اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر سینوسی با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
    پروتئوس من 8.1 هست
    متاسفانه فایلتون رو نتونستم باز کنم
    اقای غفارزاده شما نمیدونید با چه نرم افزاری میشه این مدار رو شبیه سازی کرد من با پروتیوس نتونستم ارور میده و اجرا نمیشه عکسا شو میزارم ببینید

پروتئوس من 8.1 هست
    متاسفانه فایلتون رو نتونستم باز کنم
    اقای غفار زاده شما مید.نید با چه نرم افزاری میشه این مدار رو شبیه سازی کرد با پروتیوس من نتونستم و ارور میده عکساشو میزارم ببینید لطفا

جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۶:۴۳ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴.

دیدگاه

پاسخ : ساخت اینورتر سینوسی با AVR

نوشته اصلی توسط meisam.bt نمایش پست ها
      اقای غفارزاده شما نمیدونید با چه نرم افزاری میشه این مدار رو شبیه سازی کرد من با پروتیوس نتونستم ارور میده و اجرا نمیشه عکسا شو میزارم ببینید

اقای غفار زاده شما مید.نید با چه نرم افزاری میشه این مدار رو شبیه سازی کرد با پروتیوس من نتونستم و ارور میده عکساشو میزارم ببینید لطفا

http://s1.picofile.com/file/8265037868/eror.jpg
      مشکل از عدم عدم وجود مدل شبیه سازی دیود ها هست
      فعلا داخل شبیه سازی دیود ها رو 1n4007 بذارید . داخل شبیه یازی مشکلی نداره که چه دیودی بکار ببرید.

این مدار هم تست شده و جواب داده و نیازی به شبیه سازی نیست . در ضمن به شبیه سازی هم اعتماد نکنید

دیدگاه

فعلا داخل شبیه سازی دیود ها رو 1n4007 بذارید . داخل شبیه یازی مشکلی نداره که چه دیودی بکار ببرید.

این مدار هم تست شده و جواب داده و نیازی به شبیه سازی نیست . در ضمن به شبیه سازی هم اعتماد نکنید
        ممنون اقای غفارزاده مشکل دیودها حل شد ولی اون سه تا ارور اخر هنوز هست که مدار تا قبل از ماسفت ها کار میکنه تقریبا ولی وقتی ماسفت ها وصل میشن اون ارورها رو میده
        راه حلی دارید برای این مورد؟

فوری ...سلام.شما میدونید برنامه pwmمیکرو این پروژه تا چه فرکانسی هارمونیک ها رو حذف میکنه؟ من باید فردا پروژه تحویل بدم خیلی واجبه که اینو بدونم. اگه ممکنه سریع جواب بدین. خیلی متشکرم.
        جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۴:۰۷ ۱۳۹۵/۰۶/۰۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meisam.bt نمایش پست ها
          ممنون اقای غفارزاده مشکل دیودها حل شد ولی اون سه تا ارور اخر هنوز هست که مدار تا قبل از ماسفت ها کار میکنه تقریبا ولی وقتی ماسفت ها وصل میشن اون ارورها رو میده
          راه حلی دارید برای این مورد؟

فوری ...سلام.شما میدونید برنامه pwmمیکرو این پروژه تا چه فرکانسی هارمونیک ها رو حذف میکنه؟ من باید فردا پروژه تحویل بدم خیلی واجبه که اینو بدونم. اگه ممکنه سریع جواب بدین. خیلی متشکرم.
          شما یبار با پروتئوس 7 مدار رو ببند نباید مشکلی باشه
          یادمه اون موقع که این مدا رو میبستم با پروتئوس 7تستش کردم

در رابطه با هارمونیک باید عرض کنم که این مدار و برنامه در واقط خودش ایجاد هارمونیک میکنه. حذف هارمونیک ندارم
          اگر شکل موج خروجی بعد از فیلتر رو دقیق بررسی کنید متوجه هارمونیک هایی روی ساق های بالا رونده و پایین رونده موج سینوسی میشود
          این اعوجاج ها در اثر افزایش پله ای موج pwm صورت میگیرد

