اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

نوشته اصلی توسط sky_man847
    با سلام.
    دوستان کسی عملی استفاده کرده از برنامه خواستم بدونم تو مدت دوره هنگی و پرش دما و رطوبت رو نداره ممنونم
    سلام
    والا چی بگم ورژن جدید تازه روی سایت قرار گرفته و یه چند نفر هم ساخته اند ولی دیگه نمی دونم با این مدار در حال جوجه کشی هستند یا نه

سنسور دیجیتال فکر نکنم پرش داشته باشه مگر اینکه خود سنسور معیوب باشه یا اشکالی در بخش تغذیه باشه که پرش حتمی خواهد بود

باید صبر کرد تا یه نفر که مدار رو ساخته بیاد و نتیجه رو بگه :rolleyes:
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام من با سنسور ds18b20 و dht11 ساختم که خوب کار کرده و مثل هلو هم الان داره کار میکنه بقیه سنسورا رو نمیدونم اگه دستگاه بزرگ باشه میتونینن چند تا سنسور وصل کنین و میانگین بگیرینفقط تو دستگاهای بزرگ باید مابین هر عدد شانه تخم مرغ دو تا فن بزارین که هوا و رطوبت یک نواخت پخش کنه
      این سنسور dht11 هم یه اشکال داره که به گرد خاک حساسه و بعد 1 سال و چند ماه دقتش کاهش پیدا میکنه و باید عوضش کنی .
      ونکته دیگه اینکه تو دستگاه جوجه کشی درصد رطوبت زیاد فرق نمیکنه مثلا 5 درصد زیاد تفاوتی ایجاد نمیکنه فقط باید میزان رطوبت ثابت باشه نوسان به جوجه اسیب میزنه
      و تو دستگاهای بزرگ تر هم سعی کنید یه مدار جدا علاوه بر مدار اصلی تهیه کنید تا دما و رطوبت رو چک کنه و درصورت مشکل دار بودن یا هنگ مدار اصلی و یا نوسان ناگهانی دما شما رو مطله کند تمام اینا از تجربه شخصی خودم به دست اومده من تا الان چهار تا با این سنسورا درست کردم یکی کوچک واسه خودم و سه تا بزرگ واسه یه مرغ داری که همشون دارن به خوبی کار می کنند.
      سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
        سلام
        والا چی بگم ورژن جدید تازه روی سایت قرار گرفته و یه چند نفر هم ساخته اند ولی دیگه نمی دونم با این مدار در حال جوجه کشی هستند یا نه

سنسور دیجیتال فکر نکنم پرش داشته باشه مگر اینکه خود سنسور معیوب باشه یا اشکالی در بخش تغذیه باشه که پرش حتمی خواهد بود

باید صبر کرد تا یه نفر که مدار رو ساخته بیاد و نتیجه رو بگه :rolleyes:
        ممنونم تو ور›ن جدید مگه ds18b20, رطوبت سنجhs11...نیست؟
        واقعیتش من برا شترمرغ لازممه که باید خیلی احتیاط کنم
        a happy person is one who wants happiness for other

دیدگاه

ممنونم تو ور›ن جدید مگه ds18b20, رطوبت سنجhs11...نیست؟
          واقعیتش من برا شترمرغ لازممه که باید خیلی احتیاط کنم
          خواهش می کنم عزیز
          نه تو ورژن جدید سنسور های سری sht1x یا sht2x جایگزین شده اند و دما و رطوبت با این سنسور ها سنس میشه
          البته 4 تا سنسور ds1820 هم می تونی به برد وصل کنی و دمای نقاط مختلف رو مشاهده کنید
          البته کنترل دما و رطوبت با سنسور های sht انجام میشه

