اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی LCD گرافیکی KS0108 در نرم افزار ATmel Studio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در راه اندازی LCD گرافیکی KS0108 در نرم افزار ATmel Studio

با عرض سلام
    اول تشکر میکنم از سایت خوب eca
    دوم یه سوال داشتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میخواستم تغییرات یک متغیر رو >به صورت یه منحنی روی lcdگرافیکی نمایش بدم
    مثلا تغییرات خروجی یک lm35 رو به صورت یه منحنی نمایش بدیم
    اگه کسی میدونه کمکم کنه خیلی گیرم!!!!!!
    شکلی تقریبا مثل شکل زیر.

دیدگاه

جناب آقای کی نژادسلام و ممنون از زحماتی که کشیدید
      من از کتابخانه فوق برای راه اندازی lcd باxmega64a3 استفاده کردم یک سوال داشتم و اون اینکه آیا اندازه فونت رو توی این کدی که زحمت کشیدید چگونه و کجا میشه تغییر داد.متشکرم

دیدگاه

عرض سلام به دوستان
        مشکل من در پایه های دیتای ال سی دی هست پس از چاپ pcb متوجه شدم که در پایه های دیتا پینها رو برعکس پایه گذاری کردم یعنی در پورت C میکرو xmega32a4u پایه دیتا رو بجای db0 به pc0 برعکس انتخاب کرده و به pc7 اتصال دادم و همینطور بقیه پایه های دیتای lcd.
        از کتابخانه جناب طراح که ارائه دادند استفاده کردم یکمی کلنجار رفتم ولی متاسفانه نتونستم درست کانفیگ کنم.
        از دوستان کسی میتونه راهنمائی بکنه.شرمنده شاید سوال در حد ابتدائی باشه.
        ممنون از همه
        پیشاپیش عید نوروز را به همه تبریک میگم.
        جدیدترین ویرایش توسط آلبرت-ن; ۲۰:۵۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آلبرت-ن نمایش پست ها
          مشکل من در پایه های دیتای ال سی دی هست پس از چاپ pcb متوجه شدم که در پایه های دیتا پینها رو برعکس پایه گذاری کردم یعنی در پورت C میکرو xmega32a4u پایه دیتا رو بجای db0 به pc0 برعکس انتخاب کرده و به pc7 اتصال دادم و همینطور بقیه پایه های دیتای lcd.
          از کتابخانه جناب طراح که ارائه دادند استفاده کردم یکمی کلنجار رفتم ولی متاسفانه نتونستم درست کانفیگ کنم.
          از دوستان کسی میتونه راهنمائی بکنه.شرمنده شاید سوال در حد ابتدائی باشه.

سوال مربوط به XMEGA را در انجمن نامناسبی مطرح کرده اید. مهم نیست که پین ها چگونه متصل شده اند و با تغییراتی در کد می توان از کتابخانه مذکور استفاده کرد که برای راهنمایی در این مورد باید توضیح دقیق تری از نحوه اتصال کلیه پین های LCD ارائه کنید.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

خیلی متشکرم از پاسخگویی شما استاد عزیز
            پینهای کامند را از پورت d انتخاب نمودم و درست کانفیگ شده اما پینهای دیتای lcd را نظیر به نظیر برعکس جا زدم یعنی
            portc.0 = db7
            portc.1=db6
            portc.2=db5
            portc.3=db4
            portc.4=db3
            portc.5=db2
            portc.6=db1
            portc.7=db0
            ممنون ازتون

Free image hosting and sharing service, upload pictures, photo host. Offers integration solutions for uploading images to forums.
            جدیدترین ویرایش توسط آلبرت-ن; ۱۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷.

دیدگاه

شما می توانید قبل از قرار دادن دیتا روی PORTC ترتیب بیت ها را برعکس کنید. اخیرا مثالی در کانال قرار داده شد که همین عملیات در آن انجام می شود:

در کد زیر در پایان اجرای حلقه for و با فرض تعریف قبلی متغیرهای x و y و i از نوع char، ترتیب بیت های x معکوس می شود و در y قرار می گیرد. مثلا بیت 0 در x به بیت 7 در y منتقل می شود و بیت 1 در x به بیت 6 در y منتقل می شود و به همین ترتیب. به عنوان مثال عددی اگر x برابر 0xc2 باشد، y برابر با 0x43 خواهد بود.
              for(i=0,y=0;i<8;i++) y|=((x&(1«i))?(1«(7-i)):0);
              جدیدترین ویرایش توسط طراح; ۲۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸.
              اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
              دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
              برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
              ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

خیلی ممنون مهندس کی نژاد دست گلتون درد نکنه درست شد

دیدگاه

سلام ببخشید لینک که قرار دادین کا ر نمیکن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
                  جدیدترین ویرایش توسط ذهاب; ۰۹:۴۹ ۱۴۰۰/۱۰/۰۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X