اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با adcدر میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با adcدر میکرو

نوشته اصلی توسط morteza borji
    بعد از کلی کلنجار رفتن با اختلاف دمای کمتر از 5درجه با دما سنج و پرش هر دو ثانیه حدود 1 تا حدودی موفق شدم
    {چهار بار نمونه گرفتم هر 500 میلی ثانیه یک بار و با هم جمع کردم و تقسیم بر چهار کردم اخرم تقسیم بر یه عددی کردم که نزدیک به عدد دما سنج بشه}
    البته دمای بین 25 تا 55 رو تا حالا تونستم اندازه بگیرم {روی بخاری واسه چند لحظه}

اما تا دستم ببه برد میخوره یا برد را بر میدارم یهو دما تغییر میکنه این برای نویزه دیگه و اگر میشه راه حلشو بگید
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 10000000
    Config Lcdpin = Pin , Db4 = Pind.4 , Db5 = Pind.3 , Db6 = Pind.1 , Db7 = Pind.2 , Rs = Pind.6 , E = Pind.5
    Cursor Off
    Config Portc = Output
    Portc = 0
    Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc
    Dim A As Word
    Dim B As Word
    Dim C As Word
    Dim D As Word
    Dim E As Word
    Dim F As Word
    Dim G As Word
    Start Adc
    Do
    A = Getadc(6)
    Waitms 500
    B = Getadc(6)
    Waitms 500
    C = Getadc(6)
    Waitms 500
    D = Getadc(6)
    Waitms 500
    D = A + B
    F = C + E
    G = D + F
    G = G / 4
    G = G / 12
    Cls
    Locate 1 , 1
    Lcd G
    Wait 1
    Loop
    اولا تو برنامه بالا که نوشتی لازم نبود اینقدر متغییر تعریف کنی وفقط 4تا نمونه بگیری.میتونستی با ایجاد یه حلقه forهرتعداد که خواستی نمونه بگیری.ثانیااون فیلترهای مربوط به پایه های avcc.avrefلحاظ کردی یانه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
      اولا تو برنامه بالا که نوشتی لازم نبود اینقدر متغییر تعریف کنی وفقط 4تا نمونه بگیری.میتونستی با ایجاد یه حلقه forهرتعداد که خواستی نمونه بگیری.ثانیااون فیلترهای مربوط به پایه های avcc.avrefلحاظ کردی یانه
      من که انقدر بهش گفتم فیلتر بذاره زبونم مو دراورد :icon_razz: ولی انگار به سلف دسترسی نداره :sad:
      فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

ممنون از تو جه و پاسختون بله شما در ست میفرمایید با متغییر های کمتر هم میشد ...نه خیر من فیلتر نذاشتم چون سلف ندارم ...یعنی با سلف حل میشه کامل ؟؟اگر حل میشه بعدا میگرم :wow:میبندم{زیاد تایمش مهم نیست برای خودم میخوام}

الان فیلا درگیر rtcبا ds1307شدم که مقاومت 1کیلو اهم پول اپ کردم نمدونم درسته یا نه....{اول بجای ساعت و دقیقه 1 نشون میده و با هر بار روشن کردن مجدد مدار به مقدارشون 1عدد اضافه میشه...!!!}
        بنظرتون برا میکرو هست یانه؟؟؟مدار هم همونیه که lm35رو بستم فقط ds1307رو اضافه کردم میکرو کریستال ندار اما dsداره و باتریشو وصل کردم به gnd
        اگر میشه اینم بگید مشکل از کجاست که دیگر تاپیک نزنم :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X