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده
          سلام من با سنسور ds18b20 و dht11 ساختم که خوب کار کرده و مثل هلو هم الان داره کار میکنه بقیه سنسورا رو نمیدونم اگه دستگاه بزرگ باشه میتونینن چند تا سنسور وصل کنین و میانگین بگیرینفقط تو دستگاهای بزرگ باید مابین هر عدد شانه تخم مرغ دو تا فن بزارین که هوا و رطوبت یک نواخت پخش کنه
          این سنسور dht11 هم یه اشکال داره که به گرد خاک حساسه و بعد 1 سال و چند ماه دقتش کاهش پیدا میکنه و باید عوضش کنی .
          ونکته دیگه اینکه تو دستگاه جوجه کشی درصد رطوبت زیاد فرق نمیکنه مثلا 5 درصد زیاد تفاوتی ایجاد نمیکنه فقط باید میزان رطوبت ثابت باشه نوسان به جوجه اسیب میزنه
          و تو دستگاهای بزرگ تر هم سعی کنید یه مدار جدا علاوه بر مدار اصلی تهیه کنید تا دما و رطوبت رو چک کنه و درصورت مشکل دار بودن یا هنگ مدار اصلی و یا نوسان ناگهانی دما شما رو مطله کند تمام اینا از تجربه شخصی خودم به دست اومده من تا الان چهار تا با این سنسورا درست کردم یکی کوچک واسه خودم و سه تا بزرگ واسه یه مرغ داری که همشون دارن به خوبی کار می کنند.
          سلام
          ممنون بابت اطلاعاتی که دادید
          بله اگر برد و برنامه درست طراحی بشه مشکلی در دوره جوجه کشی ایجاد نمیشه
          امیدوارم که برد ما هم عملکرد خوبی داشته باشه
          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

خواهش می کنم عزیز
            نه تو ورژن جدید سنسور های سری sht1x یا sht2x جایگزین شده اند و دما و رطوبت با این سنسور ها سنس میشه
            البته 4 تا سنسور ds1820 هم می تونی به برد وصل کنی و دمای نقاط مختلف رو مشاهده کنید
            البته کنترل دما و رطوبت با سنسور های sht انجام میشه

اضافه شده در تاریخ : سلام
            ممنون بابت اطلاعاتی که دادید
            بله اگر برد و برنامه درست طراحی بشه مشکلی در دوره جوجه کشی ایجاد نمیشه
            امیدوارم که برد ما هم عملکرد خوبی داشته باشه
            ممنونم از پاسختون فقط کار او ۴تا سنسور dsچیه با سنسور دما sht میانگین کیگیره بعد نمایش میده؟؟
            یه سوال گ نام قطعات اصلا سنسور sht نیست بنظرم؟
            اخرین سوال من رفتم تو قسمت فروشگاه سایت lcdببینید همینه من lcdدگ پیدا نکردم
            http://eshop.eca.ir/lcd-tft-oled/4017-lcd-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-2x20-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA.html

دیدگاه

ممنونم از پاسختون فقط کار او ۴تا سنسور dsچیه با سنسور دما sht میانگین کیگیره بعد نمایش میده؟؟
              یه سوال گ نام قطعات اصلا سنسور sht نیست بنظرم؟
              اخرین سوال من رفتم تو قسمت فروشگاه سایت lcdببینید همینه من lcdدگ پیدا نکردم
              http://eshop.eca.ir/lcd-tft-oled/4017-lcd-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-2x20-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA.html
              سلام
              کار اون سنسور های ds18b20 تنها نمایش دما هست و تو عملکرد مدار تاثیری نداره این سنسور های ds رو می تونید تو نقاط مختلف جعبه جوجه کشی بزارید و دماها رو مشاهده کنید تا از گردش هوای داخل دستگاه خیالتون راحت باشه و دماهای تقریبا یکسانی داشته باشن

نه سنسور shtxx تنها خودش دما و رطوبت رو اندازه گیری می کنه و کاری با سنسور های ds18b20 نداره
              و کنترل رله های دما و رطوبت رو همین shtxx بر عهده داره

در رابطه با ال سی دی نه این ال سی دی نیست این ال سی دی اولا 2 در 20 هست و اون چیزی که ما تو ورژن جدید بهش نیاز داریم 2 در 16 هست
              دوم این که این ال سی دی بک لایتم نداره در صورتی که بک لایت باید باشه و از قابلیت بک لایتم تو این مدار استفاده شده چون مدار خودش بک لایت رو قطع و وصل می کنه

