اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشاهده سرعت بر حسب متر بر ثانیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشاهده سرعت بر حسب متر بر ثانیه

سلام دوستان من به یه تاکومتری یا هر قطعه دیگری که بشود سرعت حرکت رو بگیره تبدیل به متر بر ثانیه بکنه نیار دارم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید تاکومتری که بتونه سرعت رو بخونه و تبدیل کنه به متر بر ثانیه و این رو بده به یه نمایشگر مخصوص خودش که در صورت کم و زیاد شدن سرعت از مقدار ست شده نمایشگر بتونه توسط یک تیغه اطلاع بده از چه قطعه ای برای خواندن سرعت و چه نمایشگری در این زمینه میشه استفاده کرد ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

پاسخ : مشاهده سرعت بر حسب متر بر ثانیه

با سلام
    توضیحاتتون ناقصه. ما نمیدونیم سرعت چی باید اندازه گیری بشه؟ سرعت یه خط نقاله، یا سرعت قطار و ماشین یا سرعت یه کوادکوپتر؟
    و نمیدونیم میخواین بسازینش یا از المانهای اماده استفاده کنین؟

ولی عجالتا اگه از نظر شما قطعات آماده هم قابل استفاده هستن، ترکیب یه انکودر و یه پالس متر آتونیکس که خروجی رله ای هم داره همین کارو میکنه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

گفتید tacho meter ؟ یعنی میخواین سرعت زاویه ای یه شفت رو اندازه بگیرید و اونو تبدیل کنید به سرعت خطی؟
      اگه اینطوری باشه شما با استفاده از یک شفت اینکدر یا ایتوکانتر باید سرعت رو برحسب دور بر ثانیه(w) بدست بیارید و بعد با فرمول v=rw به متر بر ثانیه تبدیل کنید.(r شعاع شفت هستش) :redface:
      www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
        گفتید tacho meter ؟ یعنی میخواین سرعت زاویه ای یه شفت رو اندازه بگیرید و اونو تبدیل کنید به سرعت خطی؟
        اگه اینطوری باشه شما با استفاده از یک شفت اینکدر یا ایتوکانتر باید سرعت رو برحسب دور بر ثانیه(w) بدست بیارید و بعد با فرمول v=rw به متر بر ثانیه تبدیل کنید.(r شعاع شفت هستش) :redface:
        سلام دوست عزیز کاملاً درست می فرمایید در چندین جای مختلف میخواهم استفاده بکنم میخوام سرعت یک شفت در حال چرخش البته با سرعت بسیار پایین می چرخه و سرعت یک دنده بسیار بزرگ که سرعت آون هم خیلی پایین هست رو بگیرم تبدیل کنم به متر بر ثانیه و بتونم تو یه نمایشگری مقدار سرعت حرکت رو ببینم و یه محدوده پایین و بالا تعریف کنم که اگر کمتر از مقدار تعریف شده از طریق یک آژیر به اپراتور اطلاع بده قطعه آماده باشه خیلی بهتره فقط مارک و مدل هاشو و طریقه انجام چنین کاری رو داشته باشه بگین تهیه می کنم باز هم ممنون ام از لطف دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          با سلام
          توضیحاتتون ناقصه. ما نمیدونیم سرعت چی باید اندازه گیری بشه؟ سرعت یه خط نقاله، یا سرعت قطار و ماشین یا سرعت یه کوادکوپتر؟
          و نمیدونیم میخواین بسازینش یا از المانهای اماده استفاده کنین؟

