اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فاصله سنجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فاصله سنجی

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید من نیاز به یه قطعه فاصله سنج دارم تا حداکثر مسافت 15 سانتی متر و با سرعت بالا مثلا در هر ثانیه 20 بار فاصله رو بگیره. چه قطعه ای را بهم پیشنهاد می کنید؟؟ یه سوال دیگه اینکه آلتراسونیک جسم دو سه میلی متری هم تشخیص میده و فاصله رو میگه؟؟؟

پاسخ : فاصله سنجی

این برا srf05 هستش

مسافت قابل سنجش: 2cm تا 450cm
    دقت : 2mm
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesamsword
      یه سوال دیگه اینکه آلتراسونیک جسم دو سه میلی متری هم تشخیص میده و فاصله رو میگه؟؟؟
      srf05 که نمیتونه حتی یه توپ پینگ پونگ رو هم تشخیص بده باید بزرگتر از این حرفا باشه
      من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
      آلبرت اینشتین
      منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید ...
        بسم الله الرحمن الرحیم

باید مسئله و مشکل را تا حد امکان باز کنید تا بتوان جواب داد.

یک نگاهی اینجا بیندازید :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90747.msg564156#msg564156

والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

با التراسونیک فک نکنم بشه کاری کرد
          لیزر حداقل و حداکثر مانعی رو که میتونه تشخیص بده چنده؟؟؟؟
          اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
          1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
          2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا اصغریان
            بسم الله الرحمن الرحیم

باید مسئله و مشکل را تا حد امکان باز کنید تا بتوان جواب داد.

یک نگاهی اینجا بیندازید :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90747.msg564156#msg564156
            من میخام فاصله جسمی با اندازه 3 یا 4 میلیمتری را بگیرم؟ از چه سنسوری استفاده کنم
            از لینکتون هم چیزی دستگیرم نشد

دیدگاه

به نظرتون سنسور شارپ میتونه تشخیص بده؟
              دوستان خواهشا راهنمایی کنید کارم خیلی گیره :(

دیدگاه

سلام
                هونطور که دوستمون گفتن باید مساله رو باز کنید
                یعنی صورت مساله به صورت دقیق با جزییات مطرح بشه
                تا بشه بهتر نظر داد
                1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

السّلامُ علیکَ ایُّها العبدُ الصّالحُ المطیعُ للهِ وَ لِرسولهِ و لِأمیرِلمومنینَ وَ الحسنِ و الحسینِ صلّی اللهُ علیهم ؛ السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

دوست عزیز من هدف از قرار دادن لینک بالا در پست قبلی برای شما این است که شما باید مسئله تان را آنطوری باز کنید که خواننده بتواند به شما جواب بدهد.

با اجازه دوست بزرگوارم جناب آقای مهندس محمد صادق رستمی ؛ به عنوان مثال : یک جلسه امتحان را در نظر بگیرید . چگونه امکان دارد که ممتحَن می تواند به سوالی پاسخ بدهد که جزئیات ندارد؟

اما یک سوال "سنسور شارپ" چیست؟ یا منظورتان این بوده که سنسوری بتواند سریع پاسخ بدهد؟

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

این مطلب را برایتان اینجا می نویسم به امید آنکه شاید کمکی کرده باشم. و اینکه شما طوری سوالات تان را مطرح کنید که به نتیجه برسید.

در علوم مهندسی دوتا مطلب وجود دارد

1) Object Oriented Solution
                    2) Event Driven

برای بند شماره یک باید گفت که مسائلی هستند که شما برای حلشان باید یک روش و تکنیک خاص را رعایت کنید. در نتیجه ابزار ، وسائل ، دانش ویژه ، محیط خاص و شرائط آزمایشگاهیی مورد نیاز است . به عنوان مثال اندازه گیری وزن یک گاز خاص در یک فضای بسته .

برای بند شماره 2 اندازه گیری و حل مسائلی که خیلی بسته و محدود نیستند مثل طراحی و ساخت یک ترازو . در ترازو شما می توانید وزن همه چی اندازه گیری کنید. و طراحی و ساخت آن مثل بند اول خیلی خاص و پیچیده نیست . و الزاما راه حل ان ممکن است الکترونیکی نباشد. (ترازو های شاهین دار قدیمی).

حال اینکه شما چگونه سوال مطرح می کنید و ایده هایتان را بررسی می کنید. ممکن است به یکی از این دو راه منجر شود. پس هوشمندانه بپرسید

با هم موفق باشیم

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

دوستان خواهشا راهنمایی کنید کارم خیلی گیره :(
                      سلام.
                      فرمودید اندازه جسم 3 تا 4 میلی متر هست، این جسم از چه جنسی هست؟ فلز ؟ چوب؟ ... ؟ فاصله رو به چه دقتی می خواهید اندازه بگیرید؟ مثلا فقط اگه این جسم به فاصله 1 میلی متری سنسور رسید، سنسور اطلاع بده یا دقیقا میخواهید فاصله رو داشته باشید؟
                      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فاصله سنجی

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
                        سلام.
                        فرمودید اندازه جسم 3 تا 4 میلی متر هست، این جسم از چه جنسی هست؟ فلز ؟ چوب؟ ... ؟ فاصله رو به چه دقتی می خواهید اندازه بگیرید؟ مثلا فقط اگه این جسم به فاصله 1 میلی متری سنسور رسید، سنسور اطلاع بده یا دقیقا میخواهید فاصله رو داشته باشید؟
                        سلام عرض ادب
                        اندازه جسم 3 تا 4 میلی متر
                        جسم از هر جنسی میتونه باشه و یه جنس خاص مورد نظر نیست و اون جنسی که بهتره بکار میره
                        فاصله را باید دقیق بگیره در حد یکی دو میلیمتر
                        حداکثر فاصله مورد استفاده 20سانت
                        فقط باید فاصله را داشته باشم
                        سرعتم مهمه و باید هر لحظه فاصله رو بگیره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فاصله سنجی