سوم هم قیمتش به مراتب بیشتر از ال سی دی 2 در 16 هست

شما نیاز به این ال سی دی دارید
              البته این ال سی دی برای ورژن قبلی هم می خوره با این تفاوت که ورژن قبلی از ال سی دی 2 در 20 هم ساپورت می کرد که این ال سی دی به دلیل قیمت بالا در ورژن جدید حذف شد و تنها از 16 در 2 استفاده کردیم

ال سی دی 2 در 16 بک لایت ابی رو می تونید از اینجا مشاهده کنید فقط توجه کنید که بک لایت سبز هم داره و هر کدوم رو می تونید تهیه کنید
              http://eshop.eca.ir/lcd-tft-oled/403-LCD-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-2x16-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%A8%DB%8C.html

درباره قطعات هم فعلا قطعات ورژن جدید لیست نشده اند و اون لیستی که مشاهده می کنید فکر کنم مال ورژن قبلیه باشه که به اشتباه به دلیل کپی فایل ها به ورژن 1.4 اومده

اگر جور بشه لیست قطعات همین مدار در یک بسته در فروشگاه قرار می گیره که کاربرا بتونن با یک کلیک کل قطعات رو تهیه کنند البته هنوز قطعی نیست و همه چیز به تصمیم اقای بلورچیان بستگی داره که واقعا هر جور بخواین اذیتشون کردم :rolleyes:
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                کار اون سنسور های ds18b20 تنها نمایش دما هست و تو عملکرد مدار تاثیری نداره این سنسور های ds رو می تونید تو نقاط مختلف جعبه جوجه کشی بزارید و دماها رو مشاهده کنید تا از گردش هوای داخل دستگاه خیالتون راحت باشه و دماهای تقریبا یکسانی داشته باشن

نه سنسور shtxx تنها خودش دما و رطوبت رو اندازه گیری می کنه و کاری با سنسور های ds18b20 نداره
                و کنترل رله های دما و رطوبت رو همین shtxx بر عهده داره

در رابطه با ال سی دی نه این ال سی دی نیست این ال سی دی اولا 2 در 20 هست و اون چیزی که ما تو ورژن جدید بهش نیاز داریم 2 در 16 هست
                دوم این که این ال سی دی بک لایتم نداره در صورتی که بک لایت باید باشه و از قابلیت بک لایتم تو این مدار استفاده شده چون مدار خودش بک لایت رو قطع و وصل می کنه

سوم هم قیمتش به مراتب بیشتر از ال سی دی 2 در 16 هست

شما نیاز به این ال سی دی دارید
                البته این ال سی دی برای ورژن قبلی هم می خوره با این تفاوت که ورژن قبلی از ال سی دی 2 در 20 هم ساپورت می کرد که این ال سی دی به دلیل قیمت بالا در ورژن جدید حذف شد و تنها از 16 در 2 استفاده کردیم

ال سی دی 2 در 16 بک لایت ابی رو می تونید از اینجا مشاهده کنید فقط توجه کنید که بک لایت سبز هم داره و هر کدوم رو می تونید تهیه کنید
                http://eshop.eca.ir/lcd-tft-oled/403-LCD-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-2x16-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%A8%DB%8C.html

درباره قطعات هم فعلا قطعات ورژن جدید لیست نشده اند و اون لیستی که مشاهده می کنید فکر کنم مال ورژن قبلیه باشه که به اشتباه به دلیل کپی فایل ها به ورژن 1.4 اومده

