اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه هشدار دهنده بیسیم گریه نوزادان برای والدین ناشنوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه هشدار دهنده بیسیم گریه نوزادان برای والدین ناشنوا

با سلام
    من پروژه ای دارم تحت عنوان " (( دستگاه هشدار دهنده بیسیم گریه نوزادان برای والدین ناشنوا )) " می باشد .
    قسمتی از مدار که صدای نوزاد را دریافت می کند انجام شده است که این قسمت زمانی که صدای گریه می شنود یک رله را فعال می کند حالا من می خواهم توسط یک مدار بیسیم این صدای گریه به مادر هشدار داده شود که من از دو ماژول HMT و HMR استفاده کرده ام .
    من دوتا برنامه نوشته ام ولی اجرا نشد . برنامه های دیگر این سایت در مورد این نوع ماژول ها اجرا کردم ولی جواب نگرفتم .
    می می خواهم زمانی که رله فعال می شود یک پورت را فعال کند و چند ثانیه صبر کند اگر هنوز هم این پورت فعال بود به ماژول گیرنده هشدار دهد که ویبره ای که در پورت خروجی میکروی دیگر هست فعال کند .
    اگر امکان دارد دوستان کمک برسونند

پاسخ : دستگاه هشدار دهنده بیسیم گریه نوزادان برای والدین ناشنوا

نوشته اصلی توسط rezaweb
    با سلام
    من پروژه ای دارم تحت عنوان " (( دستگاه هشدار دهنده بیسیم گریه نوزادان برای والدین ناشنوا )) " می باشد .
    قسمتی از مدار که صدای نوزاد را دریافت می کند انجام شده است که این قسمت زمانی که صدای گریه می شنود یک رله را فعال می کند حالا من می خواهم توسط یک مدار بیسیم این صدای گریه به مادر هشدار داده شود که من از دو ماژول HMT و HMR استفاده کرده ام .
    من دوتا برنامه نوشته ام ولی اجرا نشد . برنامه های دیگر این سایت در مورد این نوع ماژول ها اجرا کردم ولی جواب نگرفتم .
    می می خواهم زمانی که رله فعال می شود یک پورت را فعال کند و چند ثانیه صبر کند اگر هنوز هم این پورت فعال بود به ماژول گیرنده هشدار دهد که ویبره ای که در پورت خروجی میکروی دیگر هست فعال کند .
    اگر امکان دارد دوستان کمک برسونند
    سلام
    خسته نباشید شما که کار اصلی رو انجام داده اید و گریه سنج رو ساخته اید بقیه اش که کاری نداره یک بار دیگر روی همون ماژول هایی که ذکر کردید تمر کز کنید .
    موفق باشید .
    فقط یک اشتباه کوچک در الکترونیک همه ی کارهای شما را به تاخیر میاندازد . ببینید اشتباهتون در کار با ماژول ها کجا بوده .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

این برنامه من هست که این کاراکتر همین جوری نوشتم

برنامه فرستنده من :
      $regfile = "m8def.dat"
      $crystal = 1000000
      $baud = 9600
      Dim A As Byte
      Config Portb.0 = Input
      Config Portb.1 = Output
      Dim S As String * 13
      Portb.0 = 0
      Do
      S = "sobhan"
      'A = Portb.1
      L1:
      If Portb.0 = 1 Then
      Wait 3
      If Portb.0 = 1 Then
      Print S
      Else
      Goto L1
      end IF

End If

Loop

End

برنامه گیرنده :
      $regfile = "m8def.dat"
      $crystal = 1000000
      $baud = 9600
      Dim A As Byte
      Config Portb.2 = Output
      Config Portb.1 = Input
      Dim S As String * 13
      Do
      Input S
      Set Portb.2

Loop
      End

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaweb
        این برنامه من هست که این کاراکتر همین جوری نوشتم

برنامه فرستنده من :
        $regfile = "m8def.dat"
        $crystal = 1000000
        $baud = 9600
        Dim A As Byte
        Config Portb.0 = Input
        Config Portb.1 = Output
        Dim S As String * 13
        Portb.0 = 0
        Do
        S = "sobhan"
        'A = Portb.1
        L1:
        If Portb.0 = 1 Then
        Wait 3
        If Portb.0 = 1 Then
        Print S
        Else
        Goto L1
        end IF

End If

Loop

End

برنامه گیرنده :
        $regfile = "m8def.dat"
        $crystal = 1000000
        $baud = 9600
        Dim A As Byte
        Config Portb.2 = Output
        Config Portb.1 = Input
        Dim S As String * 13
        Do
        Input S
        Set Portb.2

Loop
        End

زمانی که این برنامه اجرا می شود موتور ویبره که در پورت b.2 قرار دارد سریع شروع به کار میکند یعنی قسمت فرستنده کار نمی کند از همون اول میکرو دوم گیرنده اجرا می شود