ولی عجالتا اگه از نظر شما قطعات آماده هم قابل استفاده هستن، ترکیب یه انکودر و یه پالس متر آتونیکس که خروجی رله ای هم داره همین کارو میکنه.
          سلام دوست عزیز کاملاً درست می فرمایید در چندین جای مختلف میخواهم استفاده بکنم میخوام سرعت یک شفت در حال چرخش البته با سرعت بسیار پایین می چرخه و سرعت یک دنده بسیار بزرگ که سرعت آون هم خیلی پایین هست رو بگیرم تبدیل کنم به متر بر ثانیه و بتونم تو یه نمایشگری مقدار سرعت حرکت رو ببینم و یه محدوده پایین و بالا تعریف کنم که اگر کمتر از مقدار تعریف شده از طریق یک آژیر به اپراتور اطلاع بده قطعه آماده باشه خیلی بهتره فقط مارک و مدل هاشو و طریقه انجام چنین کاری رو داشته باشه بگین تهیه می کنم باز هم ممنون ام از لطف دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daviran_1393
            برای اینکار یه مدل صهعتی و ارزون هست به اسم اسپید مانیتور که تعداد پالس ها رو میخونه و از حدی کمتر بشه خروجی خودش رو صفر میکنه
            یه مدل یه شرکت اصفهنی میزنه به ایم smps و دو تا شرکا تبریزی هم دارن نمونه های خارجی هم تو بازار فراوون هست
            کافیه روبه روی دنده های چرخ دنده نصب بشه که بستگی به سایز دنده ها باید قطر سنسور رو انتخاب کنبد اگر فاصله دو دنده 10 میلی متر هست
            باید از نوع 3 میلیمتری استفاده کنید که ایرانی نداره و ...
            تو این مدل ها نیاز به اندازه گیری سرعت نیست سیستم رو روشن میکنید و در وضعیت نرمال سنسور رو روی مرز پایداری تنظیم میکنید هر موقع سرعت کم شد
            خروجی رو صفر میکنه
            قیمتشون هم از 40000 ت.من هست تا 500000 تومن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
              برای اینکار یه مدل صهعتی و ارزون هست به اسم اسپید مانیتور که تعداد پالس ها رو میخونه و از حدی کمتر بشه خروجی خودش رو صفر میکنه
              یه مدل یه شرکت اصفهنی میزنه به ایم smps و دو تا شرکا تبریزی هم دارن نمونه های خارجی هم تو بازار فراوون هست
              کافیه روبه روی دنده های چرخ دنده نصب بشه که بستگی به سایز دنده ها باید قطر سنسور رو انتخاب کنبد اگر فاصله دو دنده 10 میلی متر هست
              باید از نوع 3 میلیمتری استفاده کنید که ایرانی نداره و ...
              تو این مدل ها نیاز به اندازه گیری سرعت نیست سیستم رو روشن میکنید و در وضعیت نرمال سنسور رو روی مرز پایداری تنظیم میکنید هر موقع سرعت کم شد
              خروجی رو صفر میکنه
              قیمتشون هم از 40000 ت.من هست تا 500000 تومن
              سلام دوست گرامی میشه نام آون شرکت اصفهانی و اسم و مشخصات قطعه رو بگید ضمناً قیمت اصلاً برام مهم نیست چون برای یه شرکت میخوام از گفته های شما کمک گرفتم تو یکی از سایت ها یه نمایشگر به این اسمENDA ETS762 TACHO LINE/SPEED METER پیدا کردم میشه بررسی کنید ببینید این همون کارایی رو می ده باز هم ممنون

دیدگاه

برای شما مهم هست که نمایشگر داشته باشه یانه
                اگر مهم نیست توی بازار به راحتی مدل دلخواهتون رو پیدا میکنید
                بله این مدل هم کارتون رو راه میندازه ولی باید توجه داشته باشید که برای این مدل باید سنسور رو جدا
                خریداری کنید که یه سنسور مجاورتی میخواد ( proximity switch) پراکسی میتی نیاز دارید
                که قیمتش تقریبا با همون اسپید سنسورها برابر هست این مدل با اسپید سنسورها تفاوتش اینه که
                نمایشگر داره و میشه یه سری تنظیمات داشت مثله هیسترزیس و ....
                شما چه شهری هستید
                اگر اصفهان هستید توی خیابون فردوسی نزدیک به چهار راه فلستین یه مغازه هست به اسم تکنوسنسور همه چی داره
                باید برید حضوری سنسور مناسب رو بخرید