اگر جور بشه لیست قطعات همین مدار در یک بسته در فروشگاه قرار می گیره که کاربرا بتونن با یک کلیک کل قطعات رو تهیه کنند البته هنوز قطعی نیست و همه چیز به تصمیم اقای بلورچیان بستگی داره که واقعا هر جور بخواین اذیتشون کردم :rolleyes:
                ممنونم.فقط چندتا سوال دگ.این مدار با قطع برق موتورش از اول راه اندازی میشه؟منظورم از حافظه ایسی استفاده شده؟و این اختلاف دمای گذاشته شده که کاربر با تست و ازمون و خطا دمای مناسب رو پیدا کنه اون هم برای سنسور sht .فک کنم از ابهت مدار نمیکاهه؟؟انتقاد کردما.... :job:

دیدگاه

ممنونم.فقط چندتا سوال دگ.این مدار با قطع برق موتورش از اول راه اندازی میشه؟منظورم از حافظه ایسی استفاده شده؟و این اختلاف دمای گذاشته شده که کاربر با تست و ازمون و خطا دمای مناسب رو پیدا کنه اون هم برای سنسور sht .فک کنم از ابهت مدار نمیکاهه؟؟انتقاد کردما.... :job:
                  خواهش می کنم. نه موتورش تنها یه بار تنظیم میشه مگر اینکه در حین کار موتور برق دستگاه قطع بشه و موتور بایسته که اگر مکانیک موتور قسمت چرخش پیستونی دقیق نباشه ( زمان 1 و زمان 2 با هم اختلاف زیادی داشته باشند)
                  د این صورت نیاز به تنظیم مجدد داره

در مورد سنسور sht هم که این سنسور سنسور خوب و با کیفیتی هست از طرفی سنسور های مثل ds18b20 هم سنسور های خوبی هستند
                  شما می تونید اصلا این سنسور ها رو قرار ندهید ولی اگر قرار دادید باید به سنسور sht اعتماد کنید و همینطور یکی از سنسور های ds18b20 باید دقیقا در کنار سنسور sht قرار بگیره تا نسبت به این سنسور دمای بقیه قسمتها رو هم در نظر داشته باشید

