اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دمای دقیق با lm35

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دمای دقیق با lm35

آقای" قلبی " فکر کنم برای حذف نویز بتونین از این تصویر استفاده کنید :

کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

ممنون آقا وحید،من این کارو هم کرده بودم.علیرغم این نویز داشتم.
      نمی دونم شاید هم نشه نوسانها رو بکلی حذف کرد،چون ماهیت دما کیاتیک هست.
      اما اگر دوستان راه دیگری برای کم کردن نوسانها دارند از راهنماییشون پیشاپیش تشکر می کنم.
      Be sure your sin will find you out

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        از فیلتر RC تو خروجی LM35 استفاده کن و از مقداری که بهت میده میانگین با تعداد بالا بگیر و عددت رو اون قسمت که نوسان داره رو ببر و هر 1 ثانیه نمایش بده
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

یکی میتونه توضیح بده که چه طوری دمای منفی رو هم میشه با lm35 اندازه گرفت؟؟؟
          خیلی کم وقت دارم.............

دیدگاه

من تا حالا امتحان نکردم ولی فکر کنم بشه کاریش کرد. مثلا بگید 0 واقعی 55 درجه مقدارش باشه. و هر وقت -55 درجه واقعی هستش 0 رو نشون بده. حالا می تونی بعد از این که خروجی رو بهت داد، 55 رو از اون کم و تو متغییر جدا گونه بنویسی. البته باید کار کنی که مثلا اگه دما 25 درجه هستش، 25+55 نشون بده. این قسمت باید تو سخت افزارش کار کنی و کم کردنش با برنامه نویسی .
            البته شاید راه خیلی راحت تری هم باشه چون این راه ابتکاری خودم بود و می دونید که ابتکار من چیه ... :mrgreen: ...
            اگه دوستان توضیح بدن ممنون می شم.

دیدگاه

تو دیتا شیتش نوشته اگه یک مقاومت 10 تا 20 کیلو به خروجی سنسور و اون طرف دیگشم به زمین وصل کنی دمای -55 تا +110 رو نشون میده..
              روی سنسور من نوشته lm35dz فکر کنم این مدلش دمای منفی رو نشون نمیده..
              نظر دوستان چیه؟؟

دیدگاه

گفتم که من تا حالا دمای منفی رو اندازه نگرفتم. برا همین فقط می دونم که باید چطوری مقدارها رو بدست بیارم ، با آزمایش یا از روی دیتاشیت. معمولا آزمایش و خطا رو استفاده می کنم. ولی به نظرم باید از دیتا شیت استفاده کنم تا نتیجه دلخواه رو به دست بیارم.
                .البته سنسور LM35 از -55 تا +150 درجه رو باید اندازه بگیره. حالا این مدل رو نمی دونم- البته باید بگم که دیتاشیت lm35 و lm35dz هر دو مثل هم هستن: http://www.datasheet4u.com/download.php?id=49976
                -----------------------------
                رفتم نگاه کنم ببینم سنسور من چه مدلیه، دیدم LM35dz مثل مال شماست. اگه دمای منفی رو اندازه نگیره :cry2:

دیدگاه

حالا چه اصراری هست که از LM35 استفاده کنید .

بهترین گذینه DS18B20 با دقت و رزولوشن بالا (دیجیتــــــــــــــــــــال)
                  مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط segmex
                    حالا چه اصراری هست که از LM35 استفاده کنید .

بهترین گذینه DS18B20 با دقت و رزولوشن بالا (دیجیتــــــــــــــــــــال)
                    راستش همه برای شروع از LM35 استفاده می کنن. شاید راحتتره و شاید ارزون تر و در دسترس. می شه بگید این سنسوری که معرفی کردید، قیمتش چنده و آیا تو بازار به خوبی یافت می شه؟ و نحوه درایوش رو اگه بگید ممنون می شم.در ضمن اگه می شه رنج دما رو هم بگید. کلا معرفیش کنید.

دیدگاه

از رو دیتاشیتش فهمیدم که -55 تا +125 که برای ما کافیه. حالا اگه بیشتر لازم داشتیم، باید بریم سراغ lm35
                      اگه اطلاعاتی رو تونستین از دیتاشیتش بگیرید، لطف کنید بذارید. رنجش خوبه. فقط می مونه قیمت و نحوه درایو کردنش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید

راستش همه برای شروع از LM35 استفاده می کنن. شاید راحتتره و شاید ارزون تر و در دسترس. می شه بگید این سنسوری که معرفی کردید، قیمتش چنده و آیا تو بازار به خوبی یافت می شه؟ و نحوه درایوش رو اگه بگید ممنون می شم.در ضمن اگه می شه رنج دما رو هم بگید. کلا معرفیش کنید.
                        بله حتما" وحید جان

سنسور دمای DS18B20 ساخت شرکت دالاس هستش که به صورت 1Wire به میکرو میشه اینترفیس داد . قیمتش حدود 2000 تومن هستش و در بازار ریخته ( البته بازار تهران ) .

