم با پروتیوس 7.7 کشیده شده
        به احتمال زیاد با رسم شماتیک توسط نرم افزار خودتان یا جایگزین کل قطعات با قطعات پروتیوس خودتان مشکل رفع گردد
        اگر نتوانستید کاری بکنید خبر دهید تا یه کار دیگه بکنیم

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط javad m
        سلام
        من که صبر ندارم تا اقا محمد dip رو طراحی کنه میخوام با همین smd بسازمش اما تا حالا smdپروگرم نکردم ،من پروگرمرم usbasp چطور میشه باهاش این ایسی رو پروگ کنم؟
        سلام
        دوست عزیز پی سی بی رو من تموم کردم ولی قرار یه نفر از بچه ها از همین انجمن تست کنن و نتیجشون رو بگن ولی من می تونم در اختیار شما قرار بدم ولی ممکنه چون دستی کشیده شده یه اشتباهی رخ داده باشه یعنی من نمی تونم تا مداری رو به صورت عملی که تست نکردم اینجا قرار بدم اگر می خواهید من برد dip رو ارسال می کنم حتی برنامه هم تغییر داده شده یعنی سخت افزار dip با سخت افزار smd فرق داره و به هم نمی خورن بنابراین برنامه هر کدام در داخل هر فایل قرارداده شده هست
        بهتون بگم که برد dip شاید تا یک هفته دیگر هم تست نگردد پس کسانی که نمی خوان منتظر شن و زمان براشون اهمیت داره می تونن همون smd رو بزنن که تست شده هستش

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط javad m
        سلام
        اما تا حالا smdپروگرم نکردم ،من پروگرمرم usbasp چطور میشه باهاش این ایسی رو پروگ کنم؟
        دوست عزیز هیچ فرقی با مگا 32 dip نداره فقط پایه های پروگرامش فرق می کنه البته اگه پروگرامرتون isp پورت داشته باشه می تونین بدون هیچ مشکلی پروگرام کنین
        بدین صورت که پایه mosi به mosi از پروگرامر پایه miso به miso از پروگرامر پایه sck به پایه sck یا clock از پروگرامر پایه reset به پایه reset از پروگرامر , پایه های vcc,gnd هم به ترتیب به vcc, gnd از پروگرامر باید وصل شوند

اضافه شده در تاریخ :
        سلام
        این هم قاب پیشنهادی من
        فقط برای مدار smd قاب 6 تایی هم میشه ولی خلاقیت بیشتر می خواد تا مدار رو توش جا بدید ولی 8 تایی دیگه خیالتون رو راحت می کنه این قابها اسمشون جعبه فیوز مینیاتوری ترکیه ای x تایی هست فقط یادتون باشه این قاب ها مدل تو کار هم دارن که اشتباهی به جای روکار تو کار نخرید

برد جوجه کشی:
        مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
        این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
        برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام محمد اقا
          تصمیم گرفتم ابتدا جعبه رو درست کنم که تا اون موقع انشاالله شما خودتون مدارو مونتاژ کنید و تست کنید،اینجوری اگه مشکلی تو مدار باشه راحتتر شما رفعش میکنید،مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad m
            سلام محمد اقا
            تصمیم گرفتم ابتدا جعبه رو درست کنم که تا اون موقع انشاالله شما خودتون مدارو مونتاژ کنید و تست کنید،اینجوری اگه مشکلی تو مدار باشه راحتتر شما رفعش میکنید،مرسی
            سلام
            شما اگر می خواهین همون قابی رو که در پست بالا قرار دادم تهیه کنید فعلا دست نگه دارید چون هنوز اندازه پی سی بی dip معلوم نیست یعنی ممکنه تغییر کنه بنابراین در صورتی که قاب x تایی بگیری ممکنه کوچیک یا بزرگ باشه
            نه اگر قاب دیگری میگیری که خود دانی
            ممنون