البته ناگفته نماند که هیچ سنسوری دقیق نیست و تلورانسی دارد که برای سنسور های ds18b20 نیم درجه و برای سنسور های sht20 حدود 0.3 درجه و برای sht10 هم حدود 0.5 درجه هست مطمئنن در صورت استفاده از هر چهار سنسور در بدترین شرایط در دمای یکسان اختلاف دما حدود 0.8 درجه خواهد بود (البته برای سنسور sht20 )
                  و اگر در حالت متوسط بگیم در دمای یکسان اختلاف حدود 0.4 درجه خواهند داشت و در بهترین حالت هم اختلاف کمتر خواهد شد
                  شما باید به سنسور sht20 اعتماد کنید و با رعایت حدود تلورانس متوسط می تونید مقدار واقعی دمای نقاط دور از سنسور رو هم مشاهده کنید
                  البته در صورت نارضایتی می توانید از این سنسور های ds18b20 استفاده نکنید در این صورت هیچ مشکلی هم برای مدار پیش نمیاد
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام دوستان.آقا محمد عزیز بنده برای کنترل دما و رطوبت همونطور ک پیشنهاد فرمودید ی سنسور sht11 (به همراه بورد مربوطه)تهیه کردم
                    (http://www.aliexpress.com/store/product/temperature-humidity-sensor-metal-stainless-steel-protective-cover-cable-with-SHT11/227532_32243611098.html).متاسفانه به خاطر دور بودن از مراکز خرید لوازم الکترونیکی یادم رفت مقاومت و خازن اس ام دی مربوط به بورد سنسور رو تهیه کنم و به جاش از همون مقادیر ولی قطعات معمولی استفاده کردم. سنسور رو به بورد آردیونو نصب وبرای تست از کتابخانه آردیونو کدها رو گرفتم و کامپایل کردم اما تو قسمت سریال مانیتور اطلاعات ناخوانا ظاهر میشه.من قصد دارم دستگاهو با بورد آردویونو + lcd 16*2+sht11+ds18b20 درست کنم.برای برنامه نویسی هم از کامپایل خود آردیونو استفاده میکنم.تا الان برنامه خوندن دما با lm35 رو پیاده کردم ک با کم شدن دما هیتر روشن و با زیاد شدن دما ی دریچه توسط سروو موتور باز و فن شروع به کار میکنه.حالا میخوام به جای lm35 -sht11 رو وارد برنامم کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasjavanmardi
                      سلام دوستان.آقا محمد عزیز بنده برای کنترل دما و رطوبت همونطور ک پیشنهاد فرمودید ی سنسور sht11 (به همراه بورد مربوطه)تهیه کردم
                      (http://www.aliexpress.com/store/product/temperature-humidity-sensor-metal-stainless-steel-protective-cover-cable-with-SHT11/227532_32243611098.html).متاسفانه به خاطر دور بودن از مراکز خرید لوازم الکترونیکی یادم رفت مقاومت و خازن اس ام دی مربوط به بورد سنسور رو تهیه کنم و به جاش از همون مقادیر ولی قطعات معمولی استفاده کردم. سنسور رو به بورد آردیونو نصب وبرای تست از کتابخانه آردیونو کدها رو گرفتم و کامپایل کردم اما تو قسمت سریال مانیتور اطلاعات ناخوانا ظاهر میشه.من قصد دارم دستگاهو با بورد آردویونو + lcd 16*2+sht11+ds18b20 درست کنم.برای برنامه نویسی هم از کامپایل خود آردیونو استفاده میکنم.تا الان برنامه خوندن دما با lm35 رو پیاده کردم ک با کم شدن دما هیتر روشن و با زیاد شدن دما ی دریچه توسط سروو موتور باز و فن شروع به کار میکنه.حالا میخوام به جای lm35 -sht11 رو وارد برنامم کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
                      سلام
                      داداش من با کامپایلر اردیونو کار نکردم بنابراین راهنمایی های من به صورت کلی خواهند بود
                      دلیل اینکه تو قسمت سریال مانیتور اطلاعات ناخوانا هست به نظرم که باود ریت میکرو با کامپیوتر یکی نیست و باید همون باوت ریتی که تو کامپایلر تنظیم کردید این رو در قسمت سریال مانیتور هم تنظیم کنید
                      تو کامپایلر دستورش فکر کنم همین باشه
                      کد:
                      Serial.begin(9600);
                      عدد 9600 همون سرعت تبادل هست که باید هم فرستنده و هم گیرنده سرعتشون یکی باشه یعنی شما باید تو سریال کامپیوتر هم اینو از قسمت تظیمات سریال وارد کنید

اما برای وصل کردن lm35 به اردیونو می تونی lm35 رو به یکی از پایه های adc میکرو وصل کنی و با توابع اردیونو مقدار رو بخونید و تبدیلات رو انجام بدید

[code=vb]
                      int val;
                      int tempPin = 1;

void setup()
                      {
                      Serial.begin(9600);
                      }
                      void loop()
                      {
                      val = analogRead(tempPin);
                      float mv = ( val/1024.0)*5000;
                      float cel = mv/10;
                      float farh = (cel*9)/5 + 32;

Serial.print("TEMPRATURE = "
                      Serial.print(cel);
                      Serial.print("*C"
                      Serial.println();
                      delay(1000);

/* uncomment this to get temperature in farenhite
                      Serial.print("TEMPRATURE = "
                      Serial.print(farh);
                      Serial.print("*F"
                      Serial.println();

*/
                      }

[/code]

منبع:
                      http://www.instructables.com/id/ARDUINO-TEMPERATURE-SENSOR-LM35/

برنامه هم خیلی ساده هست

اضافه شده در تاریخ :
                      البته شما به قسمت درجه سانتی گراد نیاز دارید بنابراین می تونید اون تبدیلات فارنهایت رو حذف کنید تا حجم برنامه زیاد نشه
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام به همه کسی اطلاعی داره از این سیستم میشه برای تخم شتر مرغ هم استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خواهش می کنم دوست عزیز
                          بله از همون اول گفتم که sht کار کنی بهتره و بدون درایور هم می تونی راه اندازی کنی
                          در مورد استپ موتور هم بله بدون درایور که نمیشه به نظر من اگر بخوای از استپ موتور استفاده کنی بیشتر از 150 تومن میشه چون تنها استپ موتور نیست بلکه باید یه گیر بکس هم براش بخری که هزینش زیاد میشه

