اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه نوبت دهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه نوبت دهی

سلام خدمت دوستان
    من میخاستم یه دستگاه نوبت دهی خیلی ساده بسازم. مخصوص نونوایی. نیازی به کانتر هم نداره. فقط دستگاه که یه عددی رو از یک تا نه وارد میکنی و یه شماره میده و زمان انتظار تقریبی. تنها کانفیگی که لازم داره، ریست کردن و تنظیم تاریخ و مدت انتظار به ازای هر عدد هست. یعنی دستگاه عددهایی که مشتری میده رو ذخیره میکنه و در عدد مدت انتظار ضرب میکنه و روی کاغذ چاپ میگیره.
    کسی میتونه کمکم کنه.

پاسخ : دستگاه نوبت دهی

سوالتون خیلی واضح نیست . یعنی شما میخواهید یک مشتری مثلا" عدد 5 رو انتخاب کنه و با فرض مدت انتظار 2 دقیقه میشه 10 دقیقه ، مدت انتظار خودشو 10 دقیقه انتخاب کنه؟!!

دیدگاه

نه. منظورم این بود: نفر اول میاد مثلا عدد 5 رو انتخاب میکنه و مدت انتظار هست 2 دقیقه. نفر دوم مثلا بعد از سه دقیقه اگر بیاد زمان انتظار میشه 7 دقیقه صرف نظر از اینکه چه عددی رو بزنه. عددی که میزنه برای نفر بعد حساب میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poostchi
        نه. منظورم این بود: نفر اول میاد مثلا عدد 5 رو انتخاب میکنه و مدت انتظار هست 2 دقیقه. نفر دوم مثلا بعد از سه دقیقه اگر بیاد زمان انتظار میشه 7 دقیقه صرف نظر از اینکه چه عددی رو بزنه. عددی که میزنه برای نفر بعد حساب میشه.
        باید مدت انتظار افرادی هم که نوبتشون شده رو از این زمان کم کنی والا فکر کنم تا اخر وقت مدت انتظار یه عدد بزرگ بشه
        تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنیآ‌! یکیآ‌ دیروز و یکیآ‌ فردا . . .

دیدگاه

بله درسته.

دیدگاه

شما 2 راه راحت برای تعیین زمان انتظار داری،
            اول اینکه وقتی مشتری میاد و دکمه نویت رو میزنه ،اینجا باید کانتر یکی رو بشماره و منهای 1 کنه و در مدت زمان انتظار ک مثلا 2 مین هست ضرب کنه(فرضا نفر اول میاد 0 مین انتظار و نفر دوم میاد 2 مین انتظار) اما نکته ی مهم اینجاست ک وقتی نانوا میخواد مشتری رو پیج کنه دکمه رو که میزنه تا شماره ی مشتری نوشته بشه و مشتری بره نان بگیره برنامه ی شما باید یک عدد از شماره کانتر دستگاه نوبت دهی کم کنه ک مشکل انتظار حل شه.

دیدگاه

بله درسته. حالا بریم سراغ اصل قضیه، چطوری میشه این رو ساخت، و چقدر هزینه داره به نظرتون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poostchi
                بله درسته. حالا بریم سراغ اصل قضیه، چطوری میشه این رو ساخت، و چقدر هزینه داره به نظرتون؟
                چرا میخوای بسازی؟
                میخوای بفروشیش؟

دیدگاه

نه دنبال بیزینش و فروشش نیستم، دوست دارم بدم چند جا استفاده کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poostchi
                    نه دنبال بیزینش و فروشش نیستم، دوست دارم بدم چند جا استفاده کنند.
                    دوست عزیز
                    الان آماده و مرتبش توی بازار هست.
                    الان اینو بخوای بسازی در بهترین حالت حدود 6ماه تا یکسال باید روش کار کنی که عملا این ایده ارزش این زمان رو نداره.
                    امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirazmjoo
                      دوست عزیز
                      الان آماده و مرتبش توی بازار هست.
                      الان اینو بخوای بسازی در بهترین حالت حدود 6ماه تا یکسال باید روش کار کنی که عملا این ایده ارزش این زمان رو نداره.
                      امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید
                      خیلی چیز ها آماده و مرتبش توی بازار هست. آیا این دلیل میشه دیگه خودمون نسازیم؟

از نظر من حتما روی این پروژه کار کن تازه اگر خودت بسازی انعطاف زیادی خواهد داشت و در جاهای دیگه هم میشه استفاده کرد! :applause:

دیدگاه

اونایی که توی بازار هستند خیلی پیچیدگی دارند مثلا دستگاه مرکزی داره، کانتر و بلندگو و خرت و پرت زیاد داره. این رو همینطوری که گفتم برای نونوایی میخام که فقط یه کاغذ ساده چاپ کنه که نفر چندم هست و چقدر زمان لازم داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X