دیدگاه

شما یبار با پروتئوس 7 مدار رو ببند نباید مشکلی باشهیادمه اون موقع که این مدا رو میبستم با پروتئوس 7تستش کردمدر رابطه با هارمونیک باید عرض کنم که این مدار و برنامه در واقط خودش ایجاد هارمونیک میکنه. حذف هارمونیک ندارماگر شکل موج خروجی بعد از فیلتر رو دقیق بررسی کنید متوجه هارمونیک هایی روی ساق های بالا رونده و پایین رونده موج سینوسی میشوداین اعوجاج ها در اثر افزایش پله ای موج pwm صورت میگیرد
            ممنون با کدوم نسخه 7.2 یا 7.7؟

دیدگاه

شما یبار با پروتئوس 7 مدار رو ببند نباید مشکلی باشه
              یادمه اون موقع که این مدا رو میبستم با پروتئوس 7تستش کردم

در رابطه با هارمونیک باید عرض کنم که این مدار و برنامه در واقط خودش ایجاد هارمونیک میکنه. حذف هارمونیک ندارم
              اگر شکل موج خروجی بعد از فیلتر رو دقیق بررسی کنید متوجه هارمونیک هایی روی ساق های بالا رونده و پایین رونده موج سینوسی میشود
              این اعوجاج ها در اثر افزایش پله ای موج pwm صورت میگیرد
              اقای غفار زلده مدارو داخل ورژن 7.7 بستم این یکی تو همه پروتیوس ها اجرا میشه اگه امکانش هست ببینید میتونید اشکالش رو بگیرید ..

دیدگاه

سلام
                ممنون اشکان خان که در نبود من , تاپیک را به خوبی و کاملا علمی پیش بردید...
                خسته نباشید.....
                آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام من میخوام یه مدار اینورتر 12 به 220 ولت 50 هرتز بسازم که خروجی 200 تا 300 وات داشته باشه. و ورودی هم از باتری استفاده بشه. اگه منبعی میشناسید یا مداری دارید که عملی باشه لطفا ایمیل کنید. ممنون و سپاسگزارم.
                  جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۶:۴۸ ۱۳۹۶/۰۵/۱۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARTANDAX نمایش پست ها
                    سلام من میخوام یه مدار اینورتر 12 به 220 ولت 50 هرتز بسازم که خروجی 200 تا 300 وات داشته باشه. و ورودی هم از باتری استفاده بشه. اگه منبعی میشناسید یا مداری دارید که عملی باشه لطفا ایمیل کنید. ممنون و سپاسگزارم.
                    250وات

جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۶:۴۹ ۱۳۹۶/۰۵/۱۷.
                    درعجبم ازمردمی که به دنیایی مشتاقندکه ازآن دورمیشوندوگریزان ازآخرتیکه که روزبه روزبه آن نزدیک میشوند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed garoosi نمایش پست ها
                      250وات

با سپاس، چنانچه مشخصات دو تا ترانس T1 & T2 (اگر چه در شماتیک هر دو را T2 ذکر کرده) و شیوه ی پیچیدن آنها را هم اگر ذکر بفرمائید، بهتر است (در واقع واجب است)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
                        با سپاس، چنانچه مشخصات دو تا ترانس T1 & T2 (اگر چه در شماتیک هر دو را T2 ذکر کرده) و شیوه ی پیچیدن آنها را هم اگر ذکر بفرمائید، بهتر است (در واقع واجب است)
                        ترانس معمولی 3آمپربرای خروجی یعنی t2 ..ازبیرون بگیر..ترانس ورودی t1 هست که میتونه 1 آمپریا0.5آمپرباشه .عملکردمدارم خواستین توضیح میدم
                        جدیدترین ویرایش توسط saeed garoosi; ۱۹:۰۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۸.
                        درعجبم ازمردمی که به دنیایی مشتاقندکه ازآن دورمیشوندوگریزان ازآخرتیکه که روزبه روزبه آن نزدیک میشوند.