همون راکی که می گین راک دستگاه جوجه کشی 48 تایی هست که با موتور 12 ولت تغذیه میشه
                          قیمتش 50 تومن زده به نظرم خوبه چون هم حجم کمی می گیره و هم مطمئن هست و دیگه در گیر موتور و راک و تایمر نمیشید

استفاده از استپ موتور برای دستگاه های با ظرفیت بالا توصیه میشه هر چند به دلیل قیمت بالای استپ موتور در دستگاه های ظرفیت بالا هم استفاده نمیشه و به همین روش پیستونی و موتور ساده بسنده می کنن
                          آقا ی دنیا تشکر واسه بیان نکته سریال(سرعت تبادل)که مشکل برطرف شد.با این فروشگاهی ک تو قسمت بالا نوشته بودم تماس گرفتم.قیمت راک با موتور رو 85 میگه ک با ارسال 95ت میشه جالب اینجاست ک اگه بقیه قطعات مربوط تو اون فروشگاهو بخری نیاز به تایمر نداری یعنی من ک قسمت دما و رطوبتو خودم ساختم با خرید این راک باید به فکر کنترل موتور راک هم باشم.من خودم ی راک خوب ساختم (به حالت کشویی تخمارو به جلو هول میده)ک میشه با ی سروو موتور 20ت (سروو دنده فلزی MG995 توان 13 کیلو - 180 درجه)جابه جاش کرد.شما میدونید چطوری میتونم تایمری بسازم ک بشه سروو رو هر یک ساعت 180 درجه چرخوند و سرعتشم کاهش داد؟

دیدگاه

آقا ی دنیا تشکر واسه بیان نکته سریال(سرعت تبادل)که مشکل برطرف شد.با این فروشگاهی ک تو قسمت بالا نوشته بودم تماس گرفتم.قیمت راک با موتور رو 85 میگه ک با ارسال 95ت میشه جالب اینجاست ک اگه بقیه قطعات مربوط تو اون فروشگاهو بخری نیاز به تایمر نداری یعنی من ک قسمت دما و رطوبتو خودم ساختم با خرید این راک باید به فکر کنترل موتور راک هم باشم.من خودم ی راک خوب ساختم (به حالت کشویی تخمارو به جلو هول میده)ک میشه با ی سروو موتور 20ت (سروو دنده فلزی MG995 توان 13 کیلو - 180 درجه)جابه جاش کرد.شما میدونید چطوری میتونم تایمری بسازم ک بشه سروو رو هر یک ساعت 180 درجه چرخوند و سرعتشم کاهش داد؟
                            خواهش می کنم دوست عزیز
                            بله میشه با این سورو تخما رو جابه جا کرد ظاهرا که قدرتشم خوبه
                            اما برای راه اندازی سرو موتور می تونید با اعمال پالس به سرور موتور در فواصل زمانی به درجه مد نظرتون برسید البته باید دیتاشیت رو دانلود کنید و طبق دیتاشیت پالس ها رو اعمال کنید
                            کتابخانه راه اندازی سرور برای بسکام هست باید برای اردیونوهم باشه که کارتون رو راحت خواهد کرد اگر نبود می تونید خودتون با فاصله زمانی معین پالس ها رو بفرستید

ولی فکر نمی کنم بشه سرعتشو کنترل کرد و در واقع ایده ای هم ندارم :rolleyes:

