اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد فایل بر روی MMC با فرمت Fat16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایجاد فایل بر روی MMC با فرمت Fat16

سلام
    در راه اندازی فت با مگا2561 مشکل دارم
    ارور 225 میده در صورتی که تو همون سخت افزار با 64 جواب میده
    مشکا چیه ؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
      fam خان این ارور رو موقع ای میده که نتونه مموری رو انیت کنه و بهتره چک کنی ببینی که پین های میکرو به مموری وصلن یا نه (از روی پین میکرو تا پین مموری)و در ضمن چک کن ببین که این پورت ی که انتخاب کردی برای jtag یا روش ادرسدهی دیگه ای نداره
      موفق باشی
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

مثلا این مثال یه بایت مینویسه توی فایل:

dim l as word
        dim position as ling

dim var as byte

l=1
        position=seek(#ff)
        put #ff,var,position,l

منظورت از اینکه یه بایت می نویسه تو فایل تو کدوم فایل است؟

ان فایل ایجاد شده کجا قرار دارد؟
        سوال من این است که....

اولا چطور یه MMC رو با FAT16 فرمت کنیم؟
        دوما آیا می شود یه فایل باینری در ویندوز ایجاد کرد بعد میکرو رو به کامپیوتر وصل کرد و ان فایل باینری رو به MMC ارسال کرد؟
        بعد MMC حاوی فایل باینری رو به میکرو وصل کرد و اطلاعات فایل باینری رو بایت به بایت خواند و رو پورت میکرو ارسال کرد؟
        لطفا یه مثال بزنید که گنگ نباشد.
        واقعا کارم لنگه
        محمد شرفی

دیدگاه

سلام بر همه دوستان
          این برنامه را برای حافظه های SD هم میشه استفاده کرد؟؟؟ممنون :question:
          خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
          حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

شما میتونید اینجوری یه فایل باز کنید:

ff=freefile()
            open "ali.txt" for binary as #ff

حالا از این به بعد فایلی که باهاش کار دارید میشه فایل شماره ff مثلا:

print #ff,"my name is ali"

این دستور یه متن توی فایل شماره ff مینویسه

همینطور الی آخر

یادتون نره کاملترین نوع فایل binary هستش و خودم به شخصه نوع دیگه ای رو باز نمیکنم که توی این نوع میشه نوشت خوند ویرایش کرد جابجا شد و خیلی چیزای دیگه

در این مورد هر سوالی دارید توی help بیسکام کاملا شرح داده فقط کافیه توی سرچ کلمه avr-dos رو سرچ کنید تا وارد یه دنیای دیگه بشید

در ضمن اصل استاندارد کارتهای حافظه روی SD هستش و این برنامه ها با استاندارد SD نوشته شدن و MMC هم از رویSD پیروی میکنه من پیشنهاد میکنم اگه میخواید برای کارهای میکروکنترلری مموری بخرید حتما sd بخرید چون یه دنیای دیگه ایه :nice: ولی MMC زیاد ... :NO:

راستی در مورد سوال صفحه قبلی که فایل رو چه جوری روی مموری بریزی : خواب با رم ریدر :wow:
            اگه نه میخوای با اینترفیس مخصوص خودت بریزی با پورت com به میکرو دستور بده که فایل باز کنه و داده ها رو توش قرار بده یکم پیچیده و کنده و شدنیه

در ضمن نوع فایل در مموری کارت و هر نوع فضای داده ای بی معنیه توی همه حافظه ها داده ها عددن ولی یکی این عدد در قالب کد اسکیه که میشه فایل .txt که مثال بالا رو اگه انجام بدیی و مموری رو توی کامپیوتر ببینید یه فایل با اسم ali.txt هست که متن my name is ali توش نوشته شده

یه فایل هم میتونه عکس باشه که دیگه کد اسکی نیست که بشه مثل متن خوندش
            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام اقای alitaroosheh
              ممنون از راهنمایی خوبتون.
              طبق توضیحات شما ali.txt باز می شود و یه رشته " my name is ali " در آن ذخیره می شود درسته؟
              حالا من می خواهم MMC رو به کامپیوتر وصل کنم از طریق کامپیوتر یه فایل باینری رو تو MMC بریزم. بعد MMC رو به میکرو وصل کنم.
              حال آن فایل باینری که در MMC وجود دارد را می خواهم بایت به بایت بخوانم و رو پورت ازسال کنم.

