اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل ولتاژ خروجی LM317 , LM2576 با کمک میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل ولتاژ خروجی LM317 , LM2576 با کمک میکرو

ما میتوانید از یک تراتزیستور و یا یک ماسفت که در ناحیه خطی بایاس میشود به عنوان مقاومت متغییر استفاده کنید--یعنی مثلا یک مقاومت 1 کیلو اهم به کلکتور ان وصل کنید --و یک مقاومت 10 کیلو هم بین امیتر و سر دیگر این مقاومت یک کیلو قرار دهید--با افزایش ولتاز بیس از 0 تا هفت دهم ولت مقدار مقاومت از 10 کیلو تا یک کیلو تغییر میکند.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
      ضمنا فکر می کنم با استفاده از آی سی های موجودPOT، حداکثر تا 64 پله بتوانید ولتاژ را کنترل کنید.
      این mcp41010 که تو دیتاشیتش 256 پله داره
      من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
      آلبرت اینشتین
      منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

با سلام من این را ه را تست کردم وبه جواب رسیدم سرعت تغییر ولتاژ هم به T بستگی داره تغییرات بصورت پیوسته هست و میزانش 5 ولت که میتونی محدودش را با پتانسیومتر تغییر بدی واسه رنج بیشتر باید ولتاژ را با ترانزیستور تقویت کنی یعنی خروجی را بدی به ترانزیستور و اون 12 ولت را سوئیچ کنه وبعد بدیش به مقاومت و خازن اینطوری رنج تغیراتت با pwm
        12 ولت هست
        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
        بانك اطلاعاتي سنسورها
        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

این شماتک
          فراموش کردم تو پست قبل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عزیز خورشیدزاده
            این شماتک
            فراموش کردم تو پست قبل
            با این شماتیک (منظورم ترانزیستوره هست)میشه مثلا 800 میلی آمپر ازش جریان کشید پایداریش چطوره ؟
            من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
            آلبرت اینشتین

دیدگاه

اولا که این قطعه (ترانزیستور قرار نیست تامین جریان کنه
              فقط ولتاژه پایه Adj رو تنظیم میکنه
              دوما پیشنهادم اینکه که برای جریان های بالا از تقویت جریان ترانزیستوری که فک کنم تو دیتا شیت هم هست برای تقویت جریان جروجی LM317 استفاده کنی
              چون اگر بنا باشه ولتاژ ورودی 30 ولت باشه و ولتاژ خروجی هم 5 ولت (مثلا) این 25 ولت آنچنان تلفاتی به بار میارن که 100 میلی آمپرم نمیتونه سورس کنه واست

من اومدم به جای مقاومت R2 که همراه مقاومت R1 یک تقسیم ولتاژ درست میکردن، یک ترانزیستور برای ایجاد همون ولتاژه استفاده میکنم

شما ببر زیر تست ببین نتیجه مطلوب میده

دیدگاه

http://www.edn.com/design/analog/436...h-a-PWM-signal
                http://www.techques.com/question/4-1...-(MCU-+-LM317)

دیدگاه

ترانزیستور بهتره یا پ امپ ؟ کدومو بزاریم ؟ ضمنا مدارهای پ امپ کلی مقدار مجهول داره ...
                  آلبرت اینشتین

دیدگاه

کسی یه طراحی و pcbدرست و درمون داره برای این پروژه ؟
                    آقا ما کارمون گیره منبع متغییر دستی رو درست کردیم منتها متغییر با میکرو رو میخوایم درست کنیم موندیم توش.راجع به کدش هم یه توضیحی بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid68 نمایش پست ها
                      اولا که این قطعه (ترانزیستور قرار نیست تامین جریان کنه
                      فقط ولتاژه پایه Adj رو تنظیم میکنه
                      دوما پیشنهادم اینکه که برای جریان های بالا از تقویت جریان ترانزیستوری که فک کنم تو دیتا شیت هم هست برای تقویت جریان جروجی LM317 استفاده کنی
                      چون اگر بنا باشه ولتاژ ورودی 30 ولت باشه و ولتاژ خروجی هم 5 ولت (مثلا) این 25 ولت آنچنان تلفاتی به بار میارن که 100 میلی آمپرم نمیتونه سورس کنه واست

من اومدم به جای مقاومت R2 که همراه مقاومت R1 یک تقسیم ولتاژ درست میکردن، یک ترانزیستور برای ایجاد همون ولتاژه استفاده میکنم

شما ببر زیر تست ببین نتیجه مطلوب میده
                      ااقا سلام منم مثل همین دوستمون دنبال یک مدار کنترل ولتاژم برای تعدادی ال ای دی پاوری میخوام از 12 ولت ولتاژشو با میکرو کم کنم اگر ممکنه کمکم کنید در این ضمینه،متشکرم.

دیدگاه

سلام به همه ... جالبه که پیغام یکی مونده به آخر تاریخش مال سال 1393 هستش و آخری 1397 ... یعنی بعد 4 سال ادامه پیدا کرده ای تاپیک ....!!!!!!!!!
                        ولی به هر حال .... حواست باشه که اگر از LM2576 استفاده میکنی .... این رگولاتور مقدار ولتاژش کمتر از 1.23 ولت نمیشه ..... کلا ساختار رگولاتورهای سوئیچینگ اینطوریاست ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
                          سلام به همه ... جالبه که پیغام یکی مونده به آخر تاریخش مال سال 1393 هستش و آخری 1397 ... یعنی بعد 4 سال ادامه پیدا کرده ای تاپیک ....!!!!!!!!!
                          ولی به هر حال .... حواست باشه که اگر از LM2576 استفاده میکنی .... این رگولاتور مقدار ولتاژش کمتر از 1.23 ولت نمیشه ..... کلا ساختار رگولاتورهای سوئیچینگ اینطوریاست ....
                          یک چیزی که الان یادم اومد من میخوام ولتاژ رو از 15 تا 10 ولت کاهش بدم ولی می خوام این کارو با میکرو انجام بدم، چند جایی خوندم همه پیشنهاد دادن با چند تا ترانزیستور این کارو بکنم ،ایا راه ساده تر و یا ماژولی هستش که اینکارو انجام بده و کار رو ساده تر بکنه؟
                          و رگولاتوری که بازه ی 15 تا 10 رو بتونه کاهش بده که بیشترین امپر رو داشته باشه چه کدی رو پیشنهاد میدین؟

دیدگاه

چقدر جریان لازمه ؟ به نظر من با یه اپ امپ و یه ترانزیستور قدرت دارلینگتون میتونی .... ولتاژ رو هم با DAC میکرو کنترل کن ... اگر از میکروی ST استفاده میکنی DAC 10 bit دارن یعنی 1024 استپ ..... خروجی رو هم به یه ADC میکرو بده ولتاژ رو بخون .... یه راه خیلی خوب و ارزون ....
                            جدیدترین ویرایش توسط microprocesor_2002; ۲۰:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
                              چقدر جریان لازمه ؟ به نظر من با یه اپ امپ و یه ترانزیستور قدرت دارلینگتون میتونی .... ولتاژ رو هم با DAC میکرو کنترل کن ... اگر از میکروی ST استفاده میکنی DAC 10 bit دارن یعنی 1024 استپ ..... خروجی رو هم به یه ADC میکرو بده ولتاژ رو بخون .... یه راه خیلی خوب و ارزون ....
                              تقریبا 1 امپر لازم دارم و با میکرو مگا2560 میخوام اینکارو انجام بدم،با مگا میشه این کارو انجام دادم؟
                              اگر با مگا امکان پذیره امکان هست شماتیکشو کمی برام توضیح بدید ؟
                              ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X