اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب مناسب برای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کتاب مناسب برای AVR

سلام
    نمی خوام زیاد حرف بزنم
    من خودم با مشورت چند مهندس کتاب (برنامه نویسی میکروکنترلر های avr به زبان c ) نوشته حمید بادامی نجات را گرفتم
    اصلا ترجمه نیست و خودش نوشته و آموزش بسیار ساده و در عین حان فوق العاده کاربردی هست
    دو سه تایی از دوستام هم که گرفتند کاملا یاد گرفتند
    اول زبان سی را یاد داده بعد کد ویژن اخر هم پروژه های عملی کار کرده خودم تا حالا چند باری کتاب خوندم خیلی عالی هست
    فقط اگر گرفتین فصل اول کتاب را نخونید چون سخت افزار میکرو را توضیح داده هیچ بدرد نمی خوره
    :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:

دیدگاه

کتابهای avr

کتابهای 11 پروژه و 10 پروژه آیا کتابهای خوبی هستند ؟

دیدگاه

بهترین کتاب اموزشی AVR

سلام دوستان عزیز میدونم موضوع تاپیک تکراری هست اما من کل تاپیک هایی که این موضوع رو داشتن خوندم ولی به جواب سوال خودم نرسیدم و تاریخ اونها هم اینقدر قدیمی بود که نمیشد سوال مو اونجا بپرسم!
        من میخوام کار با میکروکنترلر AVR رو شروع کنم هیچی هم از رباتیک نمیدونم و کاملا تازه کارم با راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم که برنامه نویسی ربات رو در محیط کدویزن شروع و دنبال کنم!
        برای همین دنبال بهترین کتاب هستم که تو این موضوع منو راهنمایی کنه!
        تو تاپیک هایی که تو همین انجمن من دیدم کتاب "مرجع کامل میکروکنترلر های AVR" رو پیشنهاد دادن!
        حالا نظر اساتید چیه ایا این کتاب واقعا ارزش خرید داره؟
        فقط کتابی بگید که تو بازار موجود هست!
        پیشاپیش از راهنمایی های دوستان سپاسگذارم

دیدگاه

پاسخ : بهترین کتاب اموزشی AVR

نوشته اصلی توسط Ali N0ori
          سلام دوستان عزیز میدونم موضوع تاپیک تکراری هست اما من کل تاپیک هایی که این موضوع رو داشتن خوندم ولی به جواب سوال خودم نرسیدم و تاریخ اونها هم اینقدر قدیمی بود که نمیشد سوال مو اونجا بپرسم!
          من میخوام کار با میکروکنترلر AVR رو شروع کنم هیچی هم از رباتیک نمیدونم و کاملا تازه کارم با راهنمایی دوستان تصمیم گرفتم که برنامه نویسی ربات رو در محیط کدویزن شروع و دنبال کنم!
          تو تاپیک هایی که تو همین انجمن من دیدم کتاب "مرجع کامل میکروکنترلر های AVR" رو پیشنهاد دادن!
          سلام
          خوبه گه مید.نید تکراریه
          حتما هم قفل میشه

هر کتابی یکسری خوبی ها داره من خودم تازه شروع کردم حدود 7 تا کتاب گرفتم .
          تو انجمن هم حتا کتاب هست هم رایگانه هم علی اونا رو بخونید تمرین کنید بنظرم برای شروع خوبه.
          موفق باشید.
          شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
          [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
          [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمو LED

هر کتابی یکسری خوبی ها داره من خودم تازه شروع کردم حدود 7 تا کتاب گرفتم .
            تو انجمن هم حتا کتاب هست هم رایگانه هم علی اونا رو بخونید تمرین کنید بنظرم برای شروع خوبه.
            موفق باشید.
            دوست عزیز میشه لینک این کتابهارو بذارید چون من گشتم پیدا نکردم
            تاپیک هم به خاطر همین زدم :biggrin:

دیدگاه

دوستان و اساتید کسی نیست جواب منو بده!فوریه خواهش میکنم
              یه کتاب خوب برای اموزش از صفر کدویزن AVR

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                خوشحالم میبینم که اینقدر مشتاقانه به سوی علم پیش می روید :applause:
                اگر نظر من رو بخواهید ...
                نظر من اینه که اول زبان سی رو در حد متوسط خوب یاد بگیرید سپس بروید کتاب میکرو رو بخونید ...
                اینطوری خیلی هم شیرین تر و لذت بخش تر یاد میگیرید ...
                زبان بیسیک مثل خیاره ... اولش خوبه آخرش تلخ و آزار دهنده ست ...
                ولی سی برعکس بیسیک ... اولش تقریبا سخته ولی بعدش اینقدر لذت بخش میشه که خیلی حال میکنی .......(تجربه شخصی من)
                من خودم با کتاب مهندس ره افروز شروع کردم ... کتاب خوبیه ...
                البته کتابهای دیگه رو نمیشناسم که بهتر از این باشه ...
                بعد که این رو خوندید کتابهای بیشتری هم هست که در مورد پروژه های AVR باشه ...(پروژه های پیشرفته)

امیدوارم که خوب راهنمایی کرده باشم ...
                موفق باشید
                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
                  به نظر من برای یادگیری میکرو AVR بهتره اول برنامه نویسی رو یاد بگیرید تا میکرو
                  باز هم به نظر من بهتره یا سی شروع کنید درسته که سی نسبت به بیسیک کمی مشکل تر هست
                  ولی تمام حرفه ای ها با سی کار می کنند و اونقدرها هم که میگن سخت نیست

