اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور mpu6050+kalman filter فروشگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی سنسور mpu6050+kalman filter فروشگاه

خب ببخشید مهندس جان من خواستم از فیلتر ماهونی مدویک استفاده بکنم در کنار برنامه فعال سازی سنسور که توسط مهندس موسوی ارائه شده استفاده بکنم ولی خب متاسفانه نتونستم فیلترهارو بدرستی تنظیم بکنم که خروجی مناسبی داشته باشم.خروجی ها فقط به صورت 0 1 نمایش داده میشدن وهرچقدر روی تایمر ها و فرکانس تنظیم شده فیلتر تغییر ایجاد کردم نتیجه مناسبی نداشتم

دیدگاه

منم مشکل شما رو داشتم .اون مقادیر 0-1 که بدست میاری نرمال های بردارها هستن که باید طبق فرمول های ریاضی گفته شده که فک کنم توی همون pdf اقای مدویک هم باشه اون مقادیر رو تبدیل کنی و مقادیر بدست اومده زاویه بر حسب pi هستن.ولی به طور کلی بعد از ست کردن پارامترهای فیلتر هم نتونستم ازش جواب خوبی بگیرم از یه شتاب سنج 10 تومنی چه توقعی دای :biggrin:.
      به هرحال اینکه در اخرش نمیشه با استفاده از میکرو به یه خروجی پایدار رسید و بعد از ی مدت 2-3 دقیقه ای هم اعداد عجیبی میده!و حقیقتش منم ب دلیل نداشتن امکانات لازم این طرح رو توی تعلیق گذاشتم.

دیدگاه

پس در نهایت پیشنهاد شما چی هستش؟باید بریم سراغ یه سنسور قویتر؟چه سنسوری رو پیشنهاد میدید؟یا اینکه همین سنسوری که با فیلتر کالمن به فروش میرسه رو استفاده بکنیم؟

دیدگاه

اگر هدفتون ی فیلتراسیون ساده باشه و زیاد دقت نخواید همین ماژول خوبه ولی اگر هدفتون کار تحقیقاتی ماژول خوبشو پیدا کنید ...همین 10 هزارتومنی تا چند ده هزار تومنیش هم هست!sparkfun رو چک بفرمایید.
          بعدش دیتا رو انتقال بدید به کامپیوتر و محاسبات و کارهای لازمتون رو روش انجام بدید..چون فیلتر کالمن محاسبات زیادی داره...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X