اضافه شده در تاریخ :
            سلام
            ما درسته مدار رو با ال سی دی 20*2 طراحی کردیم ولی مثل اینکه قیمتش زیادی بالاست یعنی تقریبا 3 برابر یک ال سی دی 2*16
            بنابراین بعضی از دوستان هم پیشنهاد دادند که با این ال سی دی هم برنامه نویسی کنیم که هر کی هر کدوم رو خواست بسازه
            فقط یادتون باشه سخت افزار برای هر دوتا یکی هست یعنی اینکه اگر پی سی بی smd رو ساختید می تونین از هر ال سی دی که میخواهین استفاده کنین فقط باید برنامه مربوطه رو به آی سی بدید
            برای پی سی بی dip هم طراحی شده ولی تا پی سی بی dip تست نشود نمی تونم فایلها رو اینجا قرار بدم

فقط محض اطلاع بگم که اگر می خواهید عملکرد رو با ال سی دی 16*2 ببینید همون پستی که قبلا فایل ها رو دانلود کردید قرار دادم
            موفق باشید
            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
              منظورم از جعبه ،اون جعبه ای که راک ها و شانه ها توش قرار میگیرند.
              موفق باشید

دیدگاه

با سلام
                خدمت شما دوستان و مشتاقان گرامی
                اونایی که در اجرای برنامه مشکل داشتن
                باید کلیدهای اپ و اینتر و دوون و کلید سنسور مادون قزمز رو تغییر بدن
                به جای اون switch موجود در برنامه خود رو بذارن
                شکلش هم دوتا نقطه و خط با یک خط اریب هست
                هروقت روش کلیک کنید خط اریب مدار رو وصل میکنه
                بازم باید روش کلیک کنید تا اریب بشه و مدار قطع بشه
                یعنی کلید مستقیم هست نه کلید فشاری

علت مشکل هم نقص کتابخانه های برنامه ماست
                محمد آقا زحمت کشیدن و lcd16به جای20گذاشتن
                اینجوری واقعا قیمت مدار کاهش پیدا میکنه
                اما تصویر و جزییات نمایش همون تصویر قبلی هست فقط یکم کوچکتر و فشرده تر
                امیدوارم بسازید و بهترین نتیجه و بهره رو بگرین
                البته خرج طراحی اون که سه تا صلوات جهت تعجیل فرج مولا هست رو هم یادتون باشه بدین
                تا برکت کارتون بیشتر بشه