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست عزیزم مطلب زیر دارای کلی گویی هایی است که من برای درک بهتر مطلب آنها را قرمزرنگ کردم

سلام عرض ادب
                          اندازه جسم 3 تا 4 میلی متر
                          جسم از هر جنسی میتونه باشه و یه جنس خاص مورد نظر نیست و اون جنسی که بهتره بکار میره
                          فاصله را باید دقیق بگیره در حد یکی دو میلیمتر
                          حداکثر فاصله مورد استفاده 20سانت
                          فقط باید فاصله را داشته باشم
                          سرعتم مهمه و باید هر لحظه فاصله رو بگیره
                          صرفا چون پیام دادین ؛ آمدم ببینم که به نتیجه رسیدید یا نه؟ .......... بگذریم.

ببین دوست من اندازه جسم 3 یا 4 میلیمتر مربوط به ابعاد سطح است یا حجم ؟ مثلا سطح آن 3 یا 4 میلیمتر مربع است؟ یا حجم آن ؟ یک نصفه دانه گندم تقریبا طولی برابر 3 یا 4 میلیمتر دارد. ولی یکسر آن دوکی شکل و یک سر آن دایره است؟
                          ... و بقیه موارد مثلا فرمودین بهتر! ... بهتر یعنی چی؟ بهتر از نظر شما چیست؟ سبک وزن باشد بهتر است؟ کوتاه تر باشد بهتر است؟ سخت تر باشد بهتر است؟ (بهتر) یک اصطلاح کلی است که مفهوم خاصی ندارد...و یا این: مثل دقت در حد یکی دو میلیمتر که دقت نیست ! و ....

دوست من اینجوری خیلی طول میکشه که مسئله شما حل بشود. ... تعارف که نداریم . تا واضح و روشن ننویسی که دقیق چی میخوای نمیشه به شما کمک کرد. چیزی نمیشه پیشنهاد داد. اگر هم که امکان طرح مسئله بیش از این وجود ندارد. عذرخواهی بنده را بپذیرید.

زیاده جسارت است.

با هم موفق باشیم.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : فاصله سنجی

نوشته اصلی توسط رضا اصغریان
                            بسم الله الرحمن الرحیم

دوست عزیزم مطلب زیر دارای کلی گویی هایی است که من برای درک بهتر مطلب آنها را قرمزرنگ کردم

صرفا چون پیام دادین ؛ آمدم ببینم که به نتیجه رسیدید یا نه؟ .......... بگذریم.

ببین دوست من اندازه جسم 3 یا 4 میلیمتر مربوط به ابعاد سطح است یا حجم ؟ مثلا سطح آن 3 یا 4 میلیمتر مربع است؟ یا حجم آن ؟ یک نصفه دانه گندم تقریبا طولی برابر 3 یا 4 میلیمتر دارد. ولی یکسر آن دوکی شکل و یک سر آن دایره است؟
                            ... و بقیه موارد مثلا فرمودین بهتر! ... بهتر یعنی چی؟ بهتر از نظر شما چیست؟ سبک وزن باشد بهتر است؟ کوتاه تر باشد بهتر است؟ سخت تر باشد بهتر است؟ (بهتر) یک اصطلاح کلی است که مفهوم خاصی ندارد...و یا این: مثل دقت در حد یکی دو میلیمتر که دقت نیست ! و ....

دوست من اینجوری خیلی طول میکشه که مسئله شما حل بشود. ... تعارف که نداریم . تا واضح و روشن ننویسی که دقیق چی میخوای نمیشه به شما کمک کرد. چیزی نمیشه پیشنهاد داد. اگر هم که امکان طرح مسئله بیش از این وجود ندارد. عذرخواهی بنده را بپذیرید.

زیاده جسارت است.

با هم موفق باشیم.
                            با تشکر از توجه و پیگیری شما آقای اصغریان عزیز
                            جسم 3 4 میلیمتره یعنی اندازه همون نصف دانه گندم که گفتید هست، چه فرقی دارد سنسور باید بتونه جسم کوچیک را تشخیص بده حالا چه اندازه دونه گندم باشه یا یه نخود باشه
                            سوال منم کاملا واضحه که جسم کوچیک دارم و میخام فاصله اون را داشته باشم، اول میخاستم از التراسونیک استفاده کنم که دوستان گفتن نمیشه
                            و با داشتن فاصله بخش عمده ای از پروژه ام انجام میشه
                            منظور از بهتر اینه که مثلا آقای نحوی سنسوری مد نظرشان هست که جنس آهن را خوب فاصله اش را میگیره از آهن استفاده میکنم مهم نیس
                            دقت همون خطاشه که حداکثر دو میل باشه
                            از شما و دوستانی که تجریه و علم خودشون را در اختیار بنده میزارن نهایت تشکر دارم

دیدگاه

سلام.
                              مد نظر من این بود که اگه قراره فقط زمانی که شی به نزدیکی سنسور رسید سنسور خروجی بده اینطوری میشد از سنسور اثر هال استفاده کرد خوب هم جواب میده.
                              ولی اینکه شما میخواهید شتاب و سرعت جسم رو هم داشته باشید مسئله تغییر میکنه. ابعاد هم خیلی کوچک هست.
                              یه سوال
                              شی در جهت مشخصی به سنسور نزدیک میشه؟ مثلا همیشه از مقابل سنسور هست؟ یا اگه سنسور رو مرکز یه کره فرض کنیم از هر جایی ممکنه شی به اون نزدیک بشه؟

موفق باشید
                              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X