برای شروع یادگیری برنامه نویسی من سایت زیر را پیشنهاد می کنم
                  http://www.cplusplus.com/
                  تمام مطالب توضیح داده شده و بعلاوه مثالهای متنوع هم برای هر مبحث داره
                  توی این سایت می توانید زبان ++C رو یاد بگیرید که تفاوتی با سی نداره و البته یکم پیشرفته تر از سی هست
                  فکر کنم اگر تا توابع رو بخونید می توانید به راحتی برنامه هایی که می خواهید رو بنویسید البته مباحث پیشرفته تر مثل ساختارها و کلاسها و اینها هم خیلی مفید هستند
                  ولی برای مبتدی ها خیلی پیشنهاد نمی کنم

اگر شما برنامه نویسی سی رو خوب یاد گرفته باشید اون وقت کار با میکرو خیلی اسون خواهد بود و فقط یکم سخت افزار رو بدونید کافیه
                  برای این منظور همون طور که قبلا هم پیشنهاد شده بود منم کتاب اقای ره افروز رو پیشنهاد می کنم
                  التبه این کتاب درباره برنامه نویسی هم توضیح داده ولی به نظر من برای افراد مبتدی سخت خواهد بود
                  می توانید این کتاب رو بصورت اسکن شده با حجم 44 مگ از انجمنی که لینکش در زیر اورده شده دانلود کنید
                  http://forum.lianportal.com/thread11242.html
                  البته کتاب رو بخرید بهتره یک سی دی هم داره که برنامه هاش همراهش هست

دیدگاه

برنامه نویسی سی را با dev-c++بنویس نرم افزار رایگان هست و خیلی مفید

دیدگاه

ابزار رایگان برای میکروی AVR برنامه AVR Studio و جدیدا ورژن های جدیدش به Atmel Studio تغییر نام داده .

کتاب مناسب هم کتاب دکتر مزیدی بسیار خوب و اصولی توضیح داده .
                      توصیه میکنم به سراغ کدویژن نرید . از Atmel Studio استفاده کنید و برنامه نویسی و اسلوب و روش کار رو درک کنید تا این توانایی رو پیدا کنید برای هر میکرویی از هر خانواده ای برنامه بنویسید . اما کدویزارد فقط برای AVR وجود داره و پس فردا اگر خواستید سراغ مثلا ARM برید باید از اول اصول کار رو یاد بگیرید .

دیدگاه

برای نوشتن سی هم برای کامپیوتر و میکرو من پیشنهاد می کنم نرم افزار codeblocksرو دانلود کنی همنطور که دوستمون گفتن اصولی یاد بگیر کدویژن همه چی رو برات اماده می کنه و پروژه هایی که با atmel studioنوشته میشه توی ایترنت زیاده

دیدگاه

دوستان با زبان بیسیک چه کتابی پیشنهاد میدید؟ :wow:

دیدگاه

سلام برای اموزش avr با زبان بیسک تو نرم افزار بیسکام این بهترین کتاب هست
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68907.0
                            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

برای یادگیری اساسی:
                              کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR"، زبان C، انتشارات نص، نویسندگان: محمد مهدی پرتویی فر، فرزاد مظاهریان و یوسف بیانلو

برای یادگیری سریع و کاربردی (به همراه پروژه های خوب و توضیحات خط به خط برنامه ها):
                              کتاب "میکروکنترلرهای AVR"، زبان C، انتشارات نص، نویسنده: جابر الوندی

برای یادگیری تعدادی از پروژه های متوسط و متوسط به بالا:
                              کتاب "10 پروژه با AVR" و "11 پروژه با AVR"، سری موج آبی نشر آفرنگ، نویسندگان: سید مهدی حسینی، مهدی کاظم لو

مشاهده فایل pdf فهرست مطالب کتاب http://www.afrangpub.com/detailpage2.php?recordID=16

مشاهده فایل pdf فهرست مطالب کتاب http://www.afrangpub.com/detailpage2.php?recordID=17

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
                                برای نوشتن سی هم برای کامپیوتر و میکرو من پیشنهاد می کنم نرم افزار codeblocksرو دانلود کنی همنطور که دوستمون گفتن اصولی یاد بگیر کدویژن همه چی رو برات اماده می کنه و پروژه هایی که با atmel studioنوشته میشه توی ایترنت زیاده
                                من هم با codeblocks کارکردم خیلی خوبه و راحت ...

به نظر من بیسیک مثل خیار میمونه
                                اولش شیرینه آخرش تلخ ...
                                وقت خودتون رو با بیسیک تلف نکنید ...(تجربه شخصی من)
                                ولی سی اولش یه خورده سخته ولی بعد که راه افتادی خیلی حال میده....
                                مزیتش اینه که : پردازش کمتر میگیره و امکانات برنامه نویسیش خیلی بهتره نسبت به بیسیک و بیشتر برنامه ها هم با سی می نویسند ... و غیره ...
                                در ضمن
                                زبان سی همه جا به دردتون میخوره ... C# ,Visual C++ , ARM , PIC
                                ولی اگر کتاب خواستید علی کاهه خوندم بد نیست ... خوبه ...

موفق باشید
                                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X