درپناه حق موفق و پیروز و سربلند باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad m
                  سلام
                  منظورم از جعبه ،اون جعبه ای که راک ها و شانه ها توش قرار میگیرند.
                  موفق باشید
                  سلام
                  دوست عزیز برای موتور خیلی وقت بزارین تا هر دو زاویه مساوی باشه یعنی نباید یک زاویه 30 و زاویه دیگر 40درجه باشه اگر هر دو زاویه درست باشه هم راندمان میره بالا هم دستگاهی که من طراحی کردم ببون هیچ مشکلی کار خواهد کرد ولی در صورتی که زاویه ها درست نباشند ممکنه در حین کار موتور برق خونتون بره که این باعث میشه تا تنظیم موتور به هم بریزه ولی در صورتی که هر دو زاویه با هم برابر باشند تایم زمانی هر دو زاویه با هم برابر بوده و حتی اگر در لحظه ی کار موتور برق هم قطع شه مشکلی به وجود نخواهد امد من خودم چندین نفر رو دیدم که اتاقک یا جعبه رو خوب نمی سازند یه بار یه کسی ساخته بود راکها رو که بدون موتور میخواستم جابجا کنم واقعا زور زیادی می خواست از طرفی هم از ورقهایی نازکی برای راکها استفاده کرده بود که باعث می شد راکها کج شوند همچنین نباید موتور فشار زیادی رو تحمل کند بنابراین این قسمت موتور وراکها واقعا حساس بوده که شما باید وقت بیشتری را برای این قسمت بزارید یادمه ایشون 40 تا تخم گذاشته بود که وسطاش موتور به دلیل فشار زیادی که تحمل میکرد از جاش میپرید بیرون که مجبور شد تخما رو به یه دستگاه دیگه بزاره جالبه که هر مشکلی که برای موتور به وجود می اومد زنگ می زد به من می گفت آقا این برد شما کار نمی کنه oo: واقعا این جور افراد زیادند سعی کنید شما این گونه نباشید اول قسمت های مکانیکی موتور رو درست کنید در حد مطلوب بعد می بینید که مدار به صورت کامل کار می کنه و قلقش دستتان خواهد آمد من به چند نفر در حد خانگی برای اقوام خودمون درست کرده بودم البته زیاد از مکانیک سرم نمیشه برای همین از دوستم که مکانیک خونده بود کمک گرفتم الان دو سالی میشه که واقعا دچار هیچ گونه مشکلی نشده اند چون راکها و موتور به صورت اصولی طراحی شده بودند ولی در عیر این صورت ممکنه که حتی یک دوره جوجه کشی کار نکنه مثلا موتور بسوزه یا از جاش دربیاد
                  ولی این دستگاه رو برای اتاقک یا جعبه های که کج و کوله هستند پیشنهاد نمی شود چون واقعا قسمت مکانیک راک و موتور برای این دستگاه حرف اول را می زند
                  موفق باشید
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
                    با سلام
                    خدمت شما دوستان و مشتاقان گرامی
                    اونایی که در اجرای برنامه مشکل داشتن
                    باید کلیدهای اپ و اینتر و دوون و کلید سنسور مادون قزمز رو تغییر بدن
                    به جای اون switch موجود در برنامه خود رو بذارن
                    شکلش هم دوتا نقطه و خط با یک خط اریب هست
                    هروقت روش کلیک کنید خط اریب مدار رو وصل میکنه
                    بازم باید روش کلیک کنید تا اریب بشه و مدار قطع بشه
                    یعنی کلید مستقیم هست نه کلید فشاری
                    علت مشکل هم نقص کتابخانه های برنامه ماست
                    محمد آقا زحمت کشیدن و lcd16به جای20گذاشتن
                    اینجوری واقعا قیمت مدار کاهش پیدا میکنه
                    اما تصویر و جزییات نمایش همون تصویر قبلی هست فقط یکم کوچکتر و فشرده تر
                    امیدوارم بسازید و بهترین نتیجه و بهره رو بگرین
                    البته خرج طراحی اون که سه تا صلوات جهت تعجیل فرج مولا هست رو هم یادتون باشه بدین
                    تا برکت کارتون بیشتر بشه
                    درپناه حق موفق و پیروز و سربلند باشید
                    با تشکر از شما و دوست عزیزمان آقا محمد.
                    مشکل همونی بود که شما گفتین سوئیچ ها رو جایگزین کردم درست شد.

دیدگاه

سلام
                      پست اول ویرایش شد فایل نهایی را می توانید از پست اول دانلود کنید
                      یه خواهشی هم از همکاران اجرایی سایت eca دارم که اگر امکانش هست فایل نهایی را ضمیمه کنند تا با گذشت زمان پاک نشود با تشکر از شما
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام

یک در خواست از دوستانی که مدار رو طراحی کردن داشتم

می خواستم بدونم هزینه طراحی مدار چقدر شد

و امکانش هست که برای اون دسته از کاربر های که نمیتونن درست بکنی یکی زحمتشو بکشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afsoongar_ghadiri
                          سلام

یک در خواست از دوستانی که مدار رو طراحی کردن داشتم

می خواستم بدونم هزینه طراحی مدار چقدر شد

و امکانش هست که برای اون دسته از کاربر های که نمیتونن درست بکنی یکی زحمتشو بکشه
                          با سلام
                          هزینه طراحی مدار سه تا صلوات جهت تعجیل فرج امام زمان شد
                          یادت باشه بفرستی

اگر منظور شما هزینه چاپ مدار هست
                          حدود 15تا25تومن متفاوت بود بستگی به انصاف جایی داره که سفارش میدین
                          هزینه قطعات هم حدود 40تا50 تومن
                          چون من قطعات دیگه هم گرفته بودم
                          کلا حدود 60تا70 قیمت پایه اون میشه
                          ولی به نتیجه اون میارزه
                          قیمت اماده اون که فقط دما رو کنترل میکنه بالای 70تومن هست
                          اما اینجا چرخش و رطوبت هم کنترل میشه

درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

مرسی

ولی ای کاش یکی از دوستان میتونست برای سایر کاربر ها هم درست بکنه

به نظرتون این مدار رو بدم یکی برام درست بکنه بهتره

یا اینکه از برد های اماده استفاده بکنم دقت این بردی که الان شما درست کردید با این برد ها اماده به نظرتون یکی هست ؟

ترموستات سام وان (samwom)
                            رطوبت سنج سان وارد (sunward)

http://www.eggborn.com/?page_id=146
                            http://www.eggborn.com/?page_id=148

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afsoongar_ghadiri
                              مرسی

ولی ای کاش یکی از دوستان میتونست برای سایر کاربر ها هم درست بکنه

به نظرتون این مدار رو بدم یکی برام درست بکنه بهتره

یا اینکه از برد های اماده استفاده بکنم دقت این بردی که الان شما درست کردید با این برد ها اماده به نظرتون یکی هست ؟

ترموستات سام وان (samwom)
                              رطوبت سنج سان وارد (sunward)

http://www.eggborn.com/?page_id=146
                              http://www.eggborn.com/?page_id=148
                              با سلام
                              من با اون قطعات کار نکردم
                              ولی اکثر دوستانی که من از اونها تحقیق کردم موقع کالیبره کردن اون کنترلر ها با مشکل روبرو شدن
                              دقت اونها هم به خاطر استفاده از سنسور های کم کفیت معمولا کمتر هست

اما اگر بتونید قطعات مرغوب تهیه کنید
                              مثلا من تمام قطعات رو از همین سایت گرفتم و قیمتش نصف قطعات در شیراز درامد فقط 4تومن هزینه پست دادم
                              و کیفیت و شرکت سازنده اونها هم یکی بود

مطمین باشید عمر و کارکرد مدار ساخته شده توسط شما خیلی بالاتر میره
                              مخصوصا در مورد سنسور ها که خیلی مهم هستند
                              و در این مدار دارای کیفیت و دقت خوب و رو به بالا هستند
                              مخصوصا از سنسور های lmمعمول که در مدارهای تجاری به کار میره خیلی بهتر هستند

ساختش کاری نداره
                              برد مدار رو بده بیرون برات چاپ کنن
                              قطعاتش رو هم از همین سایت بگیر

اگر چاپ سبز کنی حدود 20تومن هزینه بردت بالا میره
                              ولی مثل پازل میتونی قطعات رو سرجاشون قرار بدی و لحیم کنی
                              لیست قطعات رو هم گذاشتیم
                              خوبی کار استفاده از پایه ای سی و سنسور هاست
                              اگر جایی اشتباه کردین راحت میشه ای سی و قطعات اصلی مثل سنسور هاو نمایشگررو جدا کرد و دوباره صحیح وصل کرد

در اخر هم با پرداخت 2تا3تومن ای سی رو با برنامه داده شده پروگرام کرده و مدار راحت راه اندازی میشه

اگر هم خیلی مبتدی هستین
                              قطعاتش رو ازسایت بخرین
                              بعد داخل شهر خودتون بدین یکی براتون منتاژ کنه
                              هزینش فکر کنم حدود 20تا30تومن باشه
                              بعد کامل به شما تحویل میده
                              ولی تاکید میکنم خرید مستقیم از مغازه شهرستانها قیمت قطعات حدود دو برابر پای شما درمیاد
                              کیفیت هم نا معلومه
                              درپناه حق

دیدگاه

یادم رفت بگم
                                میتونید مغازه هایی که تابلو ال ای دی میسازن هم نقشه مدار رو پرینت کنید یا ببرید نشون بدین
                                اگر سرشون خلوت باشه حتما براتون میسازن
                                دانشکده برق شهرتون هم میتونید بپرسید از چند نفر
                                معمولا دانشجو هایی هستن که با هزینه کم مدار رو برای شما مونتاژ میکنن

در اخر به خدا توکل کنید خودتون دست به کار بشوید ساختش اسان هست
                                اگر راهنمایی هم خواستین ما دوستان انجمن حتما به شما کمک خواهیم کرد
                                با کسب تجربه میتونید مدار های مورد نیاز بعدی خودتون رو هم مونتاژ کنید
                                چیزی هم که ادم خودش میسازه براش ارزش و قدر بالایی داره

درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X