این سنسور نیازی به مبدل آنالوگ به دیجیتال نداره و خودش کانورتور داره و دماهای -55 الی +150 را به راحتی اندازه گیری میکنه . ( بدون نیاز به ولتاژ های منفی ) . این سنسور دارای رجیستر های داخلی هتش که شمامیتونید دقت سنسور رو تنظیم کنید . مثلا میتونید دماهای به صورت زیر هم نشون بدید مثلا 25.0625 درجه سانتیگراد !! تعجب نکنید این سنسور دارای step رنج های 0.1 درجه هست :wow: :wow: :wow:

:job:

مطمئنم اگه کسی با این سنسور کار کنه دیگه سراغه سنسور های آنالوگ دما نمیره . البته خانواده های این سنسور هم خوبن مثلا Ds18S20,Ds1620,Ds1621 که من با همشون کار کردم :smile:

:nerd: :nerd: :nerd:
                        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

:wow: :wow: :wow: خیلی عالیه :wow: :wow: :wow:
                          درسته قیمتش یه خورده بیشتره ولی مهم اینکه دقتش خیلی بالاست و برای پروژه هایی که به دقت زیادی نیاز دارن، به راحتی می شه استفاده کرد. من دارم یه چیزی درست می کنم چون دقت و دمای منفی رو لازم نداره از LM35 استفاده می کنم، ولی برای پروژه های نمایش دما می شه از اینی که گفتید استفاده کرد. یه سوال دیگه. چطور می شه دما رو به سانتی گراد و فارنهایت نشون داد؟
                          در ضمن یه مثال از برنامه رو لطفا بنویسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
                            :wow: :wow: :wow: خیلی عالیه :wow: :wow: :wow:
                            درسته قیمتش یه خورده بیشتره ولی مهم اینکه دقتش خیلی بالاست و برای پروژه هایی که به دقت زیادی نیاز دارن، به راحتی می شه استفاده کرد. من دارم یه چیزی درست می کنم چون دقت و دمای منفی رو لازم نداره از LM35 استفاده می کنم، ولی برای پروژه های نمایش دما می شه از اینی که گفتید استفاده کرد. یه سوال دیگه. چطور می شه دما رو به سانتی گراد و فارنهایت نشون داد؟
                            در ضمن یه مثال از برنامه رو لطفا بنویسید.
                            سلام ..............

من هم با جناب SEGMEX موافقم . دقت این سنسورا خیلی بالا هست .

اما جناب وحید اگه میخواید از سنسور دمایی ستفاده کنید که از مبدل آنالوگ به دیجیتال هم استفاده نکنه میتونید از سنسور SMT160 استفاده کند . این سنسور بر مبنای طول پالسی که ایجاد میکنه و رابطه ای که بر این اساس در دیتاشیتش گفته شده میتونه دما رو به صورت خیلی دقیق مدل کنه . در مورد فارنهایت هم باید بگم اگه درست یادم باشه (از دوره ی دبیرستان) یه ضریب تبدیلی برای سانتی گراد به فارنهایت وجود داره که بر میگرده به تعریف واحد فارنهایت (بر حسب جرم و مقاومت ویژه ی اون استوانه هه) که فکر کنم 1.8 باشه یعنی F=1.8C که C همون درجه ی سلسیوس یا سانتی گراده . موفق باشید .
                            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

البته فکر نکنم اینطوری باشه. ببنید 0 درجه سانتی گراد برابر 32 درجه فارنهایته. پس اگه بگیم 10 درجه سانتی گراد، می شه 18 درجه فارنهایت در صورتی که خیلی بیشتر از اینها می شه و شاید هم من متوجه منظورتون نشدم.
                              در ضمن یه سوال دیگه هم دارم:
                              سرعت تقریبی رسیدن به دما چقدره؟ منظور از LM35 سریعتره یا نه.

دیدگاه

سلام
                                برای دقت خیلی بالا و با کیفیت میتونی از سنسور sht70 استفاده کنی.
                                این سنسور فوق العاده است.
                                هم دما هست هم رطوبت.
                                خروجیش هم i2c هست.
                                با ارسال کد بهش میتونی رطوبت یا دما رو با دقت 0.1 انتخاب کنی
                                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X