لطفا کمک برسونید

دیدگاه

خواهشا
          کسی نیست پر مورد این برنامه ها کمک برسونه خیلی واجب هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaweb
            خواهشا
            کسی نیست پر مورد این برنامه ها کمک برسونه خیلی واجب هست
            من خودم با این ماژول ها کار نکرده ام ولی فکر کنم دوتا ماژول فرستنده گیرنده دارم
            اون طوری نمیشه
            شما برنامتو از گریه سنج جدا کن و اول اون ماژول هارو راه بیانداز
            به این شکل که به گیرنده یک ال ای دی و به فرستنده یک کلید وصل کن . و برنامه ای بنویس که با فشردن کلید ال ای دی روشن بشه . بعد اگه تونستی این کار رو انجام بدی بعدش برو سراغ برنامه ی گریه سنج .
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

من قسمت هشدار صدای نوزاد را جئا کردم م به جای آن یک کلید در پورت b.0 گذاشتم و برنامه به این صورت تغییر دادم ولی باز هم جوابی نگرفتم .
              برنامه فرستنده :
              $regfile = "m8def.dat"
              $crystal = 1000000
              $baud = 9600
              Dim A As Byte
              Config Portb.0 = Input
              Config Portb.1 = Output
              Portb.0 = 0
              A = Portb.2
              Do
              S = "sobhan"
              'A = Portb.1
              L1:
              If Portb.0 = 1 Then
              Waitms 75
              If Portb.0 = 1 Then
              A = 1
              Else
              Goto L1
              End If

End If

Loop

End
              برنامه گیرنده :
              $regfile = "m8def.dat"
              $crystal = 1000000
              $baud = 9600
              Dim A As Byte
              Config Portb.2 = Output
              Config Portb.1 = Input

A = Portb.2
              Do
              Input A

Loop
              End

دیدگاه

من الان دوتا ماژولم رو رفتم برداشتم یکیش فرستنده است hmt و یکی هم گیرنده hmr
                یک پی دی اف دارم فکر کردم مربوط به همین هاست ولی دیدم مربوط به ماژول های دوطرفه ی hmTR می باشد
                و متاسفانه انتن هم ندارم فکر کنم باید سیم لحیم کنم
                اگر جواب گرفتم خبرتون میکنم
                شما آیا انتن وصل کرده اید ؟

دیدگاه

سلام، کار کردن با این دو ماژول خیلی سادست. اول از سخت افزار خودتون یعنی اتصالات مطمئن بشید، بعد پورت سریال رو تنظیم کنید (فکر کنم هشت بیتی Baudrate 9600 بدون پاریتی و یک stop bit ) بدون آنتن هم در فواصل کوتاه مشکلی پیش نمیاد. مشکل اساسی این ماژول اینه که وقتی دیتا براش ارسال نمیشه گیرنده برای خودش چرت و پرت دریافت میکنه. البته این مشکل فکر کنم توی مدل HMTR حل شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Gordany
                    سلام، کار کردن با این دو ماژول خیلی سادست. اول از سخت افزار خودتون یعنی اتصالات مطمئن بشید، بعد پورت سریال رو تنظیم کنید (فکر کنم هشت بیتی Baudrate 9600 بدون پاریتی و یک stop bit ) بدون آنتن هم در فواصل کوتاه مشکلی پیش نمیاد. مشکل اساسی این ماژول اینه که وقتی دیتا براش ارسال نمیشه گیرنده برای خودش چرت و پرت دریافت میکنه. البته این مشکل فکر کنم توی مدل HMTR حل شده.
                    من الان پورت سریال ندارم می خوام بدون پورت سریال یعنی همون Rs232 کارکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezaweb
                      من الان پورت سریال ندارم می خوام بدون پورت سریال یعنی همون Rs232 کارکنم
                      ببخشید دیر جواب میدم اینترنت در دسترس نبود. منظورتون رو متوجه نشدم. مگه میشه میکروتون واحد uart نداشته باشه منظورم از پورت سریال همین واحد uart بود ببخشید.
                      rs232 یه منطق برای ارتباط سریال هست. یا با کامپیوتر میخواید ارسال انجام بدین؟ اگر آره باید از max232 برای تبدیل rs232 به ttl استفاده کنید.
                      سوالتون رو واضح تر بپرسین.

دیدگاه

سلام خسته نباشید منم بستم ولی جواب نگرفتم از روی همون پی دی اف سبحان بستم ولی جواب نگرفتم ال سی دیم سطر اولش که اصلا روشن نمیشه سطر دومش هم فقط مربع نشون میده .
                        نمیدونم شاید ال سی دیم اسیب دیده ولی فکر نکنم .
                        بازم اگه به نتیجه رسیدم خبرتون می کنم
                        احساس می کنم برنامش اشتباه نوشته چون که اصلا پورت دی رو پیکر بندی نمیکنه
                        این برنامه هه که کار نکرد یکمی استراحت کنم بعدش برنامه ی رضا رو امتحان می کنم شاید نتیجه داد . انشالله
                        بازم اگر نتیجه ای گرفتم خبرتون می کنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X