اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل حرارتی با lm35 و المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل حرارتی با lm35 و المنت

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
    سلام.
    من همین مدار داخل دیتا شیت رو بستم...

سلام
    ممنون از جوابتون
    من دیتا شیت این ای سی که گفتید رو نگاه کردم یه چند تا چیز فهمیدم خیلی چیزها رو نفهمیدم!!
    این طور که من متوجه شدم اگر به پایه 1 mocxx پنج ولت وصل کنیم با زمین کردن و نکردن پایه 2 می تونیم ولتاژ را منتقل کنیم
    اما اون چیزهایی که نفهمیدم
    0) اون Rin منظورش چی بوده ؟ اگر مقاومت نگذاریم برای 5 ولت مشکلی پیش می آید
    1) طریقه عملکرد این مدار چطوریه ؟! به خصوص بعد از آی سی moc
    2) چطور می تونیم ولتاژ اعمالی رو به بار کنترل کنیم ؟ (با تغییر زمان 1 و صفر شدن پایه 2؟)
    3) شما دقیقا از چه ای سی تریاکی استفاده کردید ؟
    4) آیا این مدار را برای ولتاژ های کمتر از 220 ولت هم می توان استفاده کرد ؟

پیشاپیش از اینکه به این سوالات جواب می دید ممنونم :redface:
    گاه باش که مومن عاشق فرصت سرگرمی ندارد (ع.ص)

دیدگاه

سلام.
      رله فقط یک تیغه باز و بسته دارد نمیتونید باهاش ولتاژ خروجی رو تغییر بدهید.
      بازم سلام
      Ok فعلا بی خیال تغییر ولتاژ می شم !
      من خیلی با رله کار نکردم ، یک سوال شما رله ای میشناسید که با 5 ولت یا 20 میلی آمپر میکرو سوئیچ بکنه ؟!!

دیدگاه

شب بخیر یا صبح بخیر.

رله 5 ولت دیدم و باهاش هم کار کردم... حالا چرا 20 میلی آمپر؟؟ نکنه میخوای مستقیم وصل کنی به میکرو؟؟
        جریان مهم نیست چون باید توسط یه ترانزیستور رله رو سوئیچ کنی گذاشتن دیود هم در دو سر سیم پیچ رله طوری که جریان اصلی رو شورت نکنه تقریبا واجبه :rolleyes:
        www.icesi.ir

دیدگاه

شب بخیر یا صبح بخیر.

رله 5 ولت دیدم و باهاش هم کار کردم... حالا چرا 20 میلی آمپر؟؟ نکنه میخوای مستقیم وصل کنی به میکرو؟؟
          جریان مهم نیست چون باید توسط یه ترانزیستور رله رو سوئیچ کنی گذاشتن دیود هم در دو سر سیم پیچ رله طوری که جریان اصلی رو شورت نکنه تقریبا واجبه :rolleyes:
          سلام
          ممنون

دیدگاه

دوست عزیز شما میخوای یک وسیله وات بالا را با میکرو کنترل کنی.حالا این وسط به یک رابط نیاز داری تا وات پایین خروجی میکرو رو افزایش بده تا قابل استفاده برای المنت باشه.
            حالا این کار راه های مختلفی داره که یکیش ترایاکه که همه دوستان استادند.
            و یکیش با رله ،یعنی شما رله رو بعنوان واسط توان استفاده میکنی،معمولا دوستان وقتی اسم رله رو میشوند یک قطعه کنترل کننده تو ذهنشون میاد ولی اینجا اصلا از این قابلیت رله استفاده نمیشه .
            و سودمندی دیگر رله ها اینه که دو مدار رو از هم ایزوله میکنند،یعنی اگر هر بلایی که سر المنت بیاد و دچار هر نوسان برقی یا... بشه آسیبی به مدار کنترلی نمیرسونه.
            به قول صنعتی ها همیشه مدار فرمان از مدار قدرت باید ایزوله باشه.
            Be sure your sin will find you out

دیدگاه

سلام
              ممنون از همگی :nice:
              من تا الان یه شماتیکی به این شکل بستم :

http://www.4shared.com/file/54408458/c7d51650/Temp_control.html
              البته به جای المنت لامپ گذاشتم :mrgreen:
              خوشحال می شم نظرتون رو در مورد این مدار ساده بدید !
              و اینکه به نظر شما چه اشکالاتی در پیاده سازیه عملی داره ؟

دیدگاه

سلام...
                منم مثل آقای قلبی رله رو بهت پیشنهاد میکنم....
                از لحاظ اقتصادی قیمت مدار رله ای خیلی کمتر از اپتوکوپلر میشه..

تو مدارت یه دیور رو دو سر لامپ گذاشتی. اونو بردار دو سر سیم پیچ رله بذار (پایه امیتر)
                www.icesi.ir

دیدگاه

السلام!

سوال من بیشتر در مورد خود المنت هستش:

1- چند جور المنت داریم؟ المنت داخل سشوار ، سماور برقی، بخاری برقی متفاوتند؟ اگر بله، در چه چیزی؟

2- مگه دوسر نیستند؟ پس چرا رفتم بگیرم، 3 تا سر داشت؟( واسه سشوار)

3-در مدار باید سری ببندم یا موازی؟ ( با 220ac، با یه موتور سری بستم، دمای بالایی نداشت، ولی موازی بستم، اساسی تا سوختن داغ شد) کدوم بهتره؟

4-آخرش DC یا AC ؟ چون با جفتش کار میکرد، ولی دماشون خیلی فرق داشت! زدم به AC، ولی با دیود آمپر بالا یکسو شده، حرارتش بد نبود، بدون دیود داشت میسوخت!

5-خلاصه هر چی در مورد المنت لازمه تا من بدونم میشه بگین. .......... ممنون! :redface:
                  دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

سلام
                    1- دقیقا x مدل :mrgreen: و تفاوتشون در بلندی سیم و مقدار مصرف اونها که کلفتی سیم رو دست میزنن

2-به احتمال زیاد 110 و 220 بوده اگر روی سشوار ها نگاه کنی میبینی که یه کلید 110/220 دارن
                    شاید هم دو درجه گرما داره اخه بعضی سشوار ها دو درجه گرما و هوای معمولی دارن

3-باید موازی ببندی تا جریان که کشیده میشه از سیم پیچ عبور نکنه و سیم پیچ رو بسوزونه

4-خوب معلومه دیگه ac چرا dc بزنی که چهار تا دیود رو سیاه کنی و همونطور که میدونی المنت ها نوعی مقاومتند

5-والا من هم هیچی نمیدونم

اگه کارت سشوار نیست میتونی یکی از این المنت های بخاری بگیری و ازمایش اتمی انجام بدی
                    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

صائب جان این پروژه خوراک خودته؟

این سایت یه پروژه داره که با زبان C اومده با PID کنترلر 8 تا هیتر رو کنترل کرده
                      دمای محیط رو هم با LM35 میگیره
                      البته اون دمایی حدود 60 تا 80 رو کنترل کرده که می تونه عوض بشه؟

این هم لینکش:
                      http://roboticngo.com/1390/06/1699/
                      همواره يادمان باشد:
                      1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                      2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X