اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد چشمک (blanking) در 7سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد چشمک (blanking) در 7سگمنت

با سلام خدمت دوستان
    یک 7سگمنت 3 تایی دارم که یک عدد مشخصی را نشان می دهد برای set کردن عدد جدید روی هر یک از سگمنتها می خواهم با زدن کلید سگمنت مربوطه شروع به چشمک زدن کند و در همین حالت عدد مربوطه را گرفته و دوباره با زدن کلید اول از حالت چشمک زدن خارج شود دوستان توجه کنند ایجاد چشمک با عدد موجود مهم است و زبان برنامه c میباشد.
    با تشکر

پاسخ : ایجاد چشمک (blanking) در 7سگمنت

سون سگمنت سه تایی مالتی پلکسریه . (برای کاهش تعداد پین )
    پس باید رفرش بشه .
    من 3 تا متغییر global تعریف میکنم . یه تایمر راه میندازم که هر 5 میلی ثانیه یه وقفه بده . و در زیر روال وقفه هر بار یکی از متغییرها رو روی سگمنت مربوط به خودش نمایش میدم .( اول سگمنت قبلی رو خاموش میکنم بعد سگمنت جدید رو روشن میکنم تا سایه نیافته )

حالا برا چشمک زن شدن تو همون زیر روال وقفه یه شرط بزار که اگه کلید set فشرده شده باشه 40 بار کاری نکنه و 40 بار حالت عادی طی بشه . ( میشه 200 میلی ثانیه روشن 200 میلی خاموش)

البته این جوری هر 3 تا سگمنت با هم روشن و خاموش میشن .
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

سلام دوستان،ببخشید یه سوالی داشتم،من چهارتا سون سگمنت رو به روش مالتی پلکس راه انداختم حالا میخوام با یه کلید مقدار عدد روی سون سگمنت رو تغییر بدم و اینکه ۲۰۰ میلی ثانیه رای کلید تاخیر گذاشتم و کلا روی نمایش سگمنت ها تاثیر میذاره و همشون چشمک میزنن باید چیکار کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rabrabey نمایش پست ها
        سلام دوستان،ببخشید یه سوالی داشتم،من چهارتا سون سگمنت رو به روش مالتی پلکس راه انداختم حالا میخوام با یه کلید مقدار عدد روی سون سگمنت رو تغییر بدم و اینکه ۲۰۰ میلی ثانیه رای کلید تاخیر گذاشتم و کلا روی نمایش سگمنت ها تاثیر میذاره و همشون چشمک میزنن باید چیکار کنم؟
        سلام
        اسکن سون سگمنت رو از برنامه اصلی به وقفه تایمر منتقل کنید.

دیدگاه

خیلی متشکرم مشکل حل شد،فقط یک مسئله؛اینکه با دو کلید به صورت بالا و پایین عددی بین صفر تا صد روتغییر میدم و تا زمانیکه کلید رو بهصورت تک ضربه ای فشار میدم درست هست ولی زمانی که کلید رو فشرده و نگه دارم در حد بالا به مای ۱۰۰ عدد ۱۰۱ رو نشان میده و با رها کردن کلید عدد همان ۱۰۰ هست؟
          شرط هم
          If(counter>=100)counter=100;

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rabrabey نمایش پست ها
            خیلی متشکرم مشکل حل شد،فقط یک مسئله؛اینکه با دو کلید به صورت بالا و پایین عددی بین صفر تا صد روتغییر میدم و تا زمانیکه کلید رو بهصورت تک ضربه ای فشار میدم درست هست ولی زمانی که کلید رو فشرده و نگه دارم در حد بالا به مای ۱۰۰ عدد ۱۰۱ رو نشان میده و با رها کردن کلید عدد همان ۱۰۰ هست؟
            شرط هم
            If(counter>=100)counter=100;
            احتمالا حلقه ای استفاده نکردید که منتظر رها کردن کلید بمونه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X