دیدگاه

سلام مدار جالبی هست فقط در مورد سیم پیچ توضیح دهید چند دور هست با چه قطر سیم و قطر هسته آن چه قدر هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها

چرا اینورتر سینوسی؟

ما یک پارامتر سنجش در این زمینه داریم به نام THD (توتال هارمونیک دیستورشن) که به معنی مجموع هارمونیکهای ولتاژ و جریان است که به صورت درصد نمایش داده می شود.
                            هارمونیک ها یک امر نامطلوب می باشند و بر روی دستگاه های الکترونیکی و الکتریکی (به جز لامپهای رشته ای یا همان بارهای مقاومتی) اثر نامطلوب میگذارند
                            پس هر چه مقدار THD کمتر باشد , مطلوبتر است و برعکس هر چه THD بیشتر باشد , برقی نامطلوب خواهیم داشت.
                            موج سینوسی خالص که تولید آن تقریبا غیر ممکن است , THD ای برابر صفر درصد دارد و موج مربعی THD ای برابر 50 درصد دارا می باشد.
                            اعوجاج هارمونیک به جز بارهای مقاومتی , بر روی بارهای خازنی و سلفی و نیمه های ها تاثیر نامطلوب دارد و در بلند مدت , مشکل آفرین می شود.
                            مثلا اگر ما انسانها هر روز در غذاهایی خود از روغن سوخته فراوان استفاده کنیم , در مدتی کوتاه از پا در میایم....
                            همان طور که عرض کردم , اینورتر های مربعی اعوجاج هارمونیکی در حدود 50 درصد دارند و حد مجاز برای بیشتر مصرف کننده ها 8 درصد می باشد.
                            حال بعضی از تولید کنندگان اینورتر با دستکاری مدار اینورتر , کمی موج را اصلاح میکنند که به مربعی اصلاح شده یا شبه سینوسی معروف هستند
                            (با نام تجاری مودیفای سین ویو) و این اعوجاج هارمونیک را به 25 درصد کاهش میدهند , ولی باز این میزان بالا می باشد (با حد مجاز 8 درصد).
                            پس اگر استفاده داعم از اینورتر دارید باید حتما از مدلهای سینوسی استفاده کنید...
                            اثر اعوجاج هارمونیک بر روی بارهای مقاومتی : مثل بخاری برقی و لامپهای پر مصرف رشته ای , برای این دسته از مصرف کننده ها مشکلی به وجود نمیاورند.
                            اثر اعوجاج هارمونیک بر روی بارهای سلفی : هر مصرف کننده ای که داخلش سیمپیچ به کار رفته است , مثل پنکه و انواع موتور AC و پمپها و ترانسهای هسته آهنی...
                            این هارمونیکها موجب گرم شدن زیاد آنها شده و موجب تخریب لاکهای سیم مسی میشود , همچنین موجب لرزش غیر عادی در سیمها شده و سیمپیچها را سست میکند...
                            اثر اعوجاج هارمونیک بر روی بارهای خازنی : هر وسیله ای که داخلش خازن AC به کار رفته است , این هارمونیکها بر روی صفحات خازن تاثیر گذاشته و در بلند مدت انها را تخریب میکند....
                            مصرف کننده ها میتوانند دو یا 3 حالت بالا را دارا باشند , مثلا هم سلفی و هم خارنی باشند... (بارهای ترکیبی)
                            همچنین اعوجاج هارمونیک بر روی نیمه هادی ها مثل دیود تاثیر گذاشته و آنها را در بلندمدت تخریب میکنند...
                            l
                            سلام بابت این همه اطلاعات خوب ممنون
                            یه سوال که برام پیش امد THD رو چه جوری میسنجن و محاسبه میکنن؟ با چه دستگاهیی میشه این رو محاسبه کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid.fzly نمایش پست ها
                              سلام بابت این همه اطلاعات خوب ممنون
                              یه سوال که برام پیش امد THD رو چه جوری میسنجن و محاسبه میکنن؟ با چه دستگاهیی میشه این رو محاسبه کرد؟
                              سلام دوست عزیز
                              توتال هارمونیک دیستورشن یا THD برق را معمولا با دستگاه های مخصوصی به نام پاور آنالیزر و یا هارمونیک آنالیزر میسنجند که بسیار گران قیمت هستند
                              البته بعضی از اسیلوسکوپها هم این پارامتر را نشان میدهند که بسیار کمیاب هستند (بیشتر مدلهای قدیمی اسکوپهای دیجیتال - این پارامتر سنجش را داشتند)
                              اما کارتهای اسکوپ TNM دارای پارامتر سنجش THD هستند....
                              البته من آنقدر با موج سینوسی کار کردم که با نگاه به شکل موج , درصد تقریبی THD را تشخیص میدهم...
                              آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                              مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                              _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام ترانس 5میلی هانری خروجی مداراینورتر چگونه باید سخته باشه ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X