اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هر کی با NVRAM (حافظه هایه غیر فرار ) کار کرده بیاد تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : هر کی با NVRAM (حافظه هایه غیر فرار ) کار کرده بیاد تو

آقای سپاس یار عجب چیزی گفتی !! :biggrin:

این آی سیش تو بازار هست ؟
    http://www.myplace.nu/avr/dram/index.htm
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamid_Rostami
      آقای سپاس یار عجب چیزی گفتی !! :biggrin:

این آی سیش تو بازار هست ؟
      http://www.myplace.nu/avr/dram/index.htm
      بله IC حافظه ی DRAM هست. من از آرا چند وقت پیش گرفتم که فکر می کنم از سری MB811 بود. ماژول های رم که روی 386 و PC های قدیمی نصب می شدند هم شامل 9 یا 18 چیپ DRAM هستند که با قیمت تقریبا رایگان میشه تهیه شون کرد :smile:
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار

بله IC حافظه ی DRAM هست. من از آرا چند وقت پیش گرفتم که فکر می کنم از سری MB811 بود. ماژول های رم که روی 386 و PC های قدیمی نصب می شدند هم شامل 9 یا 18 چیپ DRAM هستند که با قیمت تقریبا رایگان میشه تهیه شون کرد :smile:
        با سلام
        رضا جان این حافظه که دوستمون معرفی کردند ، به کار من میاد. با توجه به فاکتورهایی که قبلآً ذکر کردم؟
        گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
        "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali

با سلام
          رضا جان این حافظه که دوستمون معرفی کردند ، به کار من میاد. با توجه به فاکتورهایی که قبلآً ذکر کردم؟
          [/quote]

سلام،

فکر می کنم خودم معرفی کردم :biggrin:
          راستش نمی دونم شما باید تحقیق کنید. من که نمی دونم برای چه کاربردی می خواهید و اصلا محدودیت های سیستم تون (مثل تغذیه، سرعت کلاک و ...) چیه :smile:
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام
            آقا من یه سایت پیدا کردم که یه چیزای جالبی توش داره.این قطعات رو هم از تویه این سایت برداشتم.کسی میدونه این آی سی ها تو بازار هست یا نه؟
            اگه لطف کنید سریع بگین متشکر میشم .
            HM
            628512

HY
            628400

M5M
            5408
            گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
            "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید
              آقا من هم از آی سی at28c64b خواستم استفاده کنم یک حافظه استاتیک موازی هست طبق دیتا شیت ابتدا آدرس رو اعمال میکنم و پالس های پای های ce , oe , wr را به ترتیب برای نوشتن و خواندن به صورت دستی اعمال میکنم (با استفاده از کلید های پول پ) ولی هر کاری میکنم نمیتونم عمل نوشتن رو انجام بدم در هر حالت که خواندن رو فعال میکنم کلا خروجی ها یک میشه!!! چطوری باید توی این حافظه دیتا نوشت؟؟؟
              میشه راهنمایی کنین واقعا چیز ساده ای نمیدونم مشکل کجاست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X