تو این برنامه می شود از MMC 256mb استفاده کرد؟

ممنون

دیدگاه

شما میتونید مموری های mmc و sd و dvrsmmc (البته بدون فرمت نوکیا) و از ظرفیت 16 مگا بایت تا 2 گیگا بایت به دستگاه وصل کنید البته 4 گیگا بایت رو هم باید ساپورت کنه ولی از مموری های 4 گیگ cmd هاشون فرق داره و گار نمیکنه

هر نوع fat اعم از fat12 fat16 fat32 رو ساپورت میکنه و برای نوشتن و خوندن بایت به بایت هم قبلا گفتم دستور های put و get هستن فقط کافیه مثال توی help بیسکام رو نگاه کنید
                به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh
                  شما میتونید مموری های mmc و sd و dvrsmmc (البته بدون فرمت نوکیا) و از ظرفیت 16 مگا بایت تا 2 گیگا بایت به دستگاه وصل کنید البته 4 گیگا بایت رو هم باید ساپورت کنه ولی از مموری های 4 گیگ cmd هاشون فرق داره و گار نمیکنه
                  سلام من مموری 512 موبایلم رو زدم نشناخت و اررور 256 داد البته از این 7 پین ها نبود بلکه 9 پین بود و تا اونجای که من میدونم مموری های بالای 64مگا بایت همشون 9 پین هستن
                  راستی شما خدتون امتحان کردین

دیدگاه

سلام

موری های 7 پین و 9پین برای کاری که ما انجام میدیم فرقی ندارن چون 9 پین دو پروتکل سریال یا spi و bus با ide رو پاسورت میکنن ولی ما فقط با spi کار میکنیم 7پین ها هم فقط spi دارن

در مورد کار کردن مموری هم گفتم باید فرمت شده توی ویندوز باشه چون گوشیهای نوکیا یه فیرم ویر دارن که این نوع پروژهها با اون مشکل دارن من خودم یه dvrsmmc با ظرفیت 256 وصل کردم کار کرد ولی یه dvrsmmc رو از رو nokia ورداشتم کار نکرد اگه مموری رو نیاز دارید برای گوشی فرمت نکنید چون فرمت بشه دیگه گوشی باهاش کار نمیکنه
                    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

من یه MMC دارم و یک کارد ریدر. MMC رو به کارد ریدر وصل می کنم. بعد کارد ریدر رو به پورت USB کامپیوتر وصل می کنم. حالا چطور MMC رو با فرمت FAT16 فرمت کنم؟

دیدگاه

سلام

کار نداره روی درایو مموری کلید راست بزنید format رو انتخاب کنید گزینه filesystem رو روی fat تنظیم کنید و فرمت کنید
                        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
                          اینجا فقط می شود با فرمت NTFS و FAT32 فرمت شود. فکر کنم باید با FAT16 فرمت بشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                            سلام.
                            اینجا فقط می شود با فرمت NTFS و FAT32 فرمت شود. فکر کنم باید با FAT16 فرمت بشود.
                            ]
                            سلام
                            خوب معلومه که شما اگه روی درایو هارد فرمت رو بزنین فقت این دو فرمت رو داره ولی اگه مموری رو با رم ریدر بزنین میبینین که اصلا با ntfs فرمت نمیشه و فرمت fat16 هم داخل لیستش هست

دیدگاه

سلام

fat16 حداکثر قابلیت پشتیبانی مموری تا 4 گیگا بایت رو داره و fat32 حدودا 40 گیگا بایت

اصلا مگه بحث ما در مورد مموری نبود شما دارید هارد خودتون رو فرمت میکنید؟؟؟؟ oo:
                              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

ممنون.
                                حالا مشکل فرمت کردن MMC با فرمت FAT16 حل شد. حالا چطور عکس BMP رو به باینری تبدیل کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X