اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن Tiny13

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن Tiny13

یعنی پوکیدم در حد لالیگا هر چی فکر میکنم :angry:

واسه پروژه ای می خوام این میکرو رو انتخاب کنم که ارزون تره و صرفه اقتصادی داره .

این آی سی که تو فروشگاه واسه فروش گذاشته باید چطور پروگرام بشه :angry:

http://eshop.eca.ir/avr/2734-attiny13a-smd.html

1-SMD هستش ، نمی خوام روی برد پین هدر بزارم ، از طریق ZIF SOUKET هم که نمیشه
    2-پایه ریست میکرو ، میشه به عنوان I/O باشه ، اگه باشه ریست چی میشه
    ----------------------------------
    یعنی تو عمرم اینقدر تو الکترونیک هنگ نکرده بودم

پاسخ : پروگرام کردن Tiny13

پروگرام کردنش که مثل باقی پروگرام کردن میکروهاست. با همون پروگرامر میشه
    اما اگر نخوای پین هدر بذاری باید به پایه هاش سیم لحیم کنی بزنی به پروگرامر، بعد که پروگرام شد جداشون کنی بزنی جا.
    توی دیتاشیتش هم بخونی در مورد اینکه چطور ریست میشه توضیح داده
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      پروگرام کردنش که مثل باقی پروگرام کردن میکروهاست. با همون پروگرامر میشه
      اما اگر نخوای پین هدر بذاری باید به پایه هاش سیم لحیم کنی بزنی به پروگرامر، بعد که پروگرام شد جداشون کنی بزنی جا.
      توی دیتاشیتش هم بخونی در مورد اینکه چطور ریست میشه توضیح داده
      مهندس ، راس میگی دقیقا :redface:

نمیدونم چرا امشب اینطوری شدم ، یعنی موندم اثرات ماه مبارک تا این حد بوده :mrgreen:

دیدگاه

با یه فیوز بیت میشه ریست رو I/O کرد ولی دیگه نمیشه میکرو را پروگرام کرد!
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
          با یه فیوز بیت میشه ریست رو I/O کرد ولی دیگه نمیشه میکرو را پروگرام کرد!
          مهندس باید براش پروگرامر jtag تهیه کنیم تا بشه به حالت پیش فرض برش گردوند
          فقط یه سوال ، پایه ریست رو فرض بگیریم در حالت i/o با فیوز بیت تنظیم کنیم و برنامه هم واسش بنویسیم ، قضیه ریست میکرو چی میشه ، میکرو دیگه به صورت سخت افزاری ریست نمیشه ؟ باید از واتچ داگ استفاده کرد ؟ اگه به عنوان i/o استفاده کنیم اگه این پایه صفر بشه دیگه میکرو ریست نمیشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadeng
            مهندس باید براش پروگرامر jtag تهیه کنیم تا بشه به حالت پیش فرض برش گردوند
            فقط یه سوال ، پایه ریست رو فرض بگیریم در حالت i/o با فیوز بیت تنظیم کنیم و برنامه هم واسش بنویسیم ، قضیه ریست میکرو چی میشه ، میکرو دیگه به صورت سخت افزاری ریست نمیشه ؟ باید از واتچ داگ استفاده کرد ؟ اگه به عنوان i/o استفاده کنیم اگه این پایه صفر بشه دیگه میکرو ریست نمیشه ؟
            بله شما درست میگین و در ان صورت می توانید از واچ داگ یا ریست داخلی استفاده کنید .
            باد می وزد ...
            میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
            تصمیم با تو است ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X