این اطلاعات کلی می تونه بهتون کمک کنه

مشاهده سایت
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

آقا محمد عزیز فکر نکنم بتونم با آردیونو دستگاهم رو جلو ببرم و فایل کاملی ک زحمت طراحی جمع آوریش رو کشیده بودین دانلود کردم.حالا چندتا سوال داشتم
                              1.مقاومت های پشت کلید های تنظیمات(دایره قرمز در عکس پیوستی)چند اهم میباشند؟
                              2.مقاومت در دایره بنفش 4k هست آیا میشه از 4k7 استفاده کرد؟چون تو فروشگاه پیدا نکردم
                              3.کلید هایی ک با دایره مشکی مشخص شده چه کارایی و از چه نوعی هست
                              4.تو تجهیزاتی ک کنار فایل پروتئوس هست آی سی 555 دیدم آیا فایلی ک پروتئوس بنده باز کرده صحیح هست؟(من کلید های تنظیماتو عوض کردم تا بتونم تست تنظیماتو انجام بدم)
                              5.برای انتقال کد های بسکام به میکرو میشه از بورد آردیونو (uno) ک میتونه نقش ی پروگرامر رو ایفا کنه استفاده کنم؟یا یک پروگرامر تهیه کنم؟
                              6.من برای چرخش تخمها از ی سیستم خطی ک با جلو رفتنش تخم ها رو روی یک سطح قلط میده "و شما از سنسور برای تشخیص موقعیت راک استفاده کردین از اونجایی ک زیاد سر در نمیارم از اون سنسوره و حتی نحوه نصب و اعمال تغییراتش رو تو پروتئوس ندیدم امکانش هست توضیح مختصری بدین؟یا اگه امکانش هست نحوه اعمال تغییرات با میکرو سوییچ و رسیدن راک به محل مورد نظر--->خاموش شدن موتور رو بفرمایید؟
                              7.اگه امکانش هست مشخصات موتور مورد استفاده تا 48 یا 100 رو بفرمایید

قبلا از مزاحمتهام طلب پوزش رو از شما دارم

دیدگاه

آقا محمد عزیز فکر نکنم بتونم با آردیونو دستگاهم رو جلو ببرم و فایل کاملی ک زحمت طراحی جمع آوریش رو کشیده بودین دانلود کردم.حالا چندتا سوال داشتم
                                1.مقاومت های پشت کلید های تنظیمات(دایره قرمز در عکس پیوستی)چند اهم میباشند؟
                                2.مقاومت در دایره بنفش 4k هست آیا میشه از 4k7 استفاده کرد؟چون تو فروشگاه پیدا نکردم
                                3.کلید هایی ک با دایره مشکی مشخص شده چه کارایی و از چه نوعی هست
                                4.تو تجهیزاتی ک کنار فایل پروتئوس هست آی سی 555 دیدم آیا فایلی ک پروتئوس بنده باز کرده صحیح هست؟(من کلید های تنظیماتو عوض کردم تا بتونم تست تنظیماتو انجام بدم)
                                5.برای انتقال کد های بسکام به میکرو میشه از بورد آردیونو (uno) ک میتونه نقش ی پروگرامر رو ایفا کنه استفاده کنم؟یا یک پروگرامر تهیه کنم؟
                                6.من برای چرخش تخمها از ی سیستم خطی ک با جلو رفتنش تخم ها رو روی یک سطح قلط میده "و شما از سنسور برای تشخیص موقعیت راک استفاده کردین از اونجایی ک زیاد سر در نمیارم از اون سنسوره و حتی نحوه نصب و اعمال تغییراتش رو تو پروتئوس ندیدم امکانش هست توضیح مختصری بدین؟یا اگه امکانش هست نحوه اعمال تغییرات با میکرو سوییچ و رسیدن راک به محل مورد نظر--->خاموش شدن موتور رو بفرمایید؟
                                7.اگه امکانش هست مشخصات موتور مورد استفاده تا 48 یا 100 رو بفرمایید

قبلا از مزاحمتهام طلب پوزش رو از شما دارم
                                چرا می تونید ولی در اول راه کار با هر کامپایلری یکم سخته

1- این مقاومتها مقدارشون 10 کیلو هست با دابل کلیک کردن روی مقاومتها می تونید مقدارشون رو مشاهده کنید
                                2-بله میشه از مقاومت 4.7 کیلو استفاده کرد
                                3-کلید s1 همون سنسور مادون هست که وظیفه سنس زاویه و چرخش موتور را بر عهده دارد و با توجه به زمانی که کاربر تنظیم می کند بعد از اینکه راک توسط موتور در زاویه صفر درجه قرار گرفت سنسور متوجه شده و بعد از گذشت زمان معین موتور را قطع می کند و موتور در زاویه مورد نظر قرار می گیرد البته با استفاده از تایم 1 و 2 که کاربر در بخش تنظیمات موتور انجام میدهد

اما کلیدی که هیچ اسمی ندارد صرفا برای تست خودم در پروتیوس بوده و معنی دیگری ندارد باز بودن این کلید به این معنی هست که سنسور sht به برد متصل نیست و شما می توانید عملکرد برد را ببینید

4-بله ای سی 555 مربوط به فایل قدیمی هست و در صورت راه اندازی سنسور hs1101 در این صورت از ای سی 555 استفاده میشه ولی در برد جدید نیازی به استفاده از 555 نیست و فکر کنم لیست قطعات فایل قدیمی به اشتباه تو ورژن جدید کپی شده است

شما تیک ال سی دی یکم مشکوک میاد شما پلی بزن اگر کار کرد مشکلی نیست ولی اگر کار نکرد شما ال سی دی LM016l رو از قسمت کتابخانه انتخاب کن تا جایگزین این ال سی دی بشه
                                اگر به هر صورتی با تعویض ال سی دی باز مدار کار نکرد شما باید ای سی ها رو هم جایگزین کرده و فایل هگز هر کدوم از ای سی ها رو مجددا فراخوانی کنید
                                تعویض کلید ها هم مشکلی به وجود نمیاره البته کلید هایی که شما انتخاب کرده اید ساده بوده و مشکل هنگ کردن پروتیوس رو نداره بنابراین از مون کلید هایی که خودتون قرار داده اید استفاده کنید

5-دوست عزیز شاید بشه پروگرامش کرد ولی نمی دونم ورودی و خروجی تو اردیونو چجوریه همینطور باید اردیونو با میکرو مگا 32 استفاده بشه
                                و همینطور پروگرام از داخل اردیونو نمیشه چون کد هاشون به هم نمی خوره و من تو برنامه هم ندیدم که تنها فایل هگز فرا خوانی بشه و پروگرام بشه

6- برای چرخش راک هم یک سنسور هست که زوایا رو به کمک تایم کنترل می کنه
                                نمی دونم سیستم موتور شما چجوریه ولی فکر نکنم با روش شما این روش استفاده شده در این دستگاه جواب بده
                                شما باید تغییر راک ها رو به صورت پیستونی انجام دهید یعنی موتور در یک جهت حرکت می کنه ولی با این حال امکان تغییر زاویا هم وجود داره

میکرو سوئیچ نمیشه قرار داد البته میشه ولی باید درست در زاویه صفر درجه قرار بدین ( فرقی نمی کنه میکرو سوئیچ یا سنسور های مادون قرمز باید در زاویه تقریبا صفر درجه قرار گیرند ) ولی در صورتی که از میکرو سوئیچ استفاده بشه شما سنسور های مادون قرمز رو حذف می کنید و میکرو سوئیچ رو به جای گیرنده قرار می دید
                                موتور باید در هر بار عبور از صفر درجه باید میکرو سوئیچ رو وصل کنه با رعایت اینا می شه از میکرو سوئیچ هم استفاده کرد

7- موتور برای 48 یا 100 یا کلا برای کمتر از 500 تا تخم در صورت استفاده از روش پیستونی و همینطور برد این تاپیک
                                باید از موتور های سه سیمه استفاده کنید

دو سیمه هم میشه ولی دو سیمه در صورتی که یکم تو فشار باشه وسطای کار تغییر جهت میده که این یه مشکل بزرگیه

www.joojekeshi.com/crbst_17.html

joojekeshi.com/crbst_17.html

فکر کنم همین موتور لاندای 30 کیلویی مناسب باشه
                                خواهش میکنم چه مزاحمتی دوست عزیز
                                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X