دیدگاه

برای شما مهم هست که نمایشگر داشته باشه یانه
                  اگر مهم نیست توی بازار به راحتی مدل دلخواهتون رو پیدا میکنید
                  بله این مدل هم کارتون رو راه میندازه ولی باید توجه داشته باشید که برای این مدل باید سنسور رو جدا
                  خریداری کنید که یه سنسور مجاورتی میخواد ( proximity switch) پراکسی میتی نیاز دارید
                  که قیمتش تقریبا با همون اسپید سنسورها برابر هست این مدل با اسپید سنسورها تفاوتش اینه که
                  نمایشگر داره و میشه یه سری تنظیمات داشت مثله هیسترزیس و ....
                  شما چه شهری هستید
                  اگر اصفهان هستید توی خیابون فردوسی نزدیک به چهار راه فلستین یه مغازه هست به اسم تکنوسنسور همه چی داره
                  باید برید حضوری سنسور مناسب رو بخرید
                  مجدداً سلام من زنجان هستم گه نمایشگر داشته باشه بهتره ولی باز طبق راهنمایی های شما به اسپید مانیتور ساخت تبریز نگاه کردم ولی آون نمایشگر نداره اما شاید بتونه کارم رو راه بیندازه پیشنهاد شما در رابطه با این دو چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daviran_1393
                    مجدداً سلام من زنجان هستم گه نمایشگر داشته باشه بهتره ولی باز طبق راهنمایی های شما به اسپید مانیتور ساخت تبریز نگاه کردم ولی آون نمایشگر نداره اما شاید بتونه کارم رو راه بیندازه پیشنهاد شما در رابطه با این دو چیه
                    سنسور ها جنس فلز رو میخونه و همچنین عمق دنده و فاصله دو دنده از هم مهمه شما طبق تجهیزی که داری باید خرید کنی
                    از نظد کارکرد ایرانی ها اگر توی رطوبت بالا و غبار نباشن خیلی خوب کار میکنند ولی توی شرایط بد عمرشون خیلی کم میشه
                    باز به نیاز شما و هزینه بستگی داره اگر هزینه مهم نیست یه سنسور با سطح مقطع کم مثلا 8 میلیمتر بگیرید و یه دونه مانیتور مثل
                    همون که مدلش رو گذاشته بودید این رو هم یادتون باشه نوع اسپید مانیتور که سنسور سرعت رو میحونه و روی خودش یه پتانسومتر برای
                    تنظیم سرعت داره سطع مقطع حدود 30 میلیمتر داره که فاصله دو دنده از هم باید حداقل 60 میلیمتر باشه وگر نه نمیتونه سرعت رو بخونه
                    اگر این اندازه نیست حتما سنسور و ترانسکیتر جدا بخرید چون سنسور پراکسی نازک به راحتی گیر میاد

دیدگاه

سنسور ها جنس فلز رو میخونه و همچنین عمق دنده و فاصله دو دنده از هم مهمه شما طبق تجهیزی که داری باید خرید کنی
                      از نظد کارکرد ایرانی ها اگر توی رطوبت بالا و غبار نباشن خیلی خوب کار میکنند ولی توی شرایط بد عمرشون خیلی کم میشه
                      باز به نیاز شما و هزینه بستگی داره اگر هزینه مهم نیست یه سنسور با سطح مقطع کم مثلا 8 میلیمتر بگیرید و یه دونه مانیتور مثل
                      همون که مدلش رو گذاشته بودید این رو هم یادتون باشه نوع اسپید مانیتور که سنسور سرعت رو میحونه و روی خودش یه پتانسومتر برای
                      تنظیم سرعت داره سطع مقطع حدود 30 میلیمتر داره که فاصله دو دنده از هم باید حداقل 60 میلیمتر باشه وگر نه نمیتونه سرعت رو بخونه
                      اگر این اندازه نیست حتما سنسور و ترانسکیتر جدا بخرید چون سنسور پراکسی نازک به راحتی گیر میاد
                      سلام منظورتون رو از مقدار فاصله دنده ها متوجه نشدم، من این رو برای جایی میخوام که شفت در حال چرخش هست و نیروی چرخش شفت از گیربکسی که در ابتدای خط قرار داده شده هست دریافت می شود و در مواقعی که این نوار فلزی بعلت فشار بالا یا گیر کردن اجسام فلزی دیگر پاره می شود شفت عقب از حرکت باز می ایستد برای همین من میخواستم سرعت رو ببینیم و حد پایین تعریف کنیم چون در صورت وارد آمدن فشار یا گیر کردن اجسام سرعت فورا تغییر میآ‌کند، در دو تا دندهآ‌ای هم که گفتم شرایط تقریبا همینطور هست یک دنده پنیون و یک دنده بزرگ اصلی که توسط قدرت اعمال شده گیربکس بر روی دنده پنیون می تونه دنده اصلی رو بچرخونه و بین این دو دنده یک پین تعبیه شده که اگر فشار وارده به دنده بزرگ اصلی بفرض مثال از چند نیوتن زیادتر شد پین بریده شده و گیربکس و دنده پنیون بصورت خالی میچرخد بدون اینکه دنده اصلی درگیر باشد. من تو این موضوع هم میخواستم از کم شدن سرعت استفاده بکنم تا سریع ترن پایین آمدن سرعت رو ببینم ولی فکر می کنم با سنسور مغناطیسی و اسپید مانیتور هم بشه این کار رو کرد شرکت سازنده این دستگاه ها آلمانی بوده و از سنسور مغناطیسی استفاده کرده بود و دور تا دور دنده آهن ربا چیده بود که در صورتی که آهن ربا ها در زمان تعریف شده از جلوی سنسور رد نمی شدند و یا بیشتر از زمان تعریف شده در جلوی سنسور توقف می کردند آژیر به صدا در می آمد ببخشید زیاد شد شرمنده خواستم کامل توضیح بدم تا از اطلاعات